Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неоригинално безжично зарядно
#51

Преди малко го пробвах- работи и на 2.0.
Преди бях го включвал към някакво обикновено(адаптер) зарядно на 1А ток и не пожела да се включи, но може и да е единичен случай.

                                                                    
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте!Счупи ми се оригиналния адаптер за зареждане (Галакси С7)Usb кабела си го имам,ползвам оригинален пад за безжично зареждане-понеже имам зарядно на 1A-въпроса ми е :мога ли да вкл.него в пада независимо че ще зарежда по бавно,важното ми е да не прецакам нещо на телефона-батерията например.Слагам да се зарежда вечер и махам сутрин
Моля само за компетентни мнения.Благодаря!
Цитирай
#53

Здравей. По слабото зарядно не пречи на телефона ти, но препоръчвам да си закупиш нов оригинален адаптер, защото мисля, че при активирано бързо зареждане от настройките може да се повреди безжичното зарядно. Оригинални адаптери има по масовите вериги за електроника и са около цена 25лв. Поздрави.
Цитирай
#54

Здравейте, да ви попитам нещо. Сложих снощи телефона да се зарежда на безжичното. Зареждам на нормално зареждане, не на бързо. Сутринта си свети зелено, че е зареден, но телефона си стои топъл. Не трябва ли както при зареждане с кабела, след като зареди телефона да изстине? 
Благодаря.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#55

Да не би да се е разредиола батерията с 1 или 2 процента през ноща,и да се е дозаредил малко преди да го видиш.
Цитирай
#56

(2017-04-17, 12:47:59)i770514 написа:  Да не би да се е разредиола батерията с 1 или 2 процента през ноща,и да се е дозаредил малко преди да го видиш.

Не знам. Когато си е с кабела, не ми се е случвало.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#57

За колко време трябва да зарежда на нормално зареждане безжичното зарядно? На 3% съм и ми изписва приблизително 4ч и 24м.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#58

^ Толкова някъде.. а ако не е тайна защо не си активирал "бързото"?

                                                                    
Цитирай
#59

Ами защото загрява повече и заради това.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#60

И какво от това? Нищо няма да му стане, пък и няма да загрява повече от бързото жично. Ама както си решиш. Зареждай си го по половин ден.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#61

Нали многократно е обсъждано, че обикновеното зареждане е по-добро от бързото, заради по-дългия живот и издръжливост на батерията.
Цитирай
#62

Многократно обсъждано, но малко доказано

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

                                                                    
Цитирай
#63

(2017-04-20, 23:25:47)Iordan2000 написа:  Нали многократно е обсъждано, че обикновеното зареждане е по-добро от бързото, заради по-дългия живот и издръжливост на батерията.

Колко по-дълъг? 5 години? Колкото и да използваш телефона, повече от 3-4 години няма да го ползваш, гаранция.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#64

Нормално, бързо, безжично, все тая... Моята батерия е на 80% от капацитета си (според AccuBattery) след точно 1 година експлоатация, а не мога да кажа, че съм го цедил толкова много - все пак гледам да зареждам разумно и само когато е необходимо, а не цял ден и цяла нощ да е на зарядно. Догодина по това време ще е на <60% от капацитета си (все едно 2100 mAh). Та не знам, колко ще се сдържа да не го сменя с нещо ново.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#65

(2017-04-21, 09:40:41)ivkos написа:  Нормално, бързо, безжично, все тая... Моята батерия е на 80% от капацитета си (според AccuBattery) след точно 1 година експлоатация, а не мога да кажа, че съм го цедил толкова много - все пак гледам да зареждам разумно и само когато е необходимо, а не цял ден и цяла нощ да е на зарядно. Догодина по това време ще е на <60% от капацитета си (все едно 2100 mAh). Та не знам, колко ще се сдържа да не го сменя с нещо ново.

ivkos, а държиш ли го в препоръчителният диапазон 40 - 80 % ? AccuBattery кога е сложен ? Ако си го метнал месеци след покупката, едва ли е възможно да определи точния капацитет. Вероятно го определя на база цикли от момента, в който си го инсталирал Smile
И моят е вече на година. Държа в го този диапазон и не забелязвам значителна промяна в поведението на батерията.
Цитирай
#66

Старая се да не зареждам твърде често над 80%, ако няма да ми е необходима пълна батерия. Кога е инсталиран AccuBattery не мисля, че има значение, защото той следи показанията за mAh. Дори и след фактори ресет, за около седмица се връща на същите проценти health, които е бил преди това, така че му вярвам.

При теб колко процента е health? Със S7 или S7 edge си?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#67

(2017-04-21, 10:45:54)ivkos написа:  Старая се да не зареждам твърде често над 80%, ако няма да ми е необходима пълна батерия. Кога е инсталиран AccuBattery не мисля, че има значение, защото той следи показанията за mAh. Дори и след фактори ресет, за около седмица се връща на същите проценти health, които е бил преди това, така че му вярвам.

При теб колко процента е health? Със S7 или S7 edge си?

С  S7 съм. Не съм инсталирал никакво външно приложение за батерия, защото се съмнявам в ефективност или показания, които дават. След твоят коментар бих размислил Smile
Ползвам основно безжично, без бързо зареждане. Зареждам го на макс веднъж/два пъти на месец. На същият период му стапям и батерията, с цел калибрация и по-точни данни в менюто за батерия.  След заряд до 100 % го наблюдавам винаги за времето на дисплея. Сравнявам с предходни периоди и почти не намирам разлика. С моето потребление, което бих нарекъл умерено, с преобладаващи разговори през оператор - час/ден, изкарвам СОТ над 7 часа. Това ме устройва напълно.
Цитирай
#68

(2017-04-21, 10:45:54)ivkos написа:  Старая се да не зареждам твърде често над 80%, ако няма да ми е необходима пълна батерия. Кога е инсталиран AccuBattery не мисля, че има значение, защото той следи показанията за mAh. Дори и след фактори ресет, за около седмица се връща на същите проценти health, които е бил преди това, така че му вярвам.

При теб колко процента е health? Със S7 или S7 edge си?

Ivkos, инсталирах въпросното приложение. Вероятно му е необходимо време, за да отрази капацитета ми. Но, в секция charging, estimated capacity е 2653. 2. Дали същата стойност да очаквам и в раздел health?
Цитирай
#69

(2017-04-23, 14:15:00)vvladev написа:  Ivkos, инсталирах въпросното приложение. Вероятно му е необходимо време, за да отрази капацитета ми. Но, в секция charging, estimated capacity е 2653. 2. Дали същата стойност да очаквам и в раздел health?

Различни са стойностите. Тази в Charging се базира на текущата сесия на зареждане, а в Health на всички сесии. Дай му седмица и повече, за да ти се изчисли в Health по-близка до реалността стойност.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#70

(2017-04-23, 14:19:28)ivkos написа:  Различни са стойностите. Тази в Charging се базира на текущата сесия на зареждане, а в Health на всички сесии. Дай му седмица и повече, за да ти се изчисли в Health по-близка до реалността стойност.

ОК, ясно. Благодаря за реакцията ти!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)