Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI Mate 9 - мнения и лични впечатления
#26

Колеги, по въпроса за увеличаващия се звук в джоба...къде е тая опция. Единственото което намерих беше превенция за работа на тъча когато ти е в джоба. Наистина е дразнеща силата.
П.с също така има ли вариант да изгасям дисплея с някакъв софтуерен бутон?

P.s pocket mode го намерих.
Цитирай
Аксесоари
#27

При мен го има фабрично бутона за заключване. Търси го в "Приспособления", опциите под екрана.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#28

Джобният режим е в настройките да дайлера ( телефон)
Приложение за закл. няма. Незнам що го махат и слагат на който си модел искат
По-лошото е че тези които ползвах от гплей, вкл. и платеното не работят добре. В смисъл, заключват но при откл. с пръста искат и парола. Това си до нугата веаче
Цитирай
#29

М дааа и при мен го няма на мейта. За сега телефона е супер. Възхитен съм от батерията и изобщо от мениджмънта и.
Цитирай
#30

От това приложение съм останал доволен преди да ползвам фабричния бутон:
http://www.google.bg/url?q=https://play....HJBsl2PtFQ
----------
Може да се опита с програмата Icon Changer да се изведе бутона на екрана ако е наличен "скрит":
http://www.google.bg/url?q=https://play....TlH2v9K1Sg

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#31

Работят, но както писах при отключване иска парола
Добре де ти като си със 7 пробвай го да видиш как работи и пиши, да знаем от нугата ли е или от хуаей.
Цитирай
#32

Брадва, както са очаквали всички Smile тия месечни такси ги нямат за нищо...

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#33

Последно което ме тормози...в спецификацията на модела пише, че подържа бързо зареждане. След два дни ровене из менютата не мога да намеря опция за забрана или разрешаване на бързото зареждане.
Цитирай
#34

Мисля, че зависи само от зарядното - ако е 9V/2A ще зарежда бързо.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#35

Явно само амперите. Моето е 5 волта/2 ампера и пак го тъпче бързо.
Цитирай
#36

(2017-03-05, 16:56:32)rumo написа:  Работят, но както писах при отключване иска парола
Добре де ти като си със 7 пробвай го да видиш как работи и пиши, да знаем от нугата ли е или от хуаей.

Има го,но е скрито.Свали си quick shortcut maker.Като дадеш създъване на нова притурка,цъкаш quick shortcut maker и на търсене пишеш lock и ще ти излезе.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#37

Всичко в този телефон е на топ ниво. Съответно и зарядното също
 Не е някакви 9V, което яко загрява батрерията и я скапва.

Оригиналното зарядно е Super Charge.  Чудех се защо е толкова голямо, като трансформатор е направо. Оказа се, че има обратна връзка с батерията и следи какво става с нея. Според това  си променя напрежението и ампеража по време на зареждането. Като я зарежда и супер бързо, а и не и позволява да загрява. 

При реален тест за 30 мин зареди 40% а за следващите 30 още 35%.
Като цяло батерията се зареди от 15 до 100% за 1ч 20мин. Да не забравяме, че става въпрос за 4000ма батерия!

Изглежда така


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#38

Да. Моето зарядно е такова. Абе колеги...очаквах малко повече от дайлъра като за двусимов телефон. Трябва всеки път да избирам сима през който да излиза обаждането. Ще трябва да слагам външен дайлър (а много мразя да сменям системните приложения). Другото което ми е сложно е набирането (може би аз не правя нещо както трябва) за да тръгне да избира, кликам един път на контакта, после още веднъж на номера, после още един път да посоча сима от който да излезе обаждането. Някакъв вариант с двойно натискане...плъзгане няма ли?
Цитирай
#39

Никога не съм ползвал 2 сим карти, но като гледам си има меню за настройките им и няма начин да неможе да се зададе от коя да набира по подразбиране
Приложението контакти въобще не го ползвам и го махам от началният екран.
Влизм директно от дайлера където има смарт сърч и ако потърсиш контакт от там директно можеш да го набереш. само, че няма търсене на бг език.
Ако някой вече си го набирал си го избираш вторият път от раз. от това по-бързо няма как да стане
През контакти, ако влезеш е с малко повече цъкания и се предполага, че човекът може да има 2 номера или исаш да му пишеш смс
Не като при самсунг с пъзгане да звъниш или пращащ смс
Цитирай
#40

Виж си настройките и си избери дефаултна карта.
Цитирай
#41

Нямам дефолтна. Всеки е индивидуално понеже едната е служебна а другата лична и се ползват и двете активно. В общи линии е ясно, че ще ползвам външен дайлър. Това да му е кусура. Smile

P.s С quick shortcut maker обаче не ми се получава нищо. Като напиша lock не намира нищо
Цитирай
#42

И при мен е така. Явно няма такъв шорткът
Цитирай
#43

(2017-03-06, 17:18:14)hgeorgiev написа:  Нямам дефолтна. Всеки е индивидуално понеже едната е служебна а другата лична и се ползват и двете активно. В общи линии е ясно, че ще ползвам външен дайлър. Това да му е кусура. Smile

Aми тогава как телефона да знае, с коя да набира ?
Има 3 варианта:
- дефаулт сим1
- дефаулт сим2
- винаги да пита
Цитирай
#44

Не е така. Имах едно леново (по същия начин е външния дайлър който ползвам - PixelPhone) първия път който избереш някой номер те пита през коя карта да излиза, има опция да запамети и от там нататък не пита повече. Просто и лесно е.
Цитирай
#45

Предполагам имате тази опция Smart dialing, тя не върши ли работа?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#46

(2017-03-05, 11:01:41)hgeorgiev написа:  П.с също така има ли вариант да изгасям дисплея с някакъв софтуерен бутон?
В xda видях, че в статус бара има тогъл/бутон с който се пуска някакъв плаващ док. Та в него има разни бързи бутони и един от тях е за заключване.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#47

Той не е само в бара, а е бутон "палитра" който, ако се изведе си стои и на основният екран, като е уж полупрозрачен
И като се натисне изкачат още няколко бутона- бек, хоум, оптимиз. на системата и този за заключване
Обаче мен ме дразни някак си да ми стои такъв кръг на дисплея, пък и трябват 2 докосвания за заключване
Цитирай
#48

Огромно благодаря на двамата. Перфектно ми е това решение.
Цитирай
#49

Нов ъпдейт добавя асистента Amazon Alexa за потребители в USA.
http://www.gsmarena.com/huawei_mate_9_up...-24110.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#50

Колеги имате ли идея защо като скролвам във фейсбук, ми насича през определен интервали и на стария P9 го правеше... Предполагам че и при вас е така...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)