Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI Mate 9 - мнения и лични впечатления
#51

Колеги, има ли някой който е рутнал телефона, и ако може да каже по каква инструкция/метод и, има ли нещо по особенно?
Също така не мога да намеря това меню от ръководството за да разреша опцията за две приложения на екран... Малко съдействие може ли?

[Изображение: 3d17a158644da160a956b779af68d903.jpg]
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-03-23, 17:44:49)g1kata написа:  Колеги имате ли идея защо като скролвам във фейсбук, ми насича през определен интервали и на стария P9 го правеше... Предполагам че и при вас е така...

Съвсем нормално е, все пак съдържанието което се изобразява се зарежда и буферира в момента. Тук се намесва и интернет връзката.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#53

(2017-03-25, 18:35:11)hgeorgiev написа:  Също така не мога да намеря това меню от ръководството за да разреша опцията за две приложения на екран... Малко съдействие може ли?

[Изображение: 3d17a158644da160a956b779af68d903.jpg]
Благодаря.
То май си е разрешено по подразбиране, защото и аз не намирам настройката, но открих как работи.
Натискаш recent apps бутона, задържаш избраното от теб приложение и го плъзгаш на горе. Първото избрано приложение се отваря в горната половина на екрана, а в долната ти показва recent apps, избираш си второто приложение и само натискаш върху него. Има и друг начин чрез жестове, но не ми допада идеята да чукам по екрана с кокълчетата на пръстите Big Grin Намира се в настройки > интелигентна помощ > контрол с движения > жест за разделяне на екрана.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#54

Тази опция работи и при моя модел. Да се има предвид, че не за всички приложения важи тази опция.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#55

Може да се направи за всички до колкото четох. Активирате си девелопер опциата и в появилото се девелопер меню в сетингс активирате последната опция най долу (ба си как тъпо звучи на български Big Grin ). Активира се чукайки няколко пъти по build number в about phone.
Цитирай
#56

ES File Exploret не работи в този режим, важи и за други приложения.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#57

В комплекта има едно бяло правоъгълно лисче с две черни точки на него, някой има ли идея за какво служи?
Цитирай
#58

Колеги, ако мислите да руутвате телефона, имайте предвид, че вече няколко дни се опитвам да върна нормалното състояние на телефона....за сега безуспешно. Smile
Цитирай
#59

Да ви питам дали някой има същия проблем зарядното ми издава звук цъка постоянно! Иначе телефона го имам от 3 месеца и е уникален много съм доволен!

Sony xperia tablet Z + Sony xperia Z2 black на жената + Sony xperia Z5  black graphite никога повече! Huawei mate 9 4/64GB 
Цитирай
#60

Моето не цъка.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#61

Ккава е разликата между л09 и л29
Цитирай
#62

Май единствената разлика е, че л09 е едносимов, а л29 е с хибриден слот и става или с 2 сим карти, или със 1 сим и една SD карта.
L09 не поддържа Band 41, което се отнася за Sprint и Китай / Индия. L09 се води европейска версия, а L29 международна. Тук можеш да прочетеш повече https://forum.xda-developers.com/mate-9/...y-t3507859


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#63

Колеги, каква клавиатура ползвате на мейта? На времето като бях с айфон, дори и на 4ката почти нямах объркана буква. После като почнах с андроидите, не мога да си намеря клавиатура... Сега ползвам gboard и май най малко бъркам с нея ама пак не мога да постигна много добър резултат.
Цитирай
#64

В мейт-а няма ли вградено приложение Swype Keyboard? Според мен това е второто най-добро приложения за клавиатура, след Gboard.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#65

Аз ползвам swiftkey с gboard правя много грешки.. Най-вече на долния ред букви ги бъркам с интервала.. И двете са вградени
Цитирай
#66

Аз бъркам лявата част най-вече. Или по точно буквите които натискам с левия палец. Може да е по дебел от другия Big Grin
Цитирай
#67

Аз ползвам swiftkey, че с Gboard много бъркам. Със swiftkey имам само един проблем - често когато натискам интервала, без да искам плъзгам леко пръста и вместо интервал сменям езика. Страничните рамки са толкова тънки, че преди да сложа кейс, беше невъзможно да напиша една правилна дума в портретен режим и с двете клавиатури. Все още ми липсва клавиатурата на LG. Няма толкова богат речник и предложения на думи, но си остава най-удобната за мен клавиатура с която съм писал.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#68

Offtopic
Колеги, да не си продадохте всички Мейт деветката? Никой нищо не пише, ще ни затворят раздела накрая Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#69

Напълно в реда на нещата е форума. Модела работи много добре и няма перманентни проблеми. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#70

И това е вярно, обикновенно форумите се ползват когато има проблем. Но в xda в раздела за Мейт 9 има поне 5 теми свързани със скандала за флаш паметта, че не била UFS 2.1.Та можеше поне това да обсъждаме. Разбирасе в отделна тема.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#71

А този проблем с паметта на беше ли само в Китай?
До тук сме видели в една друга тема, че моят и твоят са с бързата памет - поне UFS 2.0
Цитирай
#72

По - скоро ще зависи от партидата предполагам. Пък и се появиха да се оправдават че не пречело на производителността, всички телефони щели да са супер без значение коя памет са им сложили значи не е съвсем малък проблем. А и оправданието им изглежда тъпо - много търсене и понеже да не се разочароват хората като не могат да си купят хуавей сложили квото има Big Grin
Цитирай
#73

с каква скорост чете бързата памет и с каква бавната, на моя е около 535мб/с
Цитирай
#74

След малко ще направя тема. Няма да задълбочавам, но на кратко ще ви кажа, че UFS 2.0 на Самсунг в по ранните версии предлага около 460 MB/s (S7/S7 Edge) а по-късно до 850 или нещо подобно. А Huawei първоначално може би слага UFS 2.1 на друг производител (SK-Hynix UFS2.1) който е рекламирал скорости до 880 MB/s но никога не са засечени повече от 600 MB/s, даже 90% са около 550 MB/s. Може би това е накарало Huawei да започне да слага UFS 2.0 от Toshiba и Samsung. Дори в разглобен S8 или S8 Plus май беше, се вижда, че Samsung ползват UFS 2.0 със скорост 850 MB/s. А UFS 2.1 на Samsung е със скорост 880 MB/s.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#75

Offtopic 
Анонса на Mate 10 ще е на 16 Октомври в Мюнхен.
http://www.gsmarena.com/huawei_mate_10_t...-26530.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)