Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G3 втора ръка през 2017.
#1

Здравейте! 

Мисля, да взема втора ръка LG G3 3Gb Ram 32gb версия на баща ми. 
Чета във форума че има доста често срещани фабрични дефекти като пукнатини по лайсните, отлепяне на тъч, жълти петна. 
Екземплярът на който съм се спрял има остатъчна гаранция към Теленор до август 2017.
Като цяло искам да питам хората изкарали година и половина, две с телефона. Гореспоменатите проблеми срещали ли сте ги, повтаряли са се, гаранцията покрива ли ги? 
Също така след ъпдейта до андроид 6 как се държи телефона, батерията (Сот?), загрява ли при нормална употреба, рестарти и т. Н. 


Благодаря!

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Аксесоари
#2

За всичките неща които питаш е писано и дебатирано по темите. Ще ти дам моите отзиви за близо три години ползване. Единствено съм го давал за пукнатини по лайсната и жълто петно (след натоварване по скайп около един час). Сега нямам вече пукнатини и петна, така че зависи как ще се използва. Следейки раздела за Г3 мисля че за отлепен тъч е само една тема, така че това не е често срещан проблем. Рестартите почват, като ти замине батерията и за три години и при мен почнаха от време навреме и снощи си поръчах от EBAY. За Андроид 6 не мога да ти дам много отзиви защото малко се задържах с него и си се върнах на андроид 5 с РУТ и съм много по доволен от 6_цата. Аз лично съм много доволен от този тел. Друг е въпроса че вече е стар модел, но ти зи знаеш и преценяваш.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
#3

За парите, които може да се вземе втора ръка е по-добър от всичко до 600-700лв. и за това реших, че ще го изкара още 2-3 години без проблем.
Проблемът със жълтото петно и пукнатините в началото когато го взе ли се появи? Този, който взимам е на година и половина поне.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#4

При по-новите бройки според мен проблема с лайсните е оправен, жълтото петно също. Моят е произведен 02.2016 и няма тези проблеми, обаче има прегарянето на дисплея както е при V10 и G4(при дълго ползване батерията и сигнала ми се отпечатват на екрана). Иначе с андрид 6.0 телефона е направо друг. Преди седмица върнах на андроид 5.0 да видя как е и не се учудвам за лошите мнения на телефона от тогава - супер лагав. Сега с 6.0 положението е друго и работи много добре(пък и ако се флашне нещо, още по-добре). Като цяло бих го взел отново, ако моят се прецака като гледам на какви ниски цени вървят втора ръка. Както е написано по-горе, всичко го има във форума само трябва да се прочете...

Sent from my LG G3

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



#5

Бях супер доволен от този телефон, имах само пукнатинките, гаранционно ми смениха целия преден панел заради тях. Единствения недостатък, заради който в крайна сметка го разкарах, е батерията. 3000 mah са малко за 5.5 инчов quad hd дисплей. Максимум по 3 часа ми изкарваше на дисплей, понякога и доста по-малко. Ако това не е проблем, взимай го, телефонът наистина е страхотен.

Изпратено от моят D6633 с помощта на Tapatalk
#6

Отчайващо стар модел и много слаба батерия, още повече ако е за по сериозен човек едва ли ще тича по зарядни като пубер
#7

Тези дефекти ги има само в първите партиди на модела. 
Щом този има гаранция едва ли е от тях.
Аз също съм с такъв о по-късните партиди (вече втора година го ползвам) и мога да кажа, че нито пукнатини нито жълти петна има, а го товаря редовно с часове.
Много съм доволен и може би бих го сменил само с...G4 или с Note 4 Smile
#8

Съгласен съм с мнението на sasho2210, по си заслужава LG G4.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


#9

Жълтото петно на бял цвят ли се вижда най-много и в някой от ъглите ли?
Също така чета че прави между 3.30 и 4 часа екран, което ще е напълно достатъчно за ползването на баща ми, все пак той не е такъв тежък юсер като мен. Предполагам и не е много трудно да се намери по-голяма батерия за модела?
Камерата на ниво ли е?

Може ли да ми кажете кой е кода за отваряне на скритото меню , за да се тестват различните системи

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#10

(2017-02-17, 00:58:53)remixa92 написа:  Здравейте! 

Мисля, да взема втора ръка LG G3 3Gb Ram 32gb версия на баща ми. 
Чета във форума че има доста често срещани фабрични дефекти като пукнатини по лайсните, отлепяне на тъч, жълти петна. 
Екземплярът на който съм се спрял има остатъчна гаранция към Теленор до август 2017.
Като цяло искам да питам хората изкарали година и половина, две с телефона. Гореспоменатите проблеми срещали ли сте ги, повтаряли са се, гаранцията покрива ли ги? 
Също така след ъпдейта до андроид 6 как се държи телефона, батерията (Сот?), загрява ли при нормална употре*а, рестарти и т. Н. 


Благодаря!

Здравей! На каква цена си се спрял, защото и аз продавам моя. Ако имаш интерес ми пиши Smile
#11

Предлагат ми бял 32гб 3Рам за 200лв. с няколко месеца гаранция още.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#12

Мога да ти предложа 32gb Titan (черен) 3gb закупен от Теленор (отключен) обаче с изтекла гаранция (окт 2016). Купил съм му чисто нова батерия от Citytel преди около 2 седмици за 32лв. която има гаранция 6 месеца. Август месец миналата година гаранционно ми смениха изцяло целия LCD модул, заради познатите пукнатини, де факто телефонът е с чисто нов екран. Подарък оригинален калъф Quickcircle с конектори за безжично зареждане. Пълен комплект - слушалки, гумички, зарядано, кутия и т.н. Единствената ми забележка е, че понякога телефонът прегрява и се рестартира. Имам пълна документация на закупуване, сервиз, касови бележки на телефона, батерията и калъфа (закупен от Холандия за 35 евро). Цена 180лв с коментар. От София  съм, ако проявяваш интерес - казвай ! Smile
#13

Благодаря за предложението, но ми е нужен стабилен телефон без спонтанни рестарти. Или поне някаква гаранция ако има такива.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#14

Рестартите са от умряла батерия. Оправя се с нова батерия. Това го има при абсолютно всички телефони. Батерията е консуматив.

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
#15

Както човека е споменал в поста си, батерията е сменяна скоро, тъй че явно не е от нея.

Пп:Може ли да ми отговорите за жълтите петна, това само при първите партиди ли е и в началото ли ви се е случило.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#16

Взех го, засега освен пукнатини от долу и отгоре изглежда че няма друг проблем.
Андроида е 5, но ми показва че няма по-нова. Какво ви беше решението? Направих му ресет вече.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#17

Eто го решението https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80453

Xiaomi 12X 8/256gb
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)