Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с актуализация на софтуера при М5
#1

Здравейте, колеги вчера си взех експериа М5 втора ръка малко ползван засега всичко е точно и съм доволен от телефона, с изключение на един проблем. След като го пуснах и малко след това ми излезе известие за актуализация, изтеглих пакета и му дадох да се обнови. Телефонът се изключи и започна да се инсталира, обаче стига някъде до към средата почти синята лента която показва колко остава, спира и телефона се включва и ми дава грешка при инсталирането. Опитах няколко пъти, но резултата си е един. За момента не мога да опитам през компютър да я направя, така че ако може някой да ми помогне на какво се дължи това да не може да се актуализира.

SONY Xperia E3
Android 4.4.4
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой ли няма идея, защо се получава така, все още не съм намерил решение.

SONY Xperia E3
Android 4.4.4
Цитирай
#3

@monkata98, Единственото, което ми идва на ум на този етап, е да не би на това устройство предишния собственик да е отключил буитлоудъра и това да е причина за прекъсване на инсталацията.
От това което разбирам до момента, устройството сваля необходимият му софтуер, в последствие се стига до отказ за инсталиране и след рестартиране на телефона, вече се зарежда коректно иначе текущата му операционна система.
Ако е така и имаш функциониращ софтуер, независимо каква версия, провери в сервизното меню дали действително не е това причината.
Набираш *#*#7378423#*#*
Следва меню Service info / Configuration и търсиш реда:
Rooting status

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Явно ще излезеш прав- rooting status: Bootloader unlock allowed: yes. Каква е процедурата сега да мога да си го върна както си е, защото доколкото знам като е така не признават и гаранцията, ако се случи нещо и да мога да си го обновя с последната версия.

SONY Xperia E3
Android 4.4.4
Цитирай
#5

Bootloader-a ти е заключен, щом пише това.
Ще се наложи през компютър да я направиш актуализацията.

Sent с моя пищакметален телефон през Tapatop
Цитирай
#6

Ясно, значи ще трябва да търся компютър, понеже личният ми много рядко го използвам и е с уин хп и не може да се изтегли приложението на експериа.

SONY Xperia E3
Android 4.4.4
Цитирай
#7

Вчера пробвах и през Експериа Компанион да актуализирам, но почти същата работа, започна да се сваля стигна до някъде и спря. Други идеи от какво може да е има ли някой?

SONY Xperia E3
Android 4.4.4
Цитирай
#8

най-добрата идея: разкарай телефона колко се може по бързо и си вземи друг.... преди 6-7 месеца взех на жена ми м5 и от тогава не съм спрял да слушам как постоянно забивал във фейсбук, как камерата не можела да фокусира хубаво и прочие ... ресети ли не бяха преинсталации ли не бяха същия х*й... просто явно м5 е почти толкова НЕсполучлив колкото м4... умряла работа и з5 премиум имах и от него не бях доволен... сони повече никога
Цитирай
#9

А пробва ли да му направиш едни фабрични, и след това да опиташ актуализация?
Цитирай
#10

Не съм пробвал с фабрични, но мисля че са му правени преди да го взема и затова не съм му правил и аз, но ще видя да опитам и така дали ще стане.

SONY Xperia E3
Android 4.4.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)