Анкета: Наблюдавате ли бързо падане на батерията заради Mi Fit? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да. С Xiaomi телефон.
7.69%
1
7.69%
Не. С Xiaomi телефон.
46.15%
6
46.15%
Да. С телефон от друг производител
15.38%
2
15.38%
Не. С телефон от друг производител
30.77%
4
30.77%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] - Mi Fit: Бързо падане на батерията
#1

Аз имам проблем с програмата Mi Fit.  Не дава на телефона да заспи и освен това здраво дърпа батерията. Не е от блутута, защото той винаги си е бил включен. Гледам, че и други се плакват от същото още от лятото, явно решение няма да има.
Цитирай
Аксесоари
#2

никога не съм имал такъв проблем. За какъв телефон става въпрос
Цитирай
#3

@suffer за galaxy s7, изцяло сток, още с андроид 6.
Gsam Battery monitor  ми дава, че Mi Fit e на 1-во място след системните приложения, а също и в графиката показва че тоя режим Dose никога не е бил активиран. До миналата седмица си се пускаше, когато не ползвах телефона. Вечер бях при малко ползване дори с над 70% батерия, а сега - 30.
Имам над 100 програми инсталирани и ниякоя не дрейнва така батерията Sad
Цитирай
#4

На MIUI няма проблеми от ми фит. Да не си хо вързал с google fit и от това да се омазват нещата?
Цитирай
#5

Не съм. Даже не знаех, че може.
На първо време забраних нотификациите от програмата, да видим дали ще има ефект.

Друга странност - Сега влязах в mi fit акаунта ми и там прави впечатление, че единственото, което присъства е ID-to. В програмата съм си сетнал прякор, възраст, и т.н., но в секцията "personal info" на сайта всичко това липсва. И никъде из менютата никакъв намек, че има някаккво устройство, регистрирано в тоя акаунт. Не знам дали е нормално това.
Цитирай
#6

Ад съм с Редми нот 2 Прайм и имам същия проблем с батерията. Деинсталирах Ми Фит и ползвам гривната без нея.
Цитирай
#7

След като спрях нотификациите на mi fit, консумацията на програмата падна драстично. Намерих още една програма notify & Fitness for mi band, която изглежда да има същата функционалност на mi fit. Включително ъпдейти на фирмуера, изобразяване на съня, независими аларми, изобщо всичко. Сега тествам пробната версия и ако ми допадне, ще я купя за разширена функционалност. Поне не изглежда да точи така батерията. Някой ако я е ползвал, може да сподели.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#8

Не мисля, че Notify & Fitness има ъпдейт на фърмуера.
Цитирай
#9

Има. Намира се в последния таб - Tools(Extras). В момента фирмуера, които качват е същия, които е в Mi Fit от гугъл-плей. Всъщност доколкото успях да се ориентирам, безплатната версия има всички функции на Mi Fit. Може да я пробвате. За допълненията, реябва да се купи пълната версия. Аз вече го направих. Ще я тествам няколко дни и тъй като е далеч по-добре направена от оригиналната, ще си оставя само нея.
Цитирай
#10

Мисля,че е до версията на MiFit.
Аз вчера свалих 2.2.12. Досега нямам ядове. Намериха се веднага с гривната Smile
Цитирай
#11

Извинявам се че пиша в тая тема, но в другата за ми банд 2 не мога да пиша. От днес имам гривната и съм ъпдеитнал софтуера ѝ, обаче не мога да я направя да ми изписва името когато ми звъни някой. Трябва ли да си инсталирам mi band tools?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Това е за mifit:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1365382
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1365392
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1365394
Цитирай
#13

(2017-02-09, 00:00:44)jivkojj написа:  След като спрях нотификациите на mi fit, консумацията на програмата падна драстично. Намерих още една програма notify & Fitness for mi band, която изглежда да има същата функционалност на mi fit. Включително ъпдейти на фирмуера, изобразяване на съня, независими аларми, изобщо всичко. Сега тествам пробната версия и ако ми допадне, ще я купя за разширена функционалност. Поне не изглежда да точи така батерията. Някой ако я е ползвал, може да сподели.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Имам закупени и notify & Fitness for mi band и Mi band tools.  Лично на мен ми харесва втората, защото работи по-коректно. Телефонът ми е МИ3 с последния глобален стабилем ром. С тази програма (Mi band tools) ми показва имената, дори когато получа нотификация от някое приложение. При първото приложение доста често ми се случваше да зависне. Споделям само опит. Всеки има право да си ползва това приложение, което му допада най-добре. Бих казал, че Ми фит в доста случаи предоставя достатъчна функционалност за нормална употреба.
Цитирай
#14

Другата тема е заключена, зашото всичко се обсъждаше в нея. Пускайте нова тема при всеки проблем. Тази е за падане на батерията заради Mi Fit!!!
Цитирай
#15

Откакто спрях нотификациите на MiFit и забраних да се пуска, дрейна на батерията изчезна. Самата програма не съм я пускал няколко дни. На нейно място ползвам Notify & Fitness. Проблеми до сега не съм забелязал. Това което ми харесва е, че разпознава не само нощния сън, а и ако спиш през друго време на денонощието, дори и повече от един път.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#16

(2017-02-11, 17:39:35)Angel1999 написа:  Имам закупени и notify & Fitness for mi band и Mi band tools.  Лично на мен ми харесва втората, защото работи по-коректно. Телефонът ми е МИ3 с последния глобален стабилем ром. С тази програма (Mi band tools) ми показва имената, дори когато получа нотификация от някое приложение. При първото приложение доста често ми се случваше да зависне. Споделям само опит. Всеки има право да си ползва това приложение, което му допада най-добре. Бих казал, че Ми фит в доста случаи предоставя достатъчна функционалност за нормална употре*а.
Да но на мен ми иска инсталиран ми фит за да работи ми банд тулс.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

(2017-02-16, 16:31:45)belovodski написа:  Да но на мен ми иска инсталиран ми фит за да работи ми банд тулс.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Така е. За да работи ми банд тулс - трябва да има инсталиран Ми фит. Просто се увеличават възможностите, които може да имаш с допълнителната програма.
Цитирай
#18

Обърках си гласа. Да кажа само, че последният път батерията ми изкара 35 дена. Smile
Цитирай
#19

Сигурно си спрял всякакви благини, че да изкара толкова.
Пусни си подобрено отчитане на съня (през няколко минути ти мери пулса докато спиш) и да ти вади имената когато ти звънят и пускат съобщения и ще намалее времето. При мен тея неща са активирани и сега след 8 дни е на 54%.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)