Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и S-ON на Official Gingerbread 2.3[Ето как]
#26

brain1 написа:здрввейте
нямам руут на телефона с 2.3 ginger съм
та тряба първо руут ли да направя или само с тази процедура може да се флашне ром
също така от къде си намирате ромове, има ли някакъв каталог или всеки разработчик си ги пуска в своя форум в ХДА??? Дано не съм прекалил с въпросите.
Щом си с 2.3, значи няма как да руутнеш преди да направиш процедурата за S-OFF, после само трябва да флашнеш този зип през рекавъри и ще имаш и руут.
В тази тема http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328 има и каталог на ромовете, но доколко е актуален не мога да кажа. Най-добре да си следиш темите за ромовете в XDA.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
Аксесоари
#27

reaper22 написа:
brain1 написа:здрввейте
нямам руут на телефона с 2.3 ginger съм
та тряба първо руут ли да направя или само с тази процедура може да се флашне ром
също така от къде си намирате ромове, има ли някакъв каталог или всеки разработчик си ги пуска в своя форум в ХДА??? Дано не съм прекалил с въпросите.
Щом си с 2.3, значи няма как да руутнеш преди да направиш процедурата за S-OFF, после само трябва да флашнеш този зип през рекавъри и ще имаш и руут.
В тази тема http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328 има и каталог на ромовете, но доколко е актуален не мога да кажа. Най-добре да си следиш темите за ромовете в XDA.
Е добре де колега!
Аз този зип не съм го флашнал а пук имам рут.Как става това??Направих само С-ОФФ и флашнах оксижена от подписа ми

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#28

b_ignatov написа:Аз този зип не съм го флашнал а пук имам рут.Как става това??Направих само С-ОФФ и флашнах оксижена от подписа ми
Ами получил си го от рома, но ако някой иска да е със стоковия ром, но да има руут, трябва да флашне зипа.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#29

reaper22 написа:
b_ignatov написа:Аз този зип не съм го флашнал а пук имам рут.Как става това??Направих само С-ОФФ и флашнах оксижена от подписа ми
Ами получил си го от рома, но ако някой иска да е със стоковия ром, но да има руут, трябва да флашне зипа.
Ясно.....сега разбрах как се е рутнал и моя апарат.Мерси за инфото

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#30

ОК а картата с gparted се прави, но на едно място четох, че дяловете се правят някак си през RECOVERY на телефона за по лесно има ли нещо такова, дискутирано ли е във форума.
Цитирай
#31

brain1 написа:ОК а картата с gparted се прави, но на едно място четох, че дяловете се правят някак си през RECOVERY на телефона за по лесно има ли нещо такова, дискутирано ли е във форума.
Да колега......става и през рековърито и е доста по-лесно.
Влизаш в рековъри и търсиш "партишън СД Кард"
След това избираш какъв дял да направиш и това е.
Единствения недостатък обаче е че през рековърито ти се форматира цялата карта....така че преди това просто си копирай цялата информация на копмютъра.
Също така можеш да си разделиш картата и с програмата Ром Менъджер.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#32

Но с ROM manager по последни спомени можеше най-много 512 MB дял. Най-сполучливо се получава резултатът с gparted.

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай
#33

ringlas написа:Но с ROM manager по последни спомени можеше най-много 512 MB дял. Най-сполучливо се получава резултатът с gparted.
Да с ROM manager е до 512 MB дял, иначе и аз препоръчвам gparted. Тъй като ползвам Ubuntu, съм ползвал gparted много пъти и не съм губил никаква информация до сега.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#34

reaper22 написа:
ringlas написа:Но с ROM manager по последни спомени можеше най-много 512 MB дял. Най-сполучливо се получава резултатът с gparted.
Да с ROM manager е до 512 MB дял, иначе и аз препоръчвам gparted. Тъй като ползвам Ubuntu, съм ползвал gparted много пъти и не съм губил никаква информация до сега.

Губи се информация на картата/харда/флашката единствено, ако не се прави само манипулацията ресайз (демек да си направиш място за нов дял и на него (само на него) сложиш fat/fat32/ext... ) Ако се пипа по партишана със информацията и му смените партишъна инфото в нея се изпарява Smile. Навремето съм го ползвал на XP Partition Magic Pro, на Ubuntu съм пробвал, на кубунту също, дори вграденото на windows всички пазят инфо ако не пипаш където нетрябва, демек партишъна с инфото.
Цитирай
#35

Процедурата в първия пост е за стоков телефон, но как може да се направи s-off при вече роотнат телефон и инсталирано clockwork recovery?

HTC Desire Redux v1.2 + 8 gb microSD class 6
Цитирай
#36

GBM написа:Процедурата в първия пост е за стоков телефон, но как може да се направи s-off при вече роотнат телефон и инсталирано clockwork recovery?
Чети тук http://alpharev.nl/

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#37

сигурно съм единствения на който му изписва Invalid beta key ...

получи се

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай
#38

Само с S-OFF, без да инсталирам ROM, мога ли да увелича паметта на която се инсталират приложенията. С gingerbread 2.3.3 съм.
Цитирай
#39

окей с-офф елементарна работа, направих го
сега искам да вляза в рековъри и не мога... появява ми се картинка с телефончето на нея и едно триъгълниче с удивителен знак в него
Цитирай
#40

gigerr написа:Само с S-OFF, без да инсталирам ROM, мога ли да увелича паметта на която се инсталират приложенията. С gingerbread 2.3.3 съм.
Не, но можеш да инсталираш руутнат стоков ром с app2sd. Но моя съвет е да пробваш няколко рома и ако после все пак искаш да се върнеш на стоков, лесно можеш да го направиш.

slavchokmesov написа:окей с-офф елементарна работа, направих го
сега искам да вляза в рековъри и не мога... появява ми се картинка с телефончето на нея и едно триъгълниче с удивителен знак в него
А когато направи процедурата за S-OFF, избра ли да се инсталира къстъм рекавъри. Ако си го направил пробвай когато ти се покаже "триъгълниче с удивителен знак" да задържиш бутона за увеличаване на звука и натисни power бутона. Ако не стане или пък не си инсталирал рекавъри при S-OFF, ще трябва да инсталираш рекавъри през fastboot.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#41

Аз имам следният проблем като стартирам revolutionary.exe то се включва и след няма и 1 секунда се изключва. Някаква идея от какво може да е. С window 7 съм.
Цитирай
#42

EndoBESNIQ написа:Аз имам следният проблем като стартирам revolutionary.exe то се включва и след няма и 1 секунда се изключва. Някаква идея от какво може да е. С window 7 съм.
Колега!
Пробвай да го стартираш през cmd и виж какво ще ти изпише.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#43

Колеги,
Помагайте как става инсталиране на рекавъри при S-OFF през fastboot, тъй като не съм потвърдил при процедурата и сега нямам рекавъри нито руут

Huawei P30 PRO
Цитирай
#44

tcvetko написа:Колеги,
Помагайте как става инсталиране на рекавъри при S-OFF през fastboot, тъй като не съм потвърдил при процедурата и сега нямам рекавъри нито руут
Най-лесно е да повториш процедурата за S-OFF и да чекнеш инсталацията на рекавъри.

Иначе за инсталиране на .img файлове аз ползвам FastbootCommander, защото компа ми е с Ubuntu, а тази програма работи и на линукс.
Иначе по-популярната програма е Android Flasher, но е само за Windows.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#45

Благодаря

Huawei P30 PRO
Цитирай
#46

"сигурно съм единствения на който му изписва Invalid beta key ...

получи се"

и на мен това ми изписва, къде греша? Моля за помощ.
Цитирай
#47

И при мен дава Invalid beta key. Пробвах какви ли не начини и нестава =(

Станаха нещата, обаче като влезна в рековърито менютата не са активни???

Tongue Всичко е наред вече. След няколко бири и яко четене, нещата си дойдоха на място. Вече си имам нов РОм. :cheers:

Moto G8 Power
Цитирай
#48

Tailgunner написа:И при мен дава Invalid beta key. Пробвах какви ли не начини и нестава =(

Станаха нещата, обаче като влезна в рековърито менютата не са активни???

Tongue Всичко е наред вече. След няколко бири и яко четене, нещата си дойдоха на място. Вече си имам нов РОм. :cheers:
Колега сподели какъв е бил проблема.Нали затова сме форум за да споделяме мнения , проблеми и тяхните решения.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#49

Като за начало неуспях да разбера "0" или "О" пише на кода от страницата. После се оказа, че на едното място било "I", а аз се мъча с "l". След като го разгадах този ребус, дойде другия проблем - пише ми, че имам S-OFF, влизам в Recovery, натискам Power за да потвърда и ми излиза скринсейвър. Пих една - две бири, почнах да чета насам-натам и хоп, намерих отгобора. Трябвало да натискам оптичния Smile Иначе самата смяна на рома стана супер бързо и безпроблемно. Сега вече имам дооооста "вградена" памет.
Благодаря на всички колеги, които са си направили труда да опишат как се правят нещата.

Moto G8 Power
Цитирай
#50

reaper22 написа:
brain1 написа:здрввейте
нямам руут на телефона с 2.3 ginger съм
та тряба първо руут ли да направя или само с тази процедура може да се флашне ром
също така от къде си намирате ромове, има ли някакъв каталог или всеки разработчик си ги пуска в своя форум в ХДА??? Дано не съм прекалил с въпросите.
Щом си с 2.3, значи няма как да руутнеш преди да направиш процедурата за S-OFF, после само трябва да флашнеш този зип през рекавъри и ще имаш и руут.
В тази тема http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809328 има и каталог на ромовете, но доколко е актуален не мога да кажа. Най-добре да си следиш темите за ромовете в XDA.

Колега, можеш ли да ми обясниш с 2 думи как да флашна зипа през рекавъри?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)