Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI Mate 9 - мнения и лични впечатления
#1

Здравейте, на всички! Видях че няма такава тема и теших да направя :Smile Телефона го ползвам от близо 2 седмици. За сега мога да кажа че по-добър не съм ползвал. Батерията се зарежда бързо с помоща на зарядно което е до 5A, за около час и 20 минути е от 0 до 100%. Батерията при интензивно ползване държи около 30 часа, с дисплей над 5 часа работа. Като забележка мога да кажа че кейса който е в комплекта изобщо не покрива телефона, най малкия удар ще му остави следа. Поръчах си кейс на Spigen, който ми се стори разумен Smile Ако някой се интересува от нещо конкретно да пита.
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет. Аз го имам от няколко месеца. Като цяло съм доволен, имам доста заблежки но пък си има и доста предимства. Тъй като не намирам тема из нета, нека задам въпрос тук: Телефона е с пуснати звуци и на определено деление за силата на звука, което при мен е на първата възможна позиция т.е на минимума за звънене . Въпреки всичко, когато ми е в джоба и звънне се усилва до нива дразнещи хората през няколко маси Smile не съм пускал настройки за усилващ се звук, такава за джоб или чанта и т.н и все пак не звъни на опрелената сила, а първата секунда добре и после на масимума!!! Някой с друг такъв, ако може да сподели наблюденията си по тази тема или поне да тества, за да знам дали да го пращам гаранционно. Правих ъпдейти, правих хард ресет и все тая...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#3

Джобния режим е пуснат по подразбиране. Не знам как е при теб, но май трябва да е пак в настройките на диалер-а.
Цитирай
#4

Колеги, някой да е ъпдейтнал до В156? Как е новата опция за x10 zoom на камерата?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#5

Все още съм на В138 с L29 съм. Може би някой с апарат, който не е за Европа се е сдобил с новия ъпдейт? Нека споделят има ли съществени разлики?

П.с все още не съм релил проблема със звука, ако някой има идея Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#6

Ъпдейта го има за Европа (С432). За MHA-L29 - втория линк. Smile
http://www.carbontesla.com/2017/02/downl...pe-l09l29/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#7

А как е камерата, тя май е същата като на P9?
Мисля да вземам такъв модел... Поне към него съм се насочил за сега. Имам S7 edge но му е пукнат дисплея леко и сматам да го давам на жената (не и пречело) Та искам тел с хубава камера. Ако може да изброите недостатъци на телефона ще съм благодарен, и изобщо недостатъци на марката. Благодаря.
Цитирай
#8

Това е второ поколение лейка и е различна от на Р9. Можеш да ги сравниш в гсмарена примерно. Точно във мейт 9 намирам малко недостатъци, а си сменям често телефоните и то основно от висок клас. Снимките вечер са с по кофти качество от на с7 едж, но са задоволителни. На гейминг от време на време има замисляне, но се справя добре. Всичко друго е на доста високо ниво. Имат вече официален сервиз в София, моя го вдигнах на 3 години гаранция през тяхното приложение. Не е лош избор за телефон и то никак. До тук не ми е залипсвал нито айфон 7 плюса, нито с7 еджа. Макар, че все пак ще го сменя за нещо друго, че вече ми се цъка нещо различно Smile ако те интересува точно определено нещо питай...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#9

Това за камерата не прозвуча много добре. Все пак има още един монохромен сензор, точно за да подобрява нощните снимки.
А отделно 12мп има и оис
Имах S7 Edge и да на дисплеят му изглеждаха снимкте много добре, но на пц и то при зум си бяха зле.
Та сравнял ли нощните на комп или не?

На път съм утре да поръчам един мейт 9, че цената му доста е паднала по онлайн магазините- намира се под 1200лв
Тази година смених 5- 6 телефона вече и от всеки съм бил доволен и ми е вършил работа, но докато не взема този няма да се спра

А батерията каке в стенд бай има ли дрейн, че не чета добри неща за нугата в това отношение
А също и сот колко изкарва?
Като цяло 2-3 дена с общо 5ч сот и 2ч разговри изкарва ли в 3г режим да рчем?
Цитирай
#10

(2017-02-28, 18:46:35)rumo написа:  Това за камерата не прозвуча много добре. Все пак има още един монохромен сензор, точно за да подобрява нощните снимки....

И 3 монохромни сензора да има софтуера няма как да бие хардуера- както е тръгнало и тази година камерата на S7 трудно някой ще я бие при нощните снимки. Mate 9 снима страхотно през деня и не рядко снимките и видеото му са по-добри от тези на S7- смятай ги за равностойни, там проблемите идват от фотографа, не от камерата. Но гарантирано китаеца вечер изостава- ако снимаш в дискотеката пари залагам, че ще си яко разочарован от Mate 9... 
Като батерия- издържа повече от S7 при еднакво ползване, 1080р си казва думата в икономията.
Цитирай
#11

Благодаря Ви. Нервите ми къса тоя извит екран на S7 edge, но като го вземах нямаше двусимов друг. Като пиша с една ръка (а аз пиша доста) закачам с дланта си дисплея... Почва се едно чудо... Както и да е.
Цитирай
#12

^ Да няма по- неудобен телефон за писане от този. И аз пиша много и знам за какво иде реч- почти няма вярна дума, ако съдържа някоя от крайните букви.
Относно камерите на мейт и с7, то тук в 60 пост съм сложил малко директни сравнения на с7 едж и онор 8. Та камерата на онор 8 е даже по-добра, та няма как на мейт 9 да е по-зле
https://forum.androidbg.com/showthread.p...694&page=3
Цитирай
#13

(2017-02-28, 21:46:44)rumo написа:  Относно камерите на мейт и с7, то тук в 60 пост съм сложил малко директни сравнения на с7 едж и онор 8. Та камерата на онор 8 е даже по-добра

Не щъ да ти развалям кефа, но не съществува ситуация в която камерата на П9 и Хонор 8 да е дори близо до тази на С7- единственият вариант е фотографа да е калпав.
Цитирай
#14

Maй яко си се прехласнал по камерата на С7.
И тя е привидно много добра, ама привидно.
Много по-рядко хваща фокус и на тези снимки, дето съм ги показл си личи много добре.
Фотографа е еднакво калпав и с 2-та телефона, така че субективният фактор отпада
Ако имаш снимки и от 2-ра тела –Мейт9 и С7 дай да ги видим и да преценим

Въпреки всичко и днес отказх от поръчката на мейта, макар и от магазина 2 пъти да звъняха и да ме кандардисват.
Тя покупката е неизбежна, просто малко ще се забави, че преди 6 дена си взех поредната Nova Plus.
И съм супер доволен от този тел, особено от батерията му - по 3 дена ме кара без проблем с 6 сот и 2-3 часа разговори + всичко постоянно включено.
Ако и Мейта ще кара толкоз, то отлагането на покупката му ще е за кратко
Цитирай
#15

Ахааа да нацъкам 20 снимки за сравнение обаче ми секна желанието като видях, че "S7 много по-рядко хващал фокус" - дори и кьоравият Гуньо от Долно Уйно знае, че това е или откровена лъжа, или откровена глупост...
Цитирай
#16

За да не спорите напразно, ето едно сравнение между двата телефона, р9 срещу s7.

https://www.tabletowo.pl/2016/04/17/foto...awei-p9/2/

Според фотографа тези на хуауея са с реални цветове и по-точни до реалността, а тези на s7 на тъмно са по-светли, но далеч от реалността.
Цитирай
#17

Мани ги тия сайтове, с7 е по-добър за поинт енд шоот.

П9 в ръчен режим и със статив прави доста по-добри нощни снимки.
Цитирай
#18

А може ли при Huawei да се ползва пръстовия отпечатък за логване в сайтове, както е при самсунг? Благодаря.
Цитирай
#19

Може, но са малко при мен само на ebay приложението досега ми е предложило такава опция.

Тамън щях да пиша на milho, че му е поредното категорично и напълно безпочвено мнение във форума и те взели, че го баннали...
Поръчах го вече Мейт 9. Пуста краста, неможах да издържа и 24ч, от както писах че отлагам покупката му

Утре като дойде ще имам лични впечатления вече
Цитирай
#20

Аз вече съм собственик на въпросното устройство (двусимово) успях да му навра двата сима и сд карта. Имам няколко въпроса...има ли някакъв дефолтен браузър...не обичам разни хромове и т.н. На Самсунг си ползвах техния и бях много доволен. Мога ли по някакъв начин да защитавам снимки и т.н? На Самсунга ми беше криптирана сдкартата? Благодаря и извинявайте за въпросите но сменям бранда и малко ми е ново Smile

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#21

Нямат браузър.
Има такава възможност . В мениджър телефон- блокирани приложения, от там можеш да си заключиш всичко. С парола или с пръстов отпечатък

И обърни по-специално внимание на приложението мениджър телефон. Там има доста полезни настройки, които трябва да си нагласиш, а е нещо което го няма при самсунг
Цитирай
#22

Благодаря. Иначе телефона е супер. Водя някаква борба с лед диода. Нещо не иска да показва нотификациите на вайбър. Нещо чета из нета че май не може...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#23

Работи си. Това е стара информация. Преди не работеше на другите модели huawei
Цитирай
#24

Работи обаче има същия проблем като Самсунга, тоест проблема си е на Нугата. Ако нямаш звукова нотификация - няма диод. И това не е само за вайбър. Мейла е по същия начин.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#25

За всички, които очакваха телефона да се появи при операторите. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)