Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Иформация кога за пръв път е стартиран апарат
#1

Колеги , има ли програма която показва кога за пръв път е пуснат апарата ? Някаква такава информация.Ако някой знае , нека сподели.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-02-10, 17:44:08)bobisimeonov написа:  Колеги , има ли програма която показва кога за пръв път е пуснат апарата ? Някаква такава информация.Ако някой знае , нека сподели.

Какво те интересува:кога е произведен или друго? Phone info дава пълна информация за телефона: дали е рутван, колко пъти зареждан, дали е оригинален и др.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#3

Цялата работа е че имам въпросния апарат, но гаранцията не . Телефона е с Вивакомски ром , пише manifactured 04.04.2016 , knox 0x0 , оригинален е всичко е ток. НО! Искам да ми изкарат гаранция (дубликат) . Та питах в Теленор понеже имам човек там , но се оказа че не е техен. Питах в Виваком , че и там имам познат и там провериха и не е (странно с този ром ако не е сменяван) , Сега чакам и Мтел че имам и там човек Smile Както и в Техномаркет , но там искат ако може да им кажа поне кога е купен , демек нещо ориентировъчно. Апарата има гаранция на 100% , понеже на кутията е с етикет на български език и е купен от тук.

Историята е такава. Взех го от едно момче , което го е купило щот му е харесал, но винаги е ползвал айфон. Ползвал го е 10дена , но казва че му е супер трудно и не иска Самсунг. Иска пак да си вземе айфон . Аз го взех от него, но той каза че го е взел от София от някой , но не държал на документи. Затова и не му ги дали. Апарата е сълза. Няма точка забележка или за какво да се хванеш. Та аз го купих за 660лева барбар с 3 калъфа единия е тоя дето е като тефтер оригинален дето се вижда всичко като светне екрана. не знам как се казва. както и още два чисто нови много хубави. Доста изгодно ми попадна, но без документи. Иначе всичко в комплекта си е както и имея на апарата отговаря на кутията. Това е. Искам да разбера откъде е и да си изкарам дубликат за евентуални бъдещи разправии.
Цитирай
#4

(2017-02-10, 18:11:38)bobisimeonov написа:  Цялата работа е че  имам въпросния апарат, но гаранцията не . Телефона е с Вивакомски ром , пише manifactured 04.04.2016 , knox 0x0 , оригинален е  всичко е ток. НО! Искам да ми изкарат гаранция (дубликат) . Та питах в Теленор понеже имам човек там , но се оказа че не е техен. Питах в Виваком , че и там имам познат и там провериха и не е (странно с този ром ако не е сменяван) , Сега чакам  и Мтел че имам и там човек Smile  Както и в Техномаркет , но там искат ако може да им кажа  поне кога е купен   , демек нещо ориентировъчно.  Апарата има гаранция на 100% , понеже на кутията  е с етикет на български език и е купен от тук.

Историята е такава. Взех го от едно момче , което го е купило щот му е харесал, но  винаги е ползвал айфон.  Ползвал го е 10дена , но казва че му е супер трудно  и не иска Самсунг. Иска пак да си вземе айфон . Аз го взех от него, но той каза че го е взел от София от някой , но не държал на документи. Затова и не му ги  дали. Апарата е сълза. Няма точка забележка  или за какво да се хванеш. Та аз го купих за 660лева барбар с 3 калъфа единия  е тоя дето е като тефтер оригинален дето се вижда всичко като светне екрана. не знам как се казва. както и още два чисто нови много хубави. Доста изгодно ми попадна, но без документи. Иначе всичко в комплекта си е както и имея на апарата отговаря на кутията. Това е. Искам да разбера откъде е и да си изкарам дубликат за евентуални бъдещи разправии.
Дано да не излезе реплика!Щом няма документи!

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#5

(2017-02-10, 17:49:14)gogon написа:  Какво те интересува:кога е произведен или друго? Phone info дава пълна информация за телефона: дали е рутван, колко пъти зареждан, дали е оригинален и др.

Къде пише колко пъти е зареждан?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#6

(2017-02-10, 20:51:44)Петър Иванов написа:  Дано да не излезе реплика!Щом няма документи!

не е реплика. Със аида 64 , със phone info  и всички останало ми показва  че е оригинален.

Ето скриншотове. Според вас реплика ли е ?

Ето шотове и от АИДА + минава тестовете със *#0*#

Дори преди да го взема гледах клипове в тубата  как може да се различат истинския от фалшивия на прима виста. Т.е  по рамката отстрани, камерата (големината на "лещата" )   чекмеджето за сим картата, отпред камерата  както и сензорите. Всичко съм гледал. Пък и андроид 6.0.1 със вивателски ром може ли да е  менте? Толкова много показатели че всичко е наред , а вие се съмнявате че  може да е фейк.

ето снимки направени и от друг апарат на бутлодър-а.


плюс скриншот на Один  го върза  , както и Самсунг смарт суич.  Ако някой каже че след толкова  различни тестове и проверки има възможност да е реплика, направо не знам вече кво да пусна за да се уверя че не е фейк.


Прикачени файлове Миниатюри
                       
               
Цитирай
#7

Интересно е, че не изписва оригиналния CSC. По него можеше да хванеш някаква следа. След като имаш познати и при трите оператора не можеш ли да ги помолиш за някаква информация по IMEI - кога се е регистрирал в мрежата за първи път и къде? Сигурно още ти откажат, но и това е вариант.
Цитирай
#8

(2017-02-10, 22:17:55)tsvetan24 написа:  Интересно е, че не изписва оригиналния CSC. По него можеше да хванеш някаква следа. След като имаш познати и при трите оператора не можеш ли да ги помолиш за някаква информация по IMEI - кога се е регистрирал в мрежата за първи път и къде? Сигурно още ти откажат, но и това е вариант.

Ами вариант , но не знам дали ще ми свършат такава услуга. Ако не  е нещо изискващо по специални разрешения и прочие, не вярвам да е пречка. И все пак като гледаш всички шотове, смяташ ли че е фейк?

Между другото и във самсунг клоуд се логва Smile
Цитирай
#9

Много си се вманиачил в това дали ти е "фейк" телефона. Щом ти работи, какво му търсиш кусури и следи от "фейк". Само се надявай да не е краден/изгубен.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#10

Според мен телефонът си е истински. За цената, която си платил, е перфектен и не ти трябват гаранции и други допълнителни главоболия. Аз бих го рутнал и бих му се кефил максимално.
Със здраве да си го ползваш!
Цитирай
#11

(2017-02-11, 00:17:51)zdravko959 написа:  Много си се вманиачил в това дали ти е "фейк" телефона. Щом ти работи, какво му търсиш кусури и следи от "фейк". Само се надявай да не е краден/изгубен.

Не съм се вманиачил, но  по горе един колега се "съмнява" че щом е без документи може да е бил. Просто изтеглих няколко програмки и проверих, да му покажа че не е. Иначе още при купуването  му, загледах тея неща  които написах по горе, като камерите, чекмеджето за сим и мемори картата  , страничната рамка , както и си взех  преносимия комп и го закачих на смарт-а и один-а.  това ми бе достатъчно без   други тестове и проверки. Тея шототве бяха за колегата от 2рия пост ( ако не се лъжа със съмненията ) :Smile иначе апарата е перфектен. ЧУдя се с кой ром да го оставя. Тоя на Вивател , БГЛ или Теленор, като знам от опит още с Нот4 че  на Теленор винаги последни им излизат ром-овете.
Цитирай
#12

(2017-02-10, 20:55:59)Nikito82 написа:  Къде пише колко пъти е зареждан?

Извинявам се, моя грешка. Преди в безплатното phone info пишеше ,също и колко пъти са вклч. слушалките. 
П.С оригиналното CSC се изписва само на рутнато устройство .

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#13

С версия 3.5.0 на Phone info изписва броя на зарежданията и включване на слушалките. Телефонът е рутнат обаче.
Цитирай
#14

@bobisimeonov телефончето ти НЕ е фейк !
Случи се да разгледам една реплика , разликата е очевадна веднага след като светнат дисплеите Smile
Репликата е с близалка , медиатек , "мнооого" ром и те така .
На външен вид обаче са го доста докарали Wink
Цитирай
#15

[Изображение: photo_2017_02_12_15_15_49.jpg]     [Изображение: photo_2017_02_12_15_18_01.jpg]


>> https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

При мен ги няма последните три опции от " USAGE HISTORY

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#17

(2017-02-12, 18:20:09)OGIER написа:  При мен ги няма последните три опции от " USAGE HISTORY
При мен също..доколкото разбирам телефона трябва да е руутнат за да се появят......или бъркам.


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung S8+ & Huawei mate 10 lite blue




Цитирай
#18

И при мен ги няма, май си трябва рут.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#19

Не трябва рут, просто зависи от версията на Phone info. Пробва ли, както е написал Цветан24, малко по- нагоре?

(2017-02-11, 10:32:27)tsvetan24 написа:  ....

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#20

Аз съм със същата версия, няма такива статистики
[Изображение: 6ac3252e462c224f08828b84ebd22dc3.jpg]

SamsungGalaxyS7E

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#21

Съдейки по този скрийншот от снимките в описанието на приложението, за подобна информация трябва root.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

Пропускате факта, че Радо е с Note 3, а ние сме с S7.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#23

С 3.5.2 и при мен не ги показва - S5 Active Android 5.0
Цитирай
#24

(2017-02-12, 19:09:04)ivkos написа:  Пропускате факта, че Радо е с Note 3, а ние сме с S7.

Също и версията на андроид, аз съм с 5.1.1 Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

А има ли вариант да разбера откъде е закупен апарата, ако нямам гаранция в мен. В случая се обадих на Самсунг България и им казах имей-я и оттам ми отговориха само ,че апарата ми е гаранционен и е за БГ. Не ми казаха (според техните думи нямат информация към кого е пратен въпросния апарат) дали доставчик на комуникационни услуги (Теленор, Мтел ,Виваком) са го купили за продажба или някой ЕТ . След което говорих с Виваком и най нагл ми заявиха че не издават дубликат на фактура (гаранцияонна карта) и ако е загубена или повредена или квото и да е станало с нея и не е налична, устройството се счита за извън гаранционно. Даже и ми се скара че нямам гаранция. най нагло. Ето защо аз във Виваком няма да стъпя. В Теленор и 10 пъти да отида ида искам дубликат на гаранцията , 10 пъти ще ми я дадът БЕЗПЛАТНО.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)