Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и S-ON на Official Gingerbread 2.3[Ето как]

Колеги, а след като не ми работи усб-то как да мога да я направя тази процедура ? Ето за какво става дума https://www.androidbg.com/forum/topic711...tboot.html
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,имам проблем,но не знам какъв.
Преди няколко дена закупих от един приятел HTC Desire с някакъв проблем по негови думи.
Когато го включа веднга отваря HBOOT Menu-то и нищо друго не мога да направя,моя приятел каза,че телефона бил забил от много време така и дори не помни какво е станало,но не е опитвал да го флашва или модифицира по някакъв начин.Опитвах метода с S-ON,за да оправя HBOOT,но при пускането дори не се опитва да зареди по никакъв начин файла от СД-картата.Опитах да го възстановя с 4-5 рома от www.shipped-roms.com,но след като направи рестарт на буутлоудъра само изписва witing for bootloader и там отброява до 100сек. предполагам и дава грешка 171 и нищо.
Някой има ли някаква идея мога ли да го подкарам или да направя нещо което да го съживи? Благодаря предварително!

BRAVO EVT SHIP S-ON
RIFF: 0.93.0001
MICROP-051d
TOUCH PANEL-SYNT0101
RADIO-4.06.00.02_2
Aug 10 2010, 17:52:10

HTC One X WHITE
Цитирай

don baro написа:Здравейте,имам проблем,но не знам какъв.
Преди няколко дена закупих от един приятел HTC Desire с някакъв проблем по негови думи.
Когато го включа веднга отваря HBOOT Menu-то и нищо друго не мога да направя,моя приятел каза,че телефона бил забил от много време така и дори не помни какво е станало,но не е опитвал да го флашва или модифицира по някакъв начин.Опитвах метода с S-ON,за да оправя HBOOT,но при пускането дори не се опитва да зареди по никакъв начин файла от СД-картата.Опитах да го възстановя с 4-5 рома от www.shipped-roms.com,но след като направи рестарт на буутлоудъра само изписва witing for bootloader и там отброява до 100сек. предполагам и дава грешка 171 и нищо.
Някой има ли някаква идея мога ли да го подкарам или да направя нещо което да го съживи? Благодаря предварително!

BRAVO EVT SHIP S-ON
RIFF: 0.93.0001
MICROP-051d
TOUCH PANEL-SYNT0101
RADIO-4.06.00.02_2

Здравей колега.
От това което виждам си с S-ON и не е нужно да правиш процедурата.Пробвай да префлашнеш офицялния 2.3 от тази тема тук.Най-отдолу на темата има готов извлечен PB99IMG.zip.Свали го направо него за да не си играеш и пробвай да го качиш.Ако телефона не го открие пробвай да преформатираш SD Картата или пробвай направо с друга.Ако и тогава нестане явно имаш проблем със самия bootloader.
Aug 10 2010, 17:52:10

OnePlus 2 64Gb
Цитирай

Благодаря за отговора колега,но проблема е там,че по никакъв начин не опитва да зареди файла от СД-картата,пробвах вече с 3 различни,форматирах сигурно по 20 пъти всяка,имам някакво съмнение да не би проблема да идва от това:

RIFF: 0.93.0001

Незнам защо не пише като при нормалните телефони HBOOT: 0.93.0001,но и немога да си обясня защо не зарежда по никакъв начин PB99IMG.zip - файловете,които поставям в картата!
:confused: :confused: :confused: :confused:

HTC One X WHITE
Цитирай

don baro написа:Благодаря за отговора колега,но проблема е там,че по никакъв начин не опитва да зареди файла от СД-картата,пробвах вече с 3 различни,форматирах сигурно по 20 пъти всяка,имам някакво съмнение да не би проблема да идва от това:

RIFF: 0.93.0001

Незнам защо не пише като при нормалните телефони HBOOT: 0.93.0001,но и немога да си обясня защо не зарежда по никакъв начин PB99IMG.zip - файловете,които поставям в картата!
:confused: :confused: :confused: :confused:

Колега имах същия проблем с моето телефонче и го оправих по следния начин отворих капаците на дъно и го прегледах хубаво за студени спойки оказа се че отзад зад процесора има 2 чипчета който нямат хубави спойки на маса презапойх ги с поялника и след това зачистих хубаво навсякъде със контактен спрей след тази процедура телефончето тръгна и няма проблеми Smile ето снимка която направих на микроскопа да видиш за какво става на въпрос
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)