Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Еджа ми умря :( boot loop
#26

(2017-02-28, 15:01:32)Marto.g написа:  А с гаранцията ако отида в официален сервиз на samsung примерно признават и поемат ли ремонта?

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

^ не би трябвало да ти откажат

                                                                    
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-02-28, 15:32:15)sasho2210 написа:  явно са го флашнали с друг регион

Не вярвам. Според един колега във форума, сервизите си имат специален сервизен софтуер, който би трябвало да флашва правилния регион. Ако колегата е с Мтелски телефон с регион MTL, е нормално е да му го върнат със 7. Обаче ако е BGL или друг български регион, има нещо странно, защото официално за тях още няма 7.

Надявам се колегата @devailo да отговори откъде го е купил, или още по-добре, да качи скрийншоти на втора и трета страница (CSC CODE и FIRMWARE) от това приложение:
https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#28

От Мтел е купуван. 

https://www.dropbox.com/s/l8l9h1rxn1yj72...8.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2fsa3uev6lbv04...4.png?dl=0

Нета ми нещо е зле и не мога да вляза по сайтовете за ъплоудване и за това така давам линковете

А за официалните сервизи и гаранция от Мтел самите ми казаха да отида в сервиза да спестим времето в което те ще си пращат апарата. Ходих в "Сръчко" бившото "К&К сервиз" . Много съм доволен от тях. И с първия ми апарат с прецакания екран излязоха с решение за замяна за нула време и сега ми актуализираха софтуера веднага.
Цитирай
#29

Сагата продължава..след като си го взех резетнат от сервиза 28 февруари работи добре 2 седмици после почна да забива през 2-3 дена и да се рестарита, последната седмица почна всеки ден да се рестартира..предните 2 дена по няколко пъти на ден. Резетнах го, върнах си бекъпа и заби пак спря и повече не иска да тръгне. Резета беше от тоя през smart switch. 

Понякога като забива и на екрана се появява една зелена бъгава линия като на изгаряща видео карта. Май някоя платка е заминала?
Цитирай
#30

За сервиз си просто. Да сменят дисплей или каквото трябва.
Цитирай
#31

Върнаха ми телефона .. Много бързо работят Big Grin Казаха сменена платка и батерия.. И като се прибрах чак забелязах че е със андроид 6 а не 7 и с онази апликация видях че региона вече е bgl а не mtel и сега нямам ъпдейте. Пуу тъкмо му свикнах и ми харесваше доста. Кога се очаква за този регион ъпдейта?
Цитирай
#32

За BGL излезе преди доста време нугата... провери ръчно за ъпдейт.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#33

Но го изтеглиха от разпространение заради проблемите на Теленор.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#34

Тоест и на теленор и на BGL са ми махнали до не знам си кога така ли ?
Цитирай
#35

Точно така.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#36

Но нали не е завинаги ами докато го доизкусурят ?
Цитирай
#37

Е много ясно че не е завинаги. Ще го получат всички предполагам.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#38

(2017-03-21, 19:23:30)devailo написа:  Но нали не е завинаги ами докато го доизкусурят ?
Просто ще трябва да почакаш до като ония хитреци си оправят проблемите.

Изпратено от моят SM-G930F
Цитирай
#39

Сега си имат други проблеми. На 29.03 излиза S8. Всичите им усилия са натам, да няма нов фал. Едва ли за някой е приоритет, че видите ли в България теленорците губят обхват...
Цитирай
#40

А мога ли сам да си сменя андроида и региона да стане пак MTL ? с один и софтуера от sammobile ли трябва и това няма да ми повлияе на ганрацията нали?
Цитирай
#41

Няма забрана, но смисъла какъв е, все пак при всеки флаш има риск. Иначе те нека самсунг още се подиграват с клиентите си, текущия им флагман е с проблеми, те гонели 8цата. Да не догонят нещо друго като с ноут 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)