Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi band 2] - Проблем
#26

Mi band tools се настройва по-лесно и перфектно допълва Mi fit. Можеш да казваш кои програми какви и как нотификации да има. Може да дадеш и на някакви интервали да ти мери пулса. При мен обаче Mi fit ми ядеше батерията на телефона и се наложи да се откажа от тях.
Notify & Fitness от друга страна имат друга стратегия - изцяло припокриват функциите на MiFit плюс още добавки - въпросните нотификации, може да слагаш функционалност на бутона, имат собствен алгоритъм за съня, подобрени статистики и подобни. Единствено не може да регистрираш и разкачиш гривна в и от телефона. Но се настройва по-трудно, много неща има. Аз по принуда ползвам нея но и свикнах и ми хареса.


Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

При мен mifit работи коректно и без проблеми. С Huawei P9 lite съм

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

На мен не ми смени часа. По лошото е че изобщо не ще. Smile

Motorola CLIQ Android 2.1>>>LG-GT540 CyanogenMod 7.0.2 (SwiftDroid) - Android 2.3.3 - v2.0 M3>>>Xperia Neo - Android 2.3.3
>>>>LG Optimus L 7II .>>>Sony M4 AcuaDual>>>Xiaomi Redmi 3 Pro
Цитирай
#29

синхринизирай с телефона. на него сменен ли му е
Цитирай
#30

И при мен гривната сама не си смени часа, но веднага след синхронизацията (с Notify and Fitness for mi band) всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#31

След синхро с Мифит се смени при мен. Преди това не.

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#32

Колеги да не пускам нова тема ще пиша тук.От няколко дни гривната не ми мери пулса,някакви идеи как да оправя проблема?
Иначе съня си го отчита правилно всичко си бачка както си трябва.
Някой тествал ли е колко е ориентировъчно отклонението при крачките?
Какви ли не тестове правих и не мога да разбера кога отчита и как понякога се натрупват доста бързо крачките.

П.С.След като написах поста пуснах да ми измери пулса и проработи.Да не би като е изключен слееп трекера да се прецаква и пулсомера?
Цитирай
#33

Когато си закупих телефона имаше инсталиран крачкомер и реших да го оставя, средно дневно на него изкарвах 7500 крачки. Купих си гривната и на нея отчита около 9500-10 000 крачки дневно, като се има предвид, че не я смъквам от ръката и измерва вървенето из апартамента и на работното ми място смятам, че съм направил 9000 крачки за деня.
Сравнявах го и с джобен крачкомер, след цял ден в дънките беше изчислил 200 крачки по малко и разстояние от 100 метра. Нямам проблем с пулсомера и при изключен тракер за сън.
Понякога не ми измерва пулса но се случва рядко.
И аз имам един въпрос, успях да подкарам умното отключване посредством блутут както и да ми изписва имената на контактите при входящи повиквания. Имах проблем с тези на кирилица но посредством "Mi band tools" успях да ги подкарам и тях, споменатото приложение ги конвертира на латиница. Въпроса ми е, има ли начин да изписва контактите директно на кирилица ?
Цитирай
#34

има начин, Описан е в общата тема за ми банд 2. Трябва да минеш от телефона на китайски и да оставиш Mi fit да ти ъпдейтне фърмуера, за да получиш фонтове, поддържащи кирилица
Цитирай
#35

Благодаря за бързата реакция,поне вече знам че отчита що годе точно тази минимална разлика е нищо.
Пуснах тракера за сън и явно в 00 часа гривната не само чисти крачките ами и се рестартира един вид и сега си ми мери пулса. Странното е че бях спрял тракера за съм и въпреки това в приложението на телефона имаше данни за съня а пулса не работеше може и нещо да се е объркало при синхронизацията.
Цитирай
#36

Има нова версия на Mi Fit може с нея да се оправят нещата. Все пак има и ъпдейт на фърмуера

http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi....ref=search
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)