Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei представи конкурент на OnePlus 3T
#26

Да, прави сте, Honor V9 е по-добрия избор при цена от $430-440

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
Аксесоари
#27

Зависи....От гледна точка на батерия и дисплей е по-добър избор...Като цена обаче,едва ли...На pre-order в Китай,цените са $599 и $699 !?;;!?!
Вероятно ценните ще паднат,когато се появят на повече места,но в момента просто не си заслужава....А и като знам кака е политиката на Huawei за Европа....В официалния им сайт всичко е "аут ъф сток" с месеци...Тотално безхаберие.

Sent from my x600 using Tapatalk
Цитирай
#28

Аха, понеже телефони се купуват само от официалният сайт. Сигурно и собствениците на Samsung и LG и HTC са ги купували само от официалните сайтове.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#29

И аз не виждам нищо общо с OnePlus 3T, май само автора мисли така Big Grin .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#30

Ти нищо друго освен Самсунг не виждаш така или иначе...
През 2016 Huawei представи своя "midrange flagship" Honor 8, който в никакъв случай не беше конкурент на 1+3, въпреки, че цените на двете устройства бяха идентични. Honor 8 е с Кирин 950, а този процесор бе представен през 2015 г. като конкурент на Снапдргън 810.
Но сега този модел е конкурент на 1+3T. Кирин 960 е конкурента на Сд821 за 2016 година, та дори се разбра, че е и по-добър.

1+3Т vs. Honor V9:
FullHD Amoled vs QuadHD IPS. Въпрос на лично предпочитание, но при такава големина на дисплея е QuadHD е по-добрия избор.
Рам-та е еднаква.
Паметта - еднаква, но скоростите при ufs 2.1 са по-добре спрямо ufs 2.0 (1+3T).
Батерията при Хонора е по-добра.
Потребителите могат да избират какво да сложат във втория сим слот на Хонора, докато при 1+3Т слота не е хибриден.
А и двата модела са с официална цена от $440...
Та конкурент ли е?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#31

Аз не исках да определям чак толкова кой телефон как върви и какво е представянето на интерфейса му, просто исках да кажа, че няма как да са конкуренти, при положение, че се целят в различен таргет клиенти.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#32

Аз ще подкрепя Анастейша, определено може да се каже, че Хонър-а е конкурент на 1+3Т. Кой е по-добър е по-скоро въпрос на вкус и предпочитания, защото имат различни плюсове и минуси, а и предлагат различен интерфейс. Бих препоръчал на e34v8 да се докосне до някой телефон с EMUI. Всичко от среден и висок клас на Huawei ми е попадало в ръцете, телефоните работят пъргаво. А EMUI-то става все по-добро и изчистено, в същото време все по-функционално и практично. Който е свикнал да си отключва дисплея с почукване, знае за какво говоря Smile
Цитирай
#33

Е то тоя телефон може да се представи като конкурент на всеки телефон, колегата нещо не е доизмислил заглавието или е копирал както каза @ghosta.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#34

(2017-02-24, 17:59:26)Anastasia123 написа:  1+3Т vs. Honor V9:
FullHD Amoled vs QuadHD IPS. Въпрос на лично предпочитание, но при такава големина на дисплея е  QuadHD е по-добрия избор.
Рам-та е еднаква.
Паметта - еднаква, но скоростите при ufs 2.1 са по-добре спрямо ufs 2.0 (1+3T).
Батерията при Хонора е по-добра.
Потребителите могат да избират какво да сложат във втория сим слот на Хонора, докато при 1+3Т слота не е хибриден.
А и двата модела са с официална цена от $440...
Та конкурент ли е?

Това което ги прави конкурентни е горе долу същия ценови диапазон в който компаниите са се прицелили. 
Но, ако ще Huawei г*за да си съдерат от оптимизиране няма да достигнат пъргавостта на 1+3/Т. EMUI колкото искате го хвалете, но си остава един тежък (и неприличащ на нищо) UI. Това е една от основните причини това да са два тотално различни и... за мен несравними телефони.
Забелязва се тенденция повече компании да правят мидрейнджъри със супер характеристики на много прилични цени. За това им правя евала на Huawei с този им модел - със сигурност ще привлекат много клиенти. Но пряко сравнявайки двата телефона, 1+3Т несъмнено е много по-добрия избор (всичко което няма EMUI на него е за предпочитане). Най-малкото неофициалната му поддръжка е и ще бъде много по-добра от тази на Huawei-a.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#35

Т.е. според теб 1+3/Т превъзхожда V9 заради лаунчъра? ?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#36

Надявам се осъзнаваш, че EMUI е много повече от лаунчър. И да, определено го превъзхожда заради UI-а и неофициалната поддръжка, както вече споменах.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#37

Ако трябва да сме честни, Смайли, EMUI-то прилича на iOS.
Цитирай
#38

Смесица между Android, iOS, MIUI.... меко казано е каша. Въпроса е че даже не е толкова оптимизиран колкото го изкарват тук съдейки по P9 и P9 lite.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#39

Доста добре си е оптимизиран, явно си свикнал повече с чистия Android. Както и да е, всеки има някакви предпочитания.
Цитирай
#40

На Р9 и Р9 лайт не е добре. Особено спрямо телефони, като 1+3 и пикселите. Сигурно си има предимства този интерфейс, но е доста тежък. Както и да е, това в случая не е важно. Клиент, който ще си купи 1+3, няма да бъде привлечен от телефон с толкова променен интерфейс, дори и да е на малко по-ниска цена. Просто тази група клиенти се интересуват от други неща. За това не мисля, че са конкуренти.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#41

(2017-02-23, 19:00:54)tonkata07 написа:  По-интересното е,че Hiawei обещават,че дори след 2 години използване,батерията ще е загубила по-малко от 20% от капацитета си !?!?! 
Не отиват ли твърде далеч в обещанията си ?Smile

Ами аз използвам все още Нокията от подписа закупена края на 2011, началото на 2012.От Ноември миналата година батерията започнах да я зареждам два пъти на ден.До тогава през този период съм нямал никакви проблеми.Ясно е че ще се сменя.Така че мисля че е възможно това което казват,но все пак зависи и от потребителя

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#42

Обявения през февруари модел Honor 8 Pro (V9), вече е наличен за поръчки в Европа - 549 евро.
http://www.mobilebulgaria.com/news/39967...1%80%D0%BE

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#43

@smiley @e34v8 споменавате P9 в частност Р9lite ... та да се изкажа и аз по въпроса. Имам позната в теленор, която ме урежда с това - онова от време на време ... та отивам да взимам хуяговей П9лайт на жената на далавера и по стечение на обстоятелствата моята позната ме запозна с регионалния на хуяговей ... обираше онърите от теленор, че не им достигали бройки за някаква корпоративна сделка ... Поговорихме си и човека каза "ако искаш да работи добре не ъпдейтвай" ... Та на жената е със софтуера от кутията със забранени ъпдейти и т.н. и вече 3 месеца цеми мрака. Бърз, без лаг, мазна работа, няма дрейн и е железен в стендбай, а и си прави по 7 часа SoT ... ползвам го да засрамвам "флагмани" на някои авери като ги бъзикам твоя може ли така Smile ... даже по едно време се замислих дали и аз да не взема един (смятай колко ме радва)
Приятелка на жената е с П9 и работи значително по зле, на авера на жена му П9лайта (жената от там видя и поиска същия) който вече е минал 1-2 ъпдейта и няма нищо общо ... батерията и камерата са много по зле ... В тази връзка много ми падат в очите като поддръжка, НО пък и вече правя голяма разлика от П9 лайт до П9 лайт ...
Цитирай
#44

Какво стана сега всичко от първи пост е така освен цената?
4/64 = 2599 юана, което се равнява на ~375 щатски долара
6/64 = 2999 юана, което се равнява на ~435 щатски долара
6/128 = 3499 юана, което се равнява на ~505 щатски долара.
Нито едното не ми съвпада с 549евро

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#45

Едното е V9 за китайксия пазар, другото е 8 Pro за останалия свят.
Винаги в Китай са били по-ниски цените.
Цитирай
#46

С тия цени малко се изложиха - не искат да прецакват продажбите на п10 май.
В теленор питах за 8 про - още не знаят дали ще го предлагат.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#47

Как хем са се изложили (разбирам висока) хем не искат да прецакват П10(тук пък ниска)?

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#48

(2017-04-06, 15:46:26)dp4u4umi6ev написа:  Какво стана сега всичко от първи пост е така освен цената?
4/64 = 2599 юана, което се равнява на ~375 щатски долара
6/64 = 2999 юана, което се равнява на ~435 щатски долара
6/128 = 3499 юана, което се равнява на ~505 щатски долара.
Нито едното не ми съвпада с 549евро

Значи тези 505$ за Китай или за Щатите,стават около 550-560€ за Европа.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#49

Ми не виждам да са пуснали 4/65гб още ,а има само 6/64гб дето е 1100лв - а 435долара не са 1100 - и 6/128 е само за китай.
А ако я пуснат за 700 и малко 4/64гб - кой ще ти купува п10 като са всичко им е почти еднакво.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#50

(2017-04-06, 23:09:09)nastykb написа:  Ми не виждам да са пуснали 4/65гб още ,а има само 6/64гб дето е 1100лв - а 435долара не са 1100 - и 6/128 е само за китай.
А ако я пуснат за 700 и малко 4/64гб - кой ще ти купува п10 като са всичко им е почти еднакво.
Ако обявената цена е 435$ за Китай или за Щатите то тези 435$ за Европа ще бъдат около 1000 лева или 500-520€.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)