Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавно зареждане - нова батерия или Quick Charge 2.0 ?
#1

Здравейте.

Имам един G4 dual, купен преди около 10 месеца. Няма да откривам топлата вода с признанието колко бързо му пада батерията, но проблемът ми е, че мноого бавно се зарежда - мъчно качва по 1% батерия за около 6 минути. Също така, докато го ползвам по време на зареждане, батерията пада, а не се зарежда! Някой имал ли е подобни проблеми? Когато го купх, си се зареждаше бързо и батерията не падаше при ползване на зарядно. Няма нищо необичайно при експлоатацията - не съм пуснал тежки игри, gps, bluetooth и дисплеят да служи за фенер. Мислех си за нова батерия, но сега обмислям да си купя едно Quick Charge 2.0 зарядно, Tronsmart Qualcomm Quick Charge 2.0, с надеждата, че ако не да получа митичното зареждане 60% за 30 минути, то поне ако може да не ми пада батерията, докато телефонът се зарежда и го ползва.
Някой ако може да сподели опит с подобно бавно зареждане и зарядно Quick Charge 2, моля да го направи.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
Аксесоари
#2

Обсъждано е в темата за батерията. Купи си нов кабел, оригинален, на Хама или друг качествен, който поддържа 2А заряд. Може да пробваш и друго зарядно, но най-често кабелът се прецаква.
Цитирай
#3

И не е добра идея да ползваш активно телефона докато се зарежда, така се обьрква режима. Това което описваш не само че не е бьрзо, а не е и нормално, все едно от usb порт да зареждаш 1% на 6 мин??? ))
Цитирай
#4

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1341323
Цитирай
#5

При мен се получава следното :
Някой път телефона се зарежда за час и половина до 100 %, но друг път отнема около 3 часа за да зареди пак до 100 %.
Забелязал съм обаче , че когато зарежда за по-бавно батерията държи значително повече! Мога да се ровя във фейса примерно 15 мин и батерията си стои на 100%.
Като се е заредил за час и половина , още на втората-третата минута във фейс вече е паднал на 99 %

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)