Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Инструкция] Fingerprint - Always On
#1

Здравейте, тъй като има няколко начина да се активира тази така полезна функция, ще ги споделя тук.
Интересува ме дали има начин като се промени ръчно стойността да си остава така и след рестарт на телефона?

Начин номер 1.

Custom kernel: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=88586


Инсталирате кернела през Recovery и се молите да е съвместим с вашия билд на MIUI (прави проблеми с xiaomi.eu ромовете, така че флашвате на свой риск)
Не мога да гарантирам, че текущата версия (1.8) е съвместима с днешния ъпдейт (7.2.9), но към момента на писане на тази тема, е добавена опция 2.0 в оригиналната тема за кернела.
Ако я тествам ще споделя още впечатления.

Начин номер 2.

Kernel auditor:
 

гледате няколко пъти видеото докато схванете къде какво променя.
ИЗИСКВА СЕ ROOT достъп
По принцип трябва след рестарт да сработва автоматично функционалността, но може да има и други проблеми.
При мен, лично, спря да работи tap to go home и не искаше да  работи fingerprint always on, докато не стартирам и ръчно kernel auditor.
Moже аз да не съм направил нещо както трябва. По принцип имах сложена отметка на On Boot и бях позволил в Pemissions aвтоматичното стартиране на програмата.


Начин номер 3 - временен(до следващия рестарт).
Имате нужда от Root и файлов мениджър позволяващ преглед и промяна на ситемни файлове и папкки.

oтивате до /sys/devices/soc/soc:fpc_fpc1020
oтваряте за редакция файла: enable_wakeup
(по подразбиране вътре пише "0" - променяте на "1" и запаметявате).
След това тествате дали от изключен екран ви отключва телефона.
След рестарт настройката се самопроменя отново на "0", така че ако си искате пак функцията изпълнявате отново целия метод 3.

Начин номер 4 - Също временен: http://en.miui.com/thread-502446-1-1.html
Използвате NFC функционалността на телефона си, за да си спестите отваренето и редакцията на файла.
Също след рестарт се налага да се доберете до TAG-a отново или да прибегнете до начин номер 3.


Специално за втория начин подхождайте с особено внимание, понеже той е най-рискованият.
За Custom Kernel-a e ясно, че ако не са ок нещата трябва само да си флашнете наново стоковия кернел, било то през fastboot или TWRP.
Всички методи крият опасност от battery drain, понеже е напълно нормално ако направиш телефона постоянно да чака докосването на сензора да хаби повече ток.

На този етап оставам с метод 4
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)