Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тракане в телефона.
#1

Здравейте, от седмица имам S7 и много ми допада. Скоро обаче забелязах едно досадно и подозрително тракане вътре в него като го разклатя, идващо от горната част на телефона(от към камерата) . Тракането е по осезаемо когато телефона е в хоризонтално положение и по-слабо, когато е вертикален спрямо земята. Трябва ли да се притеснявам, кажете при вас как е? Дали е фабричен недостатък и дали ако е така е типичен за всички бройки или само при мен го има? Иначе не съм го изпускал и всичко си работи както трябва.
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен това са бутоните за сила на звука или пауър. При мен трака и изглежда, че е от камерата но го видях, че са бутоните.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Това е оптиката на камерата. Понеже е оптично стабилизирана, трябва да има подвижен елемент, управляван от няколко малки електромагнитчета. Когато камерата не е включена (респ. електромагнтите също) оптиката се движи свободно из корпуса на камерата и затова трака.

И не е от бутоните. Пробвай с включено приложение на камерата и няма да трака. Wink

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

Аз мисля,  че  това,  което чуваш е от камерата.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#5

(2017-02-18, 17:27:54)ivkos написа:  Това е оптиката на камерата. Понеже е оптично стабилизирана, трябва да има подвижен елемент, управляван от няколко малки електромагнитчета. Когато камерата не е включена (респ. електромагнтите също) оптиката се движи свободно из корпуса на камерата и затова трака.

И не е от бутоните. Пробвай с включено приложение на камерата и няма да трака. Wink

Така е, да! При включена камера когато е в хоризонтално положение пак го има тракането, но е много по-слабо, а във вертикално положение изчезва напълно. Значи нямам основания за притеснение, всичко е нормално и да си ползвам телефончето с кеф? Shy
Цитирай
#6

Ползвайте с кеф Wink

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#7

Колеги това което трака е жироскопа! Не говорете за камери, лещи и подобни.

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Точно камерата си трака ми...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#9

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2017-02-18, 19:17:52)alexs_ написа:  Колеги това което трака е жироскопа! Не говорете за камери, лещи и подобни.

Грешиш! Електронните жироскопи са толкова малки, че няма как да ги чуеш как тракат!

Ето жироскопът на iPhone 4 и снимки на него през електронен микроскоп:
https://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+4...rdown/3156

Оптиката на камерата е.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#11

каквото и да трака според мен не е нормално .... вашите оптики тракат ли ?
Цитирай
#12

Да тракат. Раздрусай тел и ще чуеш.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#13

ГАТ ДЕМИТ Big Grin вярно си трака... в такива случаи си казвам... да бях проверил преди да се правя на умен Smile
Цитирай
#14

Хахаха, нищо колега, няма всезнаещи хора.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#15

И при мен го има същото тракане... До скоро мисля го нямаше, или поне не съм забелязал. Честно казано ме дразни но не бих заменил този телефон в скоро време за друг! (s7)
Цитирай
#16

(2017-03-11, 22:47:18)kios4e написа:  И при мен го има същото тракане... До скоро мисля го нямаше, или поне не съм забелязал. Честно казано ме дразни но не бих заменил този телефон в скоро време за друг! (s7)

А не прочете ли, че всички тракат. Това е от камерата. Колкото и да смениш всички ще тракат. А и това се чува ако е много близо до ухото.

'g'SM-G955F
Цитирай
#17

Не навиквай колегата, при някои трака и хоум бутона.

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)