Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

moto x play поврежда sd карти
#1

Здравейте,имам въпросния телефон от около 5-6 месеца за това време се развалиха точно 4 сд карти от 32 гб.Картите работят около 2 месеца и после се развалят,нито едно от устройствата на който ги поставя не ги намира.От днес сутринта,вземах нова 32 гб.карта поставих я прехвърлих си снимките и 10 мин.по късно тела не я намираше.Не иска да се форматира картата и малко по късно казва че няма такава поставена.Със андроид 6.0.1 съм и четох че телефоните с този андроид имали този проблем.Какво ви е мнението по въпроса и как да постъпя.
Цитирай
Аксесоари
#2

Моята карта е 64 гб. свалих я от предния телефон и сега на този е над година, иначе картата я ползвам вече 4 година проблеми нямам за сега. Една и съща марка ли купуваш?
Цитирай
#3

Различни марки от 2 различни магазина.Втората която вземах за днес не е 32 гб.а 16,и сега ме е страх да я сложа.Тела съм го вземал от Виваком не е рутван и е без каквито и да е промени по него.
Цитирай
#4

Най-вероятно картите са фалшиви, но и телефона има пръст в прецакването им.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#5

Не разбирам как телефона може да повреди карта физически. Дори и като swap да я ползва няма да умре толкова бьрзо. Може да поврежда файловата система. Аз бих пробвал картата с четец и някой софт за работа с дискове и партишьни , но не с вграденото в windows
Цитирай
#6

Носих рартите в сервиза на магазина и там нито ги виждат техните устройства нито могат да се форматират.Преди малко сложих 16 гб карта,да видим какво ще стане с нея.
Цитирай
#7

И аз имах подобен проблем. Прецака ми 2бр 16гб и 1бр 32гб. Сега съм със 64гб. Всички са различна марка. От телефона е. Не знам как го прави ама го прави. Да видим сега със 64гб какво ще стане. Засега държи половин година.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)