Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с паметта ? ( Разрешен)
#1

Здравейте мои роднини са взели S7 Edge / sm-g9350 (Втора употреба) от техни работодатели които са взели този телефон от друга държава и така. Тъй като те не разбират от тези неща аз пиша вместо тях . Телефона изглежда има софтуерн или хардуерен проблем с вътрешната памет 32 гб версия е проблема е следния .Уж телефона има 17 гб свободно място а след малко паметта изведнъж свършва макар ,че няма нищо вътре... Направех му едно въстановяване на фабричните настройки и показа отново 17 гб свободна памет след слагане на вайбър и феисбук паметта остана на 3 гб и след ден два вече свърши .. Друго странно нещо което забелязвам е че при рестартиране/включване няма логотата на самсунг ами са някакви с картинка на андроид, иначе рома е 1:1 като с оригиналния но вероятно е пипан . Имате ли представа дали проблема е софтуерн или хардуерен ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не е някакво менте?Сигурен ли си че е оригинален телефон?Сложи Phone info и виж какво показва.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#3

Така както го описваш ми прилича на реплика демек фалшив. Снимай го с друг телефон като влезеш в Download Mode.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

Виждал съм подобни реплики, уж има 64гб памет , а като го боднеш за компа показва 4 ...
Цитирай
#5

Сега няма как ,но утре ще видя да му направя няколко снимки , или рома е пипан или е реплика ,но изглежда истински отвън и отвътре като също влязох в състояние на телефона всички данни изглеждаха реални има си и имей номера всичко изглежда наред . Утре ще пратя снимки за да кажете и вие мнението си .
Цитирай
#6

Какво ще рече "отвътре"?! Да не би да се отваря отзад капака? Щото s7 е неотваряем (капсулован).

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

То ако не е оригинален се разбира, но ти както го обясняваш ми мяза на реплика!Извит ли е дисплея?И прати една снимка тук ако е менте ще се види веднага! Smile
Цитирай
#8

Ако е истински телефона, бог знае какво са му флашнали тия като ром, всеки се прави на разбирач и пуска разни модове, аз бих си го префлашнал с стоковия ром и ако и тогава се шашка сервиз
Цитирай
#9

Отвътре -софтуер имах предвид и да има извит от двете страни дисплей абе изглежда си като истински ,но както споменах бил е взет от друга държава в sammobile иМа ромове само за район china утре ще покажа снимки и ще проверя дали характеристиките са същите вкл. процесор рам и т.н
Цитирай
#10

Репликата на която бях попаднал беше купена от Испания
Цитирай
#11

vanko има такъв ром защото тоя модел май е за китай и хонгконг, трябва да има и английски освен китайския всъщност. Не знам, някой който разбира да каже възможно ли е ако му е сложен ром за друг регион и от това да прави разни номера.
Цитирай
#12

[Изображение: 248892ea64079ef725d505b3dbf4aeae.jpg][Изображение: 72e019e2cd1338b4bfb590c32f5d1aec.jpg][Изображение: 7288250f4004b28ce788ff34a4b17b8d.jpg] Ето така стартира [Изображение: 27c850cc60ce0037aa272f14c00f4eed.jpg][Изображение: f46697bbddcc4e1c2023556438d86658.jpg][Изображение: 5046408b9f23d32c5a9fe56d9f0d33e6.jpg][Изображение: 21515e74b218f37b9779566fac6f84eb.jpg][Изображение: b0d14e8241b77ffeb3408864cf2dab86.jpg][Изображение: f11420aaf1817120474c3e2051d4f8b0.jpg][Изображение: f6a17ab88cb1a86d197c336431c24e75.jpg] Ето няколко снимки забележете разминаванията с хранилищата иначе телефона без съмнение е оригиналния не успях да го вкарам в download режим излизат само китайски йероглифи ,но мисля ,че и тази информация ще е достатъчна от снимките.
Цитирай
#13

Телефонът без съмнение НЕ е оригиналния, а реплика. Според CPU-Z платформата е mt6580, т.е. китайски клонинг с MediaTek процесор. Още признаци, по които се различава от оригинален:
* сензорът за пулс е по-различен - размерът на правоъгълничета е друг
* символите и текстът със серийния номер върху гърба са твърде светли (при оригиналния едва се виждат)
* има по-дебела черна рамка около AMOLED панела
* уж е edge, а аз не виждам да е закривен ПАНЕЛА - стъклото може да е криво, но трябва и самия AMOLED панел
* иконката на 3G при оригиналните не е с такът размер и шрифт
* никой оригинален Galaxy телефон няма подобен формат на версията на радиомодула
* менюто с версиите не е със същата подредба като оригиналните, а и липсват версиите на Knox
* версията на кернела е дадена в CST часова зона (при оригиналните винаги е KST)

С една дума: фейк. Съжалявам, че са се набутали роднините ти.

Ето го същия клонинг на видео:
https://www.youtube.com/watch?v=Zd0RmYgmekQ

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#14

За мен това е реплика. Първото което s7 edge нямат тъмно син цвят. Второ светкавицата от зад няма нищо общо със сензора на s7 edge. Камерата ми изглежда с друга рамка. 100% ментак. С тия големи и видими надписи от зад.

The luck is quality.
Цитирай
#15

Благодаря за отговорите и разкритието колеги.
Цитирай
#16

(2017-02-25, 18:20:40)vanko929 написа:   от техни работодатели които са взели този телефон от друга държава и така. 

Тази друга държава се казва Китай и са им пробутали реплика, която няма нищо общо с оригинала освен на външен вид (даже и това не са "копирали" успешно).
Оригиналния е ARMv8 (64 битов), а на теста с CPU-Z пише, че е ARMv7...

G9350 е версията за Америка с Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820, а в характеристиките ти пише mt6580, което ще рече менте! 
G9350 е с GPU: Adreno 530, а въпросното менте (mt6580) с GPU: Mali-400 MP.

100% съм сигурен, че ако инсталираш Kies3/Smart Switch няма да го разпознаят, защото въобще не е Samsung телефон.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#17

(2017-02-26, 11:18:06)vanko929 написа:  ..... иначе телефона  без съмнение е оригиналния не успях да го вкарам в download режим излизат само китайски йероглифи ...



Точно за това те накарах да снимаш Download... имаш си клонинг и то добър самсунг клонинг. На твоя recovery доста прилича на оригиналното сток рековъри, но Download режима няма как да го клонират. Телефона ти струва 80 евро чисто нов и няма нищо общо със Самсунг.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18
Wink 

Само аз ли не забелязвам че и извитите краища не са извити както си трябва? Big Grin Съжалявам се ментето колега.
Цитирай
#19

Ако не е тайна, колко са ги изгърбили за този боклук?
Цитирай
#20

Клонинга не е мой ... Да го връщат от когото са го получили най-добре ако не им пречи така да го ползват защото не се знае колко време ще изкара Smile Схемата е такава между шеф и работник има да дава 700 лв ,но за да не дава парите е дал тоя телефон който уж е s7 edge . Но без документи без нищо дори без зарядно .
Цитирай
#21

Този телефон струва на повече от 60 лева.

The luck is quality.
Цитирай
#22

1000% шефа е знаел че е реплика... аман от такива тарикати... наистина телефона не струва повече 100тина лева.... няма дори 1/3та от възможностите на истинския телефон....
Цитирай
#23

Казах им какво е положението и че е фалшив та дано се оправят ...иначе за какво могат да го ползват освен за разговор то като каже няма памет и нищо не може да се инсталира после така .Хубаво правят реплика ама поне да слагат читав хардуер .
Цитирай
#24

https://www.kimovil.com/en/list-smartpho...tek-mt6580 - Ето ти списък с телефони със същия чип MTK 6580..Повечето телефони в списъка вървят около 50-60евро.

Ако има слот за карта памет може да върши работа като бюджетен телефон...Фейсбук, вайбър, музика, етц би трябвало да си подкарва що-годе.
Цитирай
#25

Да прав си за разговори и фейс и вайбър става , но само до там като свърши вътрешната повечето неща ще крашват иначе поддържа сд карта .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)