Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неоригинално безжично зарядно
#1

Здравейте,

Някой да ползва безжично зарядно за S7 edge от aliexpress (примерно)? На мен ми пристагна и въпросът ми е дали е възможно да навреди по някакъв начин на телефона? Иначе си бачка без проблем.Pad-a е много китайски за 4$.
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефон за 1000+ лева и зарядно за 7,50 лв...странна работа, аз не бих рискувал.

                                                                    
Цитирай
#3

Аз се подлъгах по една реклама като си помислих, че е някаква промоция на Самсунг и си поръчах. Пробвах го работеше, но нямам наблюдение защото не го ползвам. Трябва някой технологичен експерт да каже дали може да навреди. Не ми е позната изобщо тази технология. Иска търсене и четене ако никой не ти отговори смислено.

'g'SM-G955F
Цитирай
#4

3 години ползвам зарядно от 4 лева от алито. На няколко различни телефона, естествено. Нямам абсолютно никакъв проблем. Всяка нощ си спинкат телефоните на него.
Цитирай
#5

И аз си бях купил още за С3 и сега га ползвам за еджа, поне до сега не съм усетил да има проблем, зарежда го за около 5 часа и дори си мисля, че е по добре за батерията с бавното зареждане.

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#6

Прецакват батерията бавно, но сигурно
А това да го мъчиш 5 часа на безжично и то не конкретното за модела си е "садизъм"....но всеки има право да си ползва тела както желае.

п.с Оригиналното зарядно за S7/Edge в момента е на много прилична цена и се ползва и като поставка за телефона, предвидено е телефона да може да се ползва по време на зареждане, изработено е красиво и най - важното-> технически е проектирано с конкретните модели и батерии, както и техните контролери.

                                                                    
Цитирай
#7

(2017-02-15, 23:09:39)joro_bul написа:  И аз си бях купил още за С3 и сега га ползвам за еджа, поне до сега не съм усетил да има проблем, зарежда го за около 5 часа и дори си мисля, че е по добре за батерията с бавното зареждане.

5 часа изобщо не е нормално отделно С3 кога е имал безжично зареждане Smile
Цитирай
#8

(2017-02-16, 09:02:42)SmasHinG написа:  5 часа изобщо не е нормално отделно С3 кога е имал безжично зареждане Smile

http://www.ebay.com/itm/Qi-Wireless-Char...EHyJPIRnyg

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#9

с безжичните само си съсипвате батериите и телефоните, а на какво облъчване се подлагате вие и близките ви по добре да помълчим.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Цитирай
#10

То щото рутера няма облъчване... иначе не разбирам как едно неоригинално безжично, може да прецака батерията. С какво ще я повреди, няма логика. Тя по принцип батерията си заминава  и при зареждане с оригиналното жично, цикъл след цикъл живота и си отива. Както всичко на този свят  Big Grin  .

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#11

Ползвам не оригинално зарядно от повече от 4 години на С3, С5 и сега на С7. Телефона се зарежда за 4 часа от 20%. Искам обаче да подчертая че ползвам само "плочката" самото зарядно е оригиналното от телефона винаги.
Не забелязвам проблем с батерията, но аз така или иначе не ползвам апарат повече от 2 години.
Поздрави.
Цитирай
#12

Даже имам чисто ново за С5 ако някой иска мога да му го подаря. Бях поръчал 2 за С3 а дойде едно за С5.

Говоря за приемната карта, която се лепи на батерията.

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#13

Няма обективна причина безжично зарядно да повреди батерията или телефона. В същност безжичното и телефона образуват прост трансформатор. Първичната намотка е в зарядното, вторичната - в телефона. Единствено за да сработи всичко, в зарядното трябва да има един DC->AC конвертор. Поради липса на магнитопровод, КПД-то е доста ниско и например 2А зарядно зарежда с доста по-малко от това. След това напрежението се изправя и телефона си регулира зарядния ток, все едно нормално зарядно.

Ако телефона няма вграедна намотка, купувате си една, лепите на гърба на телефона, закачате за буксата и готово. Китайците ги продават за дребни пари.
Цитирай
#14

(2017-02-16, 09:46:41)sasho2210 написа:  с безжичните само си съсипвате батериите и телефоните,  а на какво облъчване се подлагате вие и близките ви по добре да помълчим.

За глупостите не трябва да се мълчи, а да се изобличават. Искам да ми посочиш едно научно изследване, което еднозначно потвърждава биологичната вреда от НИСКОенергийната НЕйонизираща електромагнитна радиация, каквато излъчват рутерите, мобилните телефони и безжичните зарядни.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#15

И евтиното и скъпото работят на един и същ принцип както е пояснил колегата, и двете са направени в Китай. Едното струва 7 лв, другото 70+. Въпрос на личен избор ...

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#16

jivkojj
 
Цитат:.. В същност безжичното и телефона образуват прост трансформатор. Първичната намотка е в зарядното, вторичната - в телефона. Единствено за да сработи всичко, в зарядното трябва да има един DC->AC конвертор. Поради липса на магнитопровод, КПД-то е доста ниско и например 2А зарядно зарежда с доста по-малко от това. След това напрежението се изправя и телефона си регулира зарядния ток, все едно нормално зарядно.

 ..


Обективно си прав- това е принципа на индуктивното зареждане, но тук имаме и субективните фактори, които изброих по горе + донякъде запазване на "бързото зареждане"(оригиналната плочка" работи на 2А) и възможността да използваме качествено изработен аксесоар със съответната стандартизация и гаранция.

                                                                    
Цитирай
#17

Аз не знам колко е качествен оригиналния аксесоар при положение, че имаше тема за проблеми със зареждането с оригинален КОТЛОН на Самсунг. Както каза колега по-горе, всеки сам си преценява, как да си експлоатира играчката за 1000+. Въпроса за прецакване на батерията според мен изобщо не е за обсъждане. С3 то още е с оригиналната батерия и тя държи най-много от всички други батерии, които имам на С3то, а е от 2012г. Имам още 3 батерии от 2014 и 2015г. и са по-зле от оригиналната на която съм лепнал приемната карта. Ако има причина за притеснение със зареждане от менте безжично зарядно то би трябвало да е повече към хардуера и софта на тел., които управляват процеса на зареждане...

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#18

Ако повечето дето коментирате тука имате дори най-бегла представа как работи едно безжично зарядно и какъв е принципа .. може би тогава ще осъзнаете какви глупости дрънкате...
Цитирай
#19

Доста отдавна не се беше появявала тема, с толкова много написани щуротии... Rofl_mini Дори се замислям дали да не иде при вицовете.
Цитирай
#20

В крайна сметка, да си ползвам pad-a за 4$ и да си свиркам Big Grin
Цитирай
#21

Да бе ,ама ми е интересно защо не взе стенд,аз минах от пад на стенд и се родих,много по-удобен е,изглежда по-добре и си ползвам телефона за нощен часовник Smile .

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#22

(2017-02-16, 10:29:00)ivkos написа:  За глупостите не трябва да се мълчи, а да се изобличават. Искам да ми посочиш едно научно изследване, което еднозначно потвърждава биологичната вреда от НИСКОенергийната НЕйонизираща електромагнитна радиация, каквато излъчват рутерите, мобилните телефони и безжичните зарядни.


Освен това, безжичното зарядно създава поле от няколко сантиметра...колкото да облъчи телефона.

Ползвам това с бързото зареждане и няма проблем:
https://www.aliexpress.com/store/product...0.0.AlVNKP

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай
#23

(2017-02-18, 20:06:42)kolbata написа:  В крайна сметка, да си ползвам pad-a за 4$ и да си свиркам Big Grin
Ами по същата логика да си вземеш реплика S7 edge и да ти върши същата работа!

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#24

Smile Според мен логиката далеч не е същата,ама карай.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#25

Не е, да, но е малко като да си купиш мощен , скъп автомобил и да му сложиш газова..

                                                                    
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)