Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с GPS-a
#26

(2017-02-14, 19:03:12)Friz написа:  И аз нямам проблеми с GPS(всъщност никога не съм имал) при колегата или има хардуерен проблем или нещо се е омазало от префлашвания. Според мен ако си с откючен буутлоадер флашни начисто с MiFlash.

Проблема при мен се появи още преди да флашна кърнъла и да руутна (аз реално заради това руутнах и флашнах - зради гадния GPS...). Още със официалните версии - global stable i global dev даваше ядове. Сега , като се замисля, от както го имам (лятото към края) бера ядове с GPS-а но в началото , беше по-добре , поне с такова впечатление съм останал.

Xiaomi Mi5

Цитирай
Аксесоари
#27

Странно, баш с последния Nougat dev global rom успях да го локализирам на над 11 км надморска при над 750 км/ч.

[Изображение: jgaf9yH.jpg]
Цитирай
#28

Не е кой знае какво , закачал съм се и при 900 км/ч без проблем
Цитирай
#29

Проблема с GPS-а при Mi5 явно е масов щом в google при ключова дума за търсене "mi5 gps" първите 2 страници са само с проблеми с GPS-a ...

Xiaomi Mi5

Цитирай
#30

Е колко да е масов в нашия форум само един потребител се оплаква  Wink
Цитирай
#31

С извинение: Колко теми си срещал някой да се хвали, че му работи gps-a? (В заглавието)
Нормално е при търсене да намериш само въпроси и/или проблеми.

В секцията „Брак“ при руснаците ме видях да има оплаквания:
Освен това:
Теряется GPS после подключения зарядки с QC2.0\3.0 - связь теряется через 10-15 сек.
За което е описано, че е вероятно да е на режим „пестене на енергия“

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry49253611
Цитирай
#32

(2017-02-15, 14:30:03)suffer написа:  ---------------------------------------------
Теряется GPS после подключения зарядки с QC2.0\3.0 - связь теряется через 10-15 сек.
За което е описано, че е вероятно да е на режим „пестене на енергия“

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry49253611

Днес бях с колата и трябваше да ползвам GPS-a  - ужасно беше постоянно губеше сигнал и трябваше да вдигам телефона високо за да се върже с повече сателити. Абе с две думи - зле е работата ....

@suffer не съм добър по руски , как да разбера дали GPS-a е в тоя режим „пестене на енергия“ ?

Xiaomi Mi5

Цитирай
#33

Става въпрос за целия телефон ако е в този режим. Аз си го обяснявам като „battery saver"
Цитирай
#34

Настройките на режима "Икономия на батерия" в "Оптимизация > Батерия > Икономия на батерия".
Обаче пишат, че и при изключен режим пак имат проблем.

П.П. Пробвай в такъв случай с колата, спри някъде за почивка, изгаси колата и излез извън нея да видиш ще има ли промяна.
Цитирай
#35

Гледам, че за днешния седмичен от xiaomi.eu дават някаква "оптимизация на GPS" като новост. Обаче някои с "Redmi 3 pro" и "Redmi note 3 pro"се оплакват, че след ъпдейта не могат да влязат в TWRP.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)