Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте,

Тази седмица пристигна поредната MI придобивка, под формата на Wi-Fi Contact - няма как по друг начин да се нарече, понеже основната функциналност е да можеш да се включва и изключва, когато е закачен към домашната Wi-Fi мрежа.
През Mi home това е възможно дори и от друга мрежа, без допълнителни настройки.
Например от офиса мога изключа или включа адаптера, без да съм правил никакви пренасочвания в рутера.
Джаджата за която говорим  e закупена от Tiny Deal за 10.99$ - https://www.tinydeal.com/original-xiaomi...62384.html и са я кръстили по този начин: Original Xiaomi Power Socket Wifi Remote Control Smart Switch Plug Socket Home Automation for Smartphone E-509889-DE

Направо съм качил 4 снимки в албум, за по-лесен преглед: http://imgur.com/a/fsVtL
 


 
   

   

   

 Още го разучавам и му търся разумно приложение, но.. засега включва/изключва един Mi разклонител със закачен в USB-то му безжичен LTE Modem

За въпроси и впечатления съм винаги на линия.

В комплекта, както може би се вижда, имаше и преходник за EU стандарт
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей. Това, което все още не си успял да разбереш е че от там се спира и пуска контакта (Показал съм на снимката). По удобен е другият смарт контакт, който има и усб порт. За съжаление вече не виждам да се предлагат. Удобното на тези устройства, е че може да се задават различни сцени - например в колко часа да се включват и изключват, при дадено събитие (на сензор за движение например), контакта може да се включи и да задейства сирена вързана за него. Ако датчика за температура и влажност отчете преминаване на предварително зададен праг - чрез контакта може да се пусне овлажнител за въздух например. Възможните сценарии са прекалено много за да бъдат изброени тук. Аз също с удоволствие бих помогнал на колега, който се интересува.
Добавям и снимки на смарт контакта, който има усб. Менюто е същото, както колегата го е посочил.
           
Цитирай
#3

Ами тествах го и не включваше/изключваше.
Или поне не знам дали го правеше понеже не си бях в нас, но не изглеждаше да се променя нещо.
А и няма логика, при условие че без да отваряш допълнителното меню пак можеш да вкл/изкл от две места даже Smile

Благодаря за информацията, иначе.
Ще видим дали ще влезе в употреба.
Лошото е че може само 2200W Да се закачат след него, така че трябва да се внимава
Цитирай
#4

Има още много смарт у-ва които могат да се комбинират с контакта както загатна колегата по горе. И да включва и изключва у-вата включени в него. Елементарен пример :

1 Бойлер по зададена програма или както си искаш . Прибираш се до един час и чрез тела си го включваш.

2 Можеш да си вземеш смарт термометър и да контролираш температурата в помещението по твоя преценка чрез включен конвектор в контакта например.


Има и по яко у-во на Xiaomi, на което можеш да убучиш всички дистанционни в стаята в което е и да управляваш всички у-ва през телефона от разстояние( Климатик,телевизор ,осветление,аларма.....). Все още не са внедрили и обучаване на радио честоти( само инфра ред ), но за цената си толкова.
Цитирай
#5

Да възможностите са доста, но лично аз не бих заложил на включване и изключване на бойлер. Все пак са само 2200W. За там има други Wi-Fi устройства които поддържат 16 Ампера.  Колкото за IR remote единственият недостатък е китайското меню. Лично аз съм си настроил тв-то да се пуска сутринта в точно определен час. Отделно когато ми се наложи си пускам и климатика. Цялата гама включва и датчиците за движение и магнитен датчик за врата/прозорец, които работят с гейтуей, защото са по ZigBee протокол. Има още един смарт контакт, който е със същият протокол, но и него рядко го виждам. Можем да допълним картинката с ключове за осветление на Aqara, които мисля че са по широки от стандарта за Европейските конзоли. Има още куб контролер, смарт зигби контакт за вграждане. Да не споменаваме и допълнителните кана за вода, пречиствател на въздух и вода, уред за приготвяне на ориз........дори пералня с малък капацитет. В този списък няма да включваме само-балансиращите се скутери и дрона, защото нямат отношение към умния дом. В крайна сметка това е по-скоро настоящето отколкото бъдещето. Все повече ще се наложи да ползваме нещата по - начин улесняващ ежедневието ни. До колко това би било полезно, рационално, необходимо, достъпно и лесно е въпрос на избор, както и на друга тема. Ние като потребители сами решаваме, какво и как да ползваме, а нашите изисквания съответно движат технологиите напред посредством новите открития стремящи се да задоволят тези наши "прищевки".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)