Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт от B360/1 до B378 чрез dload. EVA-L09/19
#51

(2017-02-08, 20:54:03)DroidMaster написа:  Благодаря. Да се свали всичко и ще пробвам. Но е голяма простотия това, пуснаха ъпдейта Б360 за всички, а сега който не разбира, как ще се справи? Няма никаква логика. Айде ние тук се интересуваме и дори такива като мен, нови в Андроид, ще влязат ще попитат и ще им се обясни, ами тея които идея си нямат, че трябва да ъпдейтват ръчно?
Да ти кажа и B360 не беше за всички. Беше за Os update Early Adopters, хора които знаеха как да се rollback-нат.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

(2017-02-08, 20:54:19)fafi1979 написа:  И сега чакаме и това да го фикснат ли? Нали уж е официално

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Дам

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
Аксесоари
#52

И ти си прав, сами си го сложихме с тоя Б360, но и те ни прекараха. Уж искаха ИМЕЙ и само тея щяха да получат бетата... Както и да е. Ще го оправим. Smile

Това Хай Войс беше за гласовото набиране нали? Аз него не го и ползвам, не е такъв проблем, но е срамно, че уж официалната версия е това, а идва с проблеми Smile

П.С: Тези които имате проблем с Воиса правихте ли хард ресет след инсталацията? Smile

Huawei P9
Цитирай
#53

(2017-02-08, 21:17:44)DroidMaster написа:  И ти си прав, сами си го сложихме с тоя Б360, но и те ни прекараха. Уж искаха ИМЕЙ и само тея щяха да получат бетата... Както и да е. Ще го оправим. Smile

Това Хай Войс беше за гласовото набиране нали? Аз него не го и ползвам, не е такъв проблем, но е срамно, че уж официалната версия е това, а идва с проблеми Smile

П.С: Тези които имате проблем с Воиса правихте ли хард ресет след инсталацията? Smile
Не не съм правил ресет след ъпдейта.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

@aico60 работи ли ти HiVoice. Нали ти направи ресет.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#54

Да, направих. И при мен не работи.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#55

(2017-02-08, 21:27:19)aico60 написа:  Да, направих. И при мен не работи.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Аха значи проблема е като цяло. Гледам писах и във форума в xda за проблема и там също казаха че не работи.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#56

Всичко мина по мед и масло! Мерси колеги! :-)))

Huawei P9
Цитирай
#57

(2017-02-08, 22:01:23)DroidMaster написа:  Всичко мина по мед и масло! Мерси колеги! :-)))
Радвам се! Няма как нещо да се обърка ако спазваш точно инструкциите.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#58

А ние с двусимовите ще чакаме още. Отново сме прецакани. Big Grin

Изпратено от моят EVA-L19 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#59

(2017-02-09, 01:45:06)vladols написа:  А ние с двусимовите ще чакаме още. Отново сме прецакани. Big Grin

Изпратено от моят EVA-L19 с помощта на Tapatalk
Свали си Firmware finder и виж дали го има ъпдейта. [Изображение: 70283f8ec4e3350087bdbbf2f0a37627.jpg]

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#60

При мен дава Update failed. Следвайки стъпките последователно. Успешно ъпдейтнах до b361, излиза ми новия ъпдейт, но нищо.
Цитирай
#61

Хубава тема , но явно не е за индианци като мен . Ще си стоя на 360 .

Smile
Цитирай
#62

(2017-02-09, 12:11:05)georgieff21 написа:  Хубава тема , но явно не е за индианци като мен . Ще си стоя на 360 .

И аз бях индианец с Андроида и се справих без проблем. 

Човека е дал пълно описание, следваш всичко и няма никакви проблеми. Не мисля, че е хубаво да стоиш на Бета версия. Smile

Някой ако съвсем не разбира, да свали файловете на компютъра си после да прави Viber/whatsapp номер на лични ще му помогна стъпка по стъпка. Нали затова сме тука, да си помагаме Smile

Huawei P9
Цитирай
#63

Някой с моя проблем?
Цитирай
#64

Няма официален ъпдейт до b361 за двусимовите. [Изображение: c01f8756787f86d5f2ef5a3a8f38df35.jpg]

Изпратено от моят EVA-L19 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#65

(2017-02-09, 12:41:53)vladols написа:  Няма официален ъпдейт до b361 за двусимовите. [Изображение: c01f8756787f86d5f2ef5a3a8f38df35.jpg]

Изпратено от моят EVA-L19 с помощта на Tapatalk

Тогава с двусимовите стойте мирни и чакайте официалния, освен ако не искате да се видите в приключение следващите месеци  Bu
Цитирай
#66

(2017-02-09, 12:37:20)whcrs написа:  Някой с моя проблем?

След като ъпдейтна до Б361 изтри ли папката dload която направи в телефона?

Huawei P9
Цитирай
#67

Първо сложих малкия файл, рестарт, инсталиране, после изтрих малкия и сложих големия, рестарт, инсталиране, след това изтрих и големия файл, изтрих папката и свалих ъпдейта през ОТА.
Цитирай
#68

Идея си нямам тогава защо не става. Аз нямах никакви проблеми, както и доста други тука. Версията на телефона сигурен ли си, че е правилната за тоя ъпдейт? Ако не, единствения съвет е, прави хард ресет и сваляй ъпдейта на ново. Дано стане така. Smile

Huawei P9
Цитирай
#69

Хард резет до къде ли ще ме върне? Иначе да, версията е правилна.
Цитирай
#70

(2017-02-09, 13:40:47)whcrs написа:  Хард резет до къде ли ще ме върне? Иначе да, версията е правилна.

До никъде, предполагам ще си остане така. Но за всеки случай, пак повтори целия процес на ново и с двата файла.

Писах на Съпорта им, за проблемите, при тях ъпдейт официално нямало. Демек този можел да е за друг регион. 


Цитат:"Здравейте,



Учтиво молим да потвърдите от къде сте изтеглил версия B378, тъй като официално такава няма качена нашият сайт за България.


Възможно е версията да не е за съответния регион за който е прозведен апарата и от там да се получава тази неприятна ситуация.


Прдварително благодарим за предоставената информация.




Поздрави,


Екипът на Huawei"


Писах им как съм стигнал до ъпдейта, сега ще видим какво ще кажат.

Ето втория им отговор:

"благодарим за линка, който изпратихте!

За съжаление това не е официална публикация от Huawei. Ето защо се получават тези грешки. Нашите колеги са Ви описали процеса, по който се достига до желаната от Вас версия, но в случаят от B360 към B361 е преминава само чрез ОТА, а актуализациите "по въздух"
се влиаят от IMEI номерът на апарата. Това означава, че за всички устройства те са активни в различно време.
"

С една дума се самопрецакахме май като ъпдейтнахме така. Smile

Huawei P9
Цитирай
#71

(2017-02-08, 17:40:32)icaka2001 написа:  просто изчакайте ОТА (за B182 ще бъде налична ОТА директно към B378)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

здравей колега от В182 вивакомски, излезе ми актуализация В378 през ОТА!
Благодаря ти за съвета.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI P9 
Цитирай
#72

След трети опит стана. Явно е имало бъг при инсталацията на големия файл. Вече и аз съм с b378. Благодаря Ви.
Цитирай
#73

Цитат:4. Натиснете и задръжте бутоните за усилване, намаляне и включване едновременно, докато не се покаже логото на Huawei.
след логото трябва ли нещо конкретно да се случи/да направим или?
Цитирай
#74

Не пускаш бутоните и то само си тръгва да ъпдейтва. И само ще се рестартира.

Отговор от Съпорта на Huawei БГ:

"Версия В361, която сте ъпдейтнал ръчно (локално), е с неясен произход, поради факта че трябва да дойде с ОТА.

Учтиво молим да се свържете с колегите от сервиза, къдеот на място ще Ви съдействат."

Хайде сега всички да ролваме назад до MM! Smile

Huawei P9
Цитирай
#75

Ясно, мерси. Мисля да ъпдейтвам и аз, та затова питах преди да бутна каквото и да е Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)