Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenpad Z300M
#1

Предстои ми купуване на таблета от заглавието на темата и ме интересува, ако някой има впечатления.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега взе ли таблета?Аз съм хвърлил мерака на на по малкия Z380M и ме интересува как работи след известно ползване?Гледам освен големината на екрана са идентични.
Цитирай
#3

Не съм Sad Явиха се други непредвидени разходи и се отложи за неопределено време.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#4

Взех 380м,работи стабилно.За 5 дни ползване няма оплаквания,не е тестван на тежки игри.
Цитирай
#5

Днес жена ми ми подари големия - Z300M, 10.1"
Може би не съм свикнал да работя с таблет, но засега съм разочарован - нито е телефон, нито е компютър.
Принципно се ползва в пейзажен режим, но някой асусовски приложения (Mobile Manager например) се отварят само в портретен режим. В браузъра нито е да задам мобилен User Agent, нито пък десктоп UA - в първия случай изглежда грозно и язък за големия екран, а във втория - всички текстове и картинки са прекалено ситни. Фейсбук приложението е същата работа - ни риба, ни рак. Бутоните за звука са отстрани и все ги натискам като го държа с две ръце (то с една ръка и няма как)
Не откривам как да вляза в рекавъри. Натискам Volume Down и Power - мисли, мисли и излиза един дребен надпис Fastboot отдолу (демек - влязъл е във Fastboot) и толкова - след многократно и дълго натискане на Пауър се рестартира и включва. С Volume Up+Power ми излезе едно меню с три опции: Fasboot, Recovery и Normal и надпис че с Volume Up отиваш на нужната опция и с Volume Down я избираш. И аз отидох на Recovery и го избрах, в резултат на което получих хард ресет на таблета без никакво предупреждение, а тъкмо всичко си бях инсталирал и нагласил.
Сега инсталира актуализация и чакам с нетърпение, за да си намеря нови поводи за псувни Smile
Ако някой е вдянал как се влиза в рекавъри, нека ме светне, моля!

P.S. Развитие: Натискам Volume Down+Power и като излезе надписа, пускам Power бутона, но продължавам да натискам Volume down и тогава влиза в едно меню, дето мислех че е рекавъри. Менюто е на китайски и в един форум четох, че не било рекавъри, ами някакво factory mode, в което било по-добре да не влизаш. Така че сагата с рекавъри продължава.

Иначе ъпдейтна до андроид 7 и вече изглежда малко по-добре. Ама малко. Някои неща са и по-зле. Например - в андроид 6 в настройките на wifi имаше възможност за избор 2.4GHz или 5.0GHz, а в андроид 7 вече я няма.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#6

Някой, който е в час с устройствата с МТК процесор и работата с SPFlashtool може ли да ми обясни как става флашването!? За първи и последен път купувам нещо с тези процесори. Шибания таблет не може да се даунгрейдне, не може да се влезе в рекавъри, не може нищо!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

След около 3 месеца ползване, мога отговорно да заявя: НЕ купувайте това недоразумение Zenpad Z300m!!!
В Гугъл плей не вижда дори собствените си асусовски приложения (напр. Asus Mobile Manager).
След хард ресет може да възстанови, но в повечето случаи не възстановява архивираните в гугъл акаунта приложения поради неизвестна грешка.
Няколко пъти след хард ресет гугъл плей ми показваше, че устройството не е сертифицирано.
Не може да се даунгрейдне дори посмъртно.
Не влиза в рекавъри за нищо на света.
Блутута се включва самоволно и иска да се свърже с клавиатура.

Това е от мен. Ако не беше подарък от жена ми, отдавна да съм го шитнал на някой будала, който ползва само браузер и файсбук. Но ще си го държа за спомен.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#8

Трябва да взимам таблет и след кратко търсене забелязах че в продавалниците е пълно с този модел  и си спомних че и ти не си доволен.Насочих се отново към версията 380 явно 300 нещо не е доизпипан Леново имат инретересни предложения но не мога да се престраша да рискувам.
Цитирай
#9

Другите от серия 300 вероятно са ок, но този с МТК процесора явно не е. По принцип си работи, но ако не си от тези дето все ръчкат и преинсталират Smile Аз спрях да го ръчкам и го ползвам за браузване и гледане на тв. За това върши работа. Няма LED и вибрация, ако това е от значение. Повече от 150лв не бих дал за такъв модел.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#10

При нас МТК се справя прилично.Не съм го тормозел много но когато съм го правил се е държи прилично.
Цитирай
#11

(2018-02-11, 09:40:17)j95monster написа:  При нас МТК се справя прилично.Не съм го тормозел много но когато съм го правил се е държи прилично.

Проблемът ми беше, че не можех и все още не мога да вляза в рекавъри. И не е защото съм некадърен, защото на друг таблет с МТК (не моя и не Асус) си влязох без проблем. От поддръжката на Асус ми казаха, че "в рекавъри на z300m не може да се влиза", а опцията Recovery, която след като избера, таблета си прави хард ресет без никакво предупреждение, имала (според Асус) точно такава функция - да прави ресет!!! А някой да ми обясни: аз ли съм идиот, или някой друг. Освен това ми обясниха, че приложенията от Асус не се обновяват от Гугъл плей, защото ги обновявали направо в новите ъпдейти на софтуера. Затова телефонът ми Асус с андроид 5 има по-нови версии на приложенията от таблета с андроид 7. Логика?

Иначе таблетът си работи, процесорът се справя нормално, но имам чувството, че фърмуеъра е някак скърпен, колкото да върви горе-долу и да има на пазара още един таблет.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)