Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на телефонно обаждане.
#1

Здравейте. Телефона ми е Galaxy s7. Искам да мога да си записвам телефонни разговори, но само когато поискам аз. За това не ми се ще да си свалям някое приложение от маркета, понеже те записват всички разговори и после се налага да се трият ненужните, което е много досадно. До колкото ми е известно трябва да си руутна телефона, после да си сваля съответните модули и от там да си направя настройките. Поне така направих със стария си телефон (S4 mini), предполагам, че и тук процедурата е същата. Мисля да използвам начина описан в линка по-долу, има и видео:

http://mobilesiri.com/galaxy-s7-edge-exynos-root/

Въпросите ми са два:
1. Ще ми важи ли гаранцията, ако руутна телефона по описания начин?
2. Мога ли да прецакам нещо? Има ли риск, ако следвам инструкциите стриктно?
Сещам се за още един въпрос- Ако не мога да сваля точно описаната версия на Odin, мога ли да използвам друга?
 Моля да коментират колеги, които имат опит и са сигурни в мнението си! Приемам и алтернативни варианти, ако има такива, стига да се получи желания резултат. Ако е дискутирано вече, моля дайте линк към темата!
Цитирай
Аксесоари
#2

Избрал си най- сложният начин. Ако рутнеш, кнокса ти става 0х1, Samsung pay няма да работи, също и някои други програмки. За гаранцията е относително, би трябвало да я признаят, но съществуват и мнения, че не. Освен това не е много така рутването/ twrp/ трябва още един файл за отключване на кернела, разни други манипулации. Изтегли си по- добре от маркета например АСР- има автоматично и ръчен запис. Безплатната версия работи много добре и на андроид 7.
П. С. Има нова версия на twrp,старата е от Ноте 7 и не работи много коректно. Има и нова версия на Один.

И да, можеш да прецакаш нещо, рута не е, като на С4

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#3

Между другото, някой ползва ли го реално KNOX за нещо, аз си държа там пароли в текстовия редактор, гледах как някакви хора го ползват за два скайпа, или whatsapp на телефони с две сим карти)
Цитирай
#4

Аз го използвам, там се съхраняват някои по-лични снимки и използвам браузъра за по-сериозни неща. Замисълът му предимно е за бизнес лица, тъй като дава възможността за разделяне на телефона на две, което е много полезно.
Цитирай
#5

Аз използвам програмата Call Recorder и мисля че имаш избор, кои номера да се записват или ти може ръчно да записваш, много е удобна за мен.
Цитирай
#6
Big Grin 

Инсталирах си Boldbeast и много ми допадна. Има богато функционално разнообразие от настройки, между които и така важната за мен опция за запис по избор. За сега ще отложа руутването.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)