Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 8, кодово име 'Baikal'
#51

Имам известни съмнения като цяло за модела и в частност за капацитета на батерията и резолюцията...Не мисля,че ще отидат толкова далеч с 4К резолюция,не защото не могат,а точно заради капацитета на батерията.
Ако ще е с размерите на S8 и ще трябва да предвидят място за стилуса,батерията ще е доста малка: справка Note 7 и S8(който е без стилус).
Ако за 2К използват 3500 mAh,то за 4К дори и 4000mAh ми се струва прекалено малка...В този ред на мисли,раничко е за 4К резолюция в смартфон,но знае ли човек ?Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

4000 батерия не малка ами нищожна ще се окаже предвид факта, че Exynos 8895 няма да е чист а V или М варианта, като при първия GPU-то е вече 18 ядрено а при М-ката е 20 ядрено ... спрямо 12 на чистия и набъбналия брой пиксели ще е ламята спаска само от към графика без да броим другото ...
Цитирай
#53

За това си мисля,че ще е по-скоро таблет,ако ще е с 4К резолюция....Там вече опциите за капацитет са доста по-големи,но това си е само мое мнение...Smile
Цитирай
#54

Аз пиша моите лични предположения, а не дали 4000 батерия биха стигнали на 4К дисплей.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#55

Аз също...И се отитвам да се аргументирам защо вероятно няма да е телефон,ако резолюцията ще е такава....Има много спорни моменти в тези слухове,а и освен да предполагаме в момента,друго не ни остава...Smile
Цитирай
#56

Ами крайно време е да поработят върху батериите а не само дисплей и процесор.Мисля, че скоро ще има развитие и там.
Цитирай
#57

При Ноут е малко трудно да се постигне голям капацитет на батерията, заради стилуса, както спомена тонката малко по-нагоре. Батерията идва доста издължена, защото не може да се използва цялата широчина на телефона. Може би до 1-2 години ще видим някаква революция при батериите.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#58

(2017-02-17, 19:47:33)V.O. написа:  Колега мислех да спра с този безмислен спор, но изобщо не си прав!Не съм чул някой с увредено зрение от ШИМ на дисплей на телефон.ШИМ уморява очите но не ги уврежда, увреждаха ги старите монитори с електронно лъчеви тръби, да не навлизам в полемики...Имам един Galaxy J5 в момента със 720p дисплей.Разликата между него и ноута със 1440p е фрапантна!Изобщо не ме касае "шим" и тем подобни характеристики.Аз вярвам на очите си, а не на някакви теории.Пак ще повторя разликата е фрапантна в качеството на изображението!Не ме интересуват нито размерите на пикселите, нито гъстотата им, интересува ме това, което виждам.А практиката ми е показала, че няма телефон с по-ниска резолюция който да вади по-добро изображение от такъв с по-висока.Ако все пак не ми вярваш влез в някой професионален форум на фотографи или погледни разделите за монитори или преносими компютри и съответните теми за професионална техника.Резолюцията пряко е свързана с качеството на изображението.Такава случка монитор с ниска резолюция да ти изкара качествено изображение няма.
Освен това в допълнение да добавя- в света няма създаден дисплей без шим.Там в един друг форум може да ти го докажат, не е тук мястото.Същото- дисплей с ниска резолюция без ШИМ е маркетингов трик- твърдя аз.
А за дисплея на P9 и нулевият ШИМ какво ще кажеш?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Samsung Galaxy S IV BE  GT-I9515, Android 5.0.1
Prestigio PMP 5780D DUO, Android 4.1.1
Цитирай
#59

Както казах и по-горе в света не съществува дисплей без шим, а и не е тук мястото да го обсъждаме.Има специализирани форуми за това.
Цитирай
#60

Смешното колега е че първо е измислено аналоговото управлени а след това шим управлението ... Имаме и wled вече та не се притесняваме от жълтеенето което иначе се получава при аналоговото захранване на подсветката...
Лаладжийски твърдения за един форум нейде без линк и доказателсва нещо не ги признавам ... В кръчмата в Шумен тоя номер ако минава тук .......
Цитирай
#61

(2017-02-17, 22:46:05)blastedcow написа:  А за дисплея на P9 и нулевият ШИМ какво ще кажеш?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

P8 Lite също е без ШИМ. Има и много други Smile
Цитирай
#62

Интересното е що не си ползвате телефоните със смешни резолюции и без ШИМ а точите лиги в темата за Ноут 8?Вие не се притеснявате ни от жълтеенето, ни от китайски дървета, но иначе ви е много интересен следващият Ноут модел, щото те Note серията са гадни телефони със ШИМ, голямата им резолюция за нищо не става, а батериите под всякаква критика, ама иначе всички накамарени тук да видят поне на снимка новия флагман.Айде лека нощ Smile
И не е зле ти като се пишеш толкова образован да ми докажеш на кой телефон дисплея е без шим bodonance.Щото аз от 10 години насам дисплей без шим не съм виждал.Аз линкове към чужди форуми няма да давам, защото е против правилата, но от изчетеното и видяното знам, че дисплей без шим не съществува, поне от 2007-ма година досега.
Като го пуснат при нашите оператори аз първи ще го взема да ви покажа гадния ШИМ и резолюция, скапаната батерия и екран да може да спите спокойно Wink
Цитирай
#63

Колега,
Защо така се напрягаш? Туй фенбойщината, не е полезно нещо. Трудно ли четеш чуждо мнение, несъвпадащо с твоето, и нехаресващо любимата ти марка....
Ето малко сравнения за ШИМ.
http://www.notebookcheck.net/PWM-Ranking...979.0.html

Има хора, нехаресващи дисплеите на Самсунг. Като цветопредаване ШИМ, идиотска заобленост и т.н.
Ама, аз не виждам някой да се кара лошо с другите, както ти подскочи.

П.П. И смешна резолюция не е 1080р на 5.2 инча. Смешна е 1440р на 5.1. Нали разбираш, какво имам в предвид?
Цитирай
#64

След като си ми дал линк към сайт в който са посочени над 50 модела лаптопи с ШИМ- 0 ще ти посоча линк към главна тема на модератор и собственик на сервиз с над 20 години опит в най-големия Български форум за хардуер : http://hardwarebg.com/forum/showthread.p...0%98%D0%9C!
И по твоята логика Samsung Galaxy S7 е смешен телефон със 1440р на 5.1...Толкова е смешен та чак беше флагман Big Grin
Айде ще видим тази година на конгреса в Барселона коя резолюция е смешна.
Цитирай
#65

Нищо не си разбрал...Прощавай, нямам какво повече да кажа!
Флагманите на Самсунг, най-флагманските на изложението в Барселона.
Цитирай
#66

(2017-02-17, 23:55:32)V.O. написа:  ... И не е зле ти като се пишеш толкова образован да ми докажеш на кой телефон дисплея е без шим bodonance.Щото аз от 10 години насам дисплей без шим не съм виждал.Аз линкове към чужди форуми няма да давам, защото е против правилата, но от изчетеното и видяното знам, че дисплей без шим не съществува, поне от 2007-ма година досега.
...

Offtopic Колега последно пиша ... Каквото схванеш това е ... 
Колега, нямам претенции да съм "толкова образован" ... По стечение на обстоятелствата имам телефон от миналия век. Сменил съм не малко марки и модели. Хоби ми е и полу-професионално включително и в сервизи (т.е. пада някой лев) се занимавам с компютри пак от миналия век ... сега вече реших да го правя като хората и на стари години взех и да уча, дазе свършва вече ... днес на изпит бил и микропроцесорната техника я взел с 5-чка ... Преди години се занимавах да преправям в последствие и да правя ромчета за нокийки, самсунзи разни ... 
С две думи поназнайвам нещо ама без претенциите за толкова образован ...
Относно останалото ... не виждам защо аз трябва да ти доказвам нещо, след като то вече е доказано, НО при добро желание заповядай. Осцилоскоп имам ... мерим и виждаш със собствените си очи ... Нали само на тях вярваш.
Иначе кой телефон е без шим ... ами вече доста взеха да стават но ти давам най простия пример с моя ... Старичък е вече, но пък не виждам нов модел да заслужава смяната му ...
LCD IPS 5.5 инча  с 1440 x 2560 534 ppi с размер на пиксела 0.0476 x 0.0476 mm т.е. физично няма как да ги види и най-доброто зрение на по малко от 15 см ... и най важното е Quantum технологията, която е с 2 подсветки, които участват с цветообразуването и ако се захранват с ШИМ това би водило до неравномерности и големи разлики в цветовете, поради което те са задължително на аналоговото direct curent ... Цветопредаването е средна хубост 2.12 DeltaE 2000 или 97% покритие на стандарта sRGB. По зле от на S7 в основен режим който искаш да е мерило, но пък значително (в пъти) по добре от ноте едж ... Работната площ фабрично е 640ppi т.е. по малка от реалната резолюция, но пък напълно достатъчна за 5.5 инча ... Естествено може да бъде променена на доста над 4К ... Тук въпросът е колко е смислено на 5,5 инча и от там и някои коментари за смешно голямата резолюция за 5,1 инча ...
Това му е замерването на захранването на подсветките - смущения има, но не и пулсации Smile
[Изображение: PWM-LG-G41.jpg?w=940]
Ето ти и на мерилото S7 за сравнение ...
[Изображение: PWM-Samsung-Galaxy-S7.jpg?w=940]

И да когато е без ШИМ хората не си граят да мерят при повечето настройки на осветеност а директно драскат :

Цитат:No screen flickering was recorded throughout all brightness levels making the display harmless to human vision.

Та колега това, че ти не си виждал екран без ШИМ последните 10 години, не означава, че ние не сме ... Монитора ми е AOC (AOC U2477PWQ) с WLED което би трябвало да ти говори достатъчно, но да обясня ... Когато LED подсветката се захранва по аналоговия direct curent т.е без ШИМ се променя цветовата температура на светлината и при осветеност от 20% и по малко отиват доста в жълтото ... За това и по добрите монитори са хидбридни и слизахки в тези стойности преминават на ШИМ за да се запази белия цвят ... Хубавото е, че рядко се ползват на 20 и под 20% ... Когато се използва WLED - W означава white диодите са малко по специални и винаги си светят в една температура, което позволява да не се ползва ШИМ изобщо.
По въпроса с линка от темата която си пуснал .... Обърни внимание на 2ро и 3то мнение в нея ... т.е. отнася се основно за лаптопи и да 99% от тях обикновено са с калпави матрици ... Сещаш се, че ШИМ е евтино решение и няма как лаптоп да е без ШИМ когато е по евтин от монитор без ШИМ ... Естествено има и изключения - въпросния 1% ...
Сега следва момента да се благодари за безплатната лекция ...


Да драсна и по темата да не е пълен офтопика ...
Аудио стилус се чува ... Това значи ли че писалката ще се ползва като хендсфри или ?
Цитирай
#67

Съвсем офтопик... Бодо, както винаги- удоволствие е да те чета!
Цитирай
#68

bodonance
Благодаря за изчерпателният отговор.  Storstark .Прочетеното от мен по форумите има многозначно значение и аз със моите пристрастия накланям везната в моя полза за което се извинявам.
Дано поне изписаното като оф-топик да бъде полезно за други потребители.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)