Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт от B360/1 до B378 чрез dload. EVA-L09/19
#76

Сега не разбрах трябва да ролваме до ММ ли ?И как става ако трябва

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

Добре, спрях да тегля B378, нали уж някъде бяхте написали, че от съпорта са казали да ъпдейтнем чрез dload, сега какво се оказа.....
Цитирай
#78

Май се омазахме яко с тия щуротии

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#79

Facepalm1 ужас
Цитирай
#80

Сега кво се оказва , че по сервизи ли трябва да ходиме??

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#81

От съпорта ми казаха, че няма такова нещо! Никой не е съветвал никого да ъпдейтва по този начин. Не знам "ицака" от къде го е изкарал. Набутахме се...

Как се връща:

Теглите това: http://consumer.huawei.com/bg/mobile-pho...m?id=92047
Вътре има ПДФ обяснение:

На кратко: Слагате Update.app във СД картата на телефона и правите папка dload (както правихте за ъпдейта, но само, че в СД карта)

После по същия начин инсталирате.

После триете тоя файл и слагате Фирмуера на Маршмелоу: http://consumer.huawei.com/bg/mobile-pho...m?id=92097

Слагате пак Update.app в dload и пак инсталирате. И това е.

Сега ще се купува и SD карта... Smile

Huawei P9
Цитирай
#82

Ужас

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#83

Ами сега пак ще кажа нещо и ще ме баннат от форума , но някои" професори " ви вкараха в голям филм . Продължавайте да ги слушате !

Smile
Цитирай
#84

(2017-02-09, 15:42:46)DroidMaster написа:  От съпорта ми казаха, че няма такова нещо! Никой не е съветвал никого да ъпдейтва по този начин. Не знам "ицака" от къде го е изкарал. Набутахме се...

Как се връща:

Теглите това: http://consumer.huawei.com/bg/mobile-pho...m?id=92047
Вътре има ПДФ обяснение:

На кратко: Слагате Update.app във СД картата на телефона и правите папка dload (както правихте за ъпдейта, но само, че в СД карта)

После по същия начин инсталирате.

После триете тоя файл и слагате Фирмуера на Маршмелоу: http://consumer.huawei.com/bg/mobile-pho...m?id=92097

Слагате пак Update.app в dload и пак инсталирате. И това е.

Сега ще се купува и SD карта... Smile
Колега пиши като го направиш и ако може точно стъпка по стъпка да опишеш как си го направил

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#85

Няма да е днеска. Няма от какво да се притеснявате, ъпдайта идва от Huawei, просто не е ясно, за кои регион е... Smile

А за стъпка по стъпка, вече го написах. Сваляш двата файла които съм дал. Разархивираш Rollback пакета, свързваш телефона с компютъра, даваш на телефона, СД карта, правиш папка dload и слагаш там файла Update.app. Инсталираш както инсталира Нугата. После като се рестартира телефона, пак го свързваш с компютъра, триеш файла от папка dload, и слагаш 2-рия по големия файл Update.app който свали с пакета B182, пак инстарлираш и това е.

И аз по принцип не се връзвам на постове за инсталация, но пича каза, че бил говорил със съпорта... Колко е говорил само, че сега не е ясно. Smile

Huawei P9
Цитирай
#86

(2017-02-09, 16:12:06)DroidMaster написа:  Няма да е днеска. Няма от какво да се притеснявате, ъпдайта идва от Huawei, просто не е ясно, за кои регион е... Smile

А за стъпка по стъпка, вече го написах. Сваляш двата файла които съм дал. Разархивираш Rollback пакета, свързваш телефона с компютъра, даваш на телефона, СД карта, правиш папка dload и слагаш там файла. Инсталираш както инсралира Нугата. После като се рестартира телефона, пак го свързваш с компютъра, триеш файла от папка dload, и слагаш 2-рия по големия файл който свали B182, пак инстарлираш и това е.

И аз по принцип не се връзвам на постове за инсталация, но пича каза, че бил говорил със съпорта... Колко е говорил само, че сега не е ясно. Smile
Благодаря, отивам и аз за карта.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#87

Аз все пак ще стоя на този. Не виждам засега проблеми.
Цитирай
#88

Не се вкарвайте във филми на ужасите. Всичко е нормално. Интересно човека от другата тема как е получил обновление от В182 до В378 при положение, че от поддръжката на Хуауей кават, че такава версия не съществува. Аз минах от 360 на 361 и после на 378 и не виждам проблем с това. Всичко си работи. Ако някои се притеснява много лесно може да се върне до Б182 и да чака директно на Б378 да мине чрез ОТА.
Минаването към Б378 от Б361 пак е през ОТА, така че си е официално няма какво да се панирате.
Цитирай
#89

(2017-02-09, 16:13:20)fafi1979 написа:  Благодаря, отивам и аз за карта.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Големия файл не може да а се разархивира колега какво правиме сега

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

(2017-02-09, 18:06:21)fafi1979 написа:  Големия файл не може да а се разархивира колега какво правиме сега

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Архива е повреден или от неизвестен източник, ужас а сега

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#90

Някой знаели дали гаранцията ще е валидна след като се хванахме на тази "измама".

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#91

(2017-02-09, 19:08:35)birzia написа:  Някой знаели дали гаранцията ще е валидна след като се хванахме на тази "измама".
Най вероятно не

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#92

Аз мисля, че не би трябвало да има проблеми, все пак това си е официален хуауейски софтуер.
Нито се руутва, нито нищо.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#93

Много лошо се прекарах. Бях подведен от това, че нали уж който е получил ъпдейт до 360 няма да получат по горна. Защо се пишат неверни неща каде са модераторите Sad

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#94

И сега кво? Всички към сервизите така ли

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#95

И в сервиза какво?

HUAWEI P9, XIAOMI MI 8
Цитирай
#96

Ми де да знам, там да си преинсталират както си трябва , нямам представа

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#97

(2017-02-09, 13:52:30)DroidMaster написа:  До никъде, предполагам ще си остане така. Но за всеки случай, пак повтори целия процес на ново и с двата файла.

Писах на Съпорта им, за проблемите, при тях ъпдейт официално нямало. Демек този можел да е за друг регион. 




Писах им как съм стигнал до ъпдейта, сега ще видим какво ще кажат.

Ето втория им отговор:

"благодарим за линка, който изпратихте!

За съжаление това не е официална публикация от Huawei. Ето защо се получават тези грешки. Нашите колеги са Ви описали процеса, по който се достига до желаната от Вас версия, но в случаят от B360 към B361 е преминава само чрез ОТА, а актуализациите "по въздух"
се влиаят от IMEI номерът на апарата. Това означава, че за всички устройства те са активни в различно време.
"

С една дума се самопрецакахме май като ъпдейтнахме така. Smile
Добре аз като говорих с хуауей пп телефона (сервизния център) ми казаха това да направя и че В378 е официалната.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#98

Моя фирмуеър Б182 още се сваля. Скороста е плачевна, но до час ще се изтегли и ще видя дали има проблем с разархивирането. Както колега каза, това е Официален ъпдейт, няма нужда от такива притеснения. Не е хакнат или т.н. Просто може и да не е за нашия регион и да има малки разминавания. Гаранцията ще си важи, споко. Официален ъпдейт е - не е руутнат фирмуеър.

Huawei P9
Цитирай
#99

(2017-02-09, 19:36:17)DroidMaster написа:  Моя фирмуеър Б182 още се сваля. Скороста е плачевна, но до час ще се изтегли и ще видя дали има проблем с разархивирането. Както колега каза, това е Официален ъпдейт, няма нужда от такива притеснения. Не е хакнат или т.н. Просто може и да не е за нашия регион и да има малки разминавания. Гаранцията ще си важи, споко. Официален ъпдейт е - не е руутнат фирмуеър.
Всички файлове които ползвахме са от официалния сървър на хуауей. Нищо не сме се прецакали, а и да върнеш до 182 пак ще те качи до 378 както каза един колега по горе е получил ъпдейта ота от 182.
Явно и бг супорта е много в час...
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Е пич, ти каза "Говорих с поддръжката, казаха, че трябва ръчен ъпдейт", това май леко си си го измислил? Smile
Така е, нищо съмнително няма, от технтие сървъри е, но просто може заради региона някой неща да не са както трябва. Smile

Huawei P9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)