Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много бавен LG L90 преди и след ъпдейт - решение?
#1

Половинката ми има LG L90 (LG D405n), беше с KitKat, сега  е ъпдейтнат с Lollipop - официален ъпдейт. Телефона е много бавен, поне според мен. Най-силно се усеща в работата на браузърите. Телефона няма много инсталирани приложения и само 1 игра - КендиКръш. Идеи за решение на проблема?
ПП: Reset през "меню- настройки - архивиране и нулиране" за Hard reset ли се смята?
Цитирай
Аксесоари
#2

@dr.dechev, след актуализация към по-висока версия на ОС винаги се препоръчва да се направи ресет на устройството - за да тръгне системата "на чисто".

 
Цитирай
#3

През бутоните или през менюто? Има ли разлика в двата вида Reset?
Цитирай
#4

През "меню- настройки - архивиране и нулиране" - това е reset. Цялата информация, качена от потребителя, ще бъде изтрита. Добре е да се направи бекъп на инфото от телефона или да бъде запазена някъде на друго място.

 
Цитирай
#5

И моя напоследък стана бавен. Не е ъпдейтван, но и нищо не инсталирано скоро. Все ми се струва, че от гугъл правят ъпдейти на нещо, за което потребителя дори и не разбира и резултата е все по-бавен телефон.
Пиши дали се е оправил след ресета.
Цитирай
#6

Ъпдейтва те ли Google приложенията? Повечето са ъпдейтнати да работа на 6+ версия на андроид. А може би и за 7.
Всичко е възможно, тези ъпдейти и сървиси на Google...
Пробвайте след ресет, но не ъпдейтвайте приложенията на Google. Вижте как телефона се държи

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#7

Всичко е от приложенията. Телефона ще си работи и след 5 години със същата бързина, с която си е работил и първия ден. Отежняването идва от софтуера, хардуера е константен, докато не избухне, не падне, не мине трактор през него и тн.т. Ъпдейтват се с по-новите си версии приложенията и стават все по-тежки. Аз преди време, когато имах LG Prada 2 си реших проблемите с бавната работа като си свалих по-стари версии на приложенията. Изрязах всичко на Гугъл и производните му от телефона и си свалях сам приложенията от нета, естествено по-старите им версии, да речем версия от преди 2-3 години. И телефона литна, стана като 4 ядрен Big Grin Приложенията стават умишлено по-тежки с всеки изминал месец и то автоматично, в повечето случаи. Това е част от големия бизнес за пари, хардуер и лъжи за потребителя разбира се Smile Така, че out of the box и от цЕлата им схема Wink

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#8

Аз вече 2 години ползвам моя L90, още от закупуването ми, го надстроих до Андроид 5, всичко ъпдейтвам и не забелязвам да е станал по-тромав, единствено батерията вече взе да кара по-малко, но това е нормален процес. Относно приложенията на Гугъл, забранил съм тези, които не са ми необходими и винаги се старая да имам поне 700 - 800 мб свободно място, на неговата си памет.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)