Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор

Аз също отскоро имам неприятни смущения при раговор. С GBL фикснатия съм, до преди няколко дена всичко беше ок.

Huawei P20
Цитирай
Аксесоари

Аз съм с Galaxy S6 но и при разговор с S7 се чува доста по добре и една идея по силно. При разговор с iPhone 7 човека направо се изкефи как звучи гласа ми след промяната ....аз си го чувам все така както преди.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

И при мен се появи проблема само, че съм на Мтел. От около 3 седмици, постоянно получавам смс-и за пропуснати повиквания. Говорих с оператор, естествено ми препоръчаха да върна фабрични настройки .Мисля, че започна да го прави откакто имаше проблем с мрежата на Мтел. Със BTU съм още от бетата и не е имало проблем до сега. Интересно ми е дали съм само аз или има и други колеги ?

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай

(2017-05-03, 17:00:22)kokolaicho написа:  И при мен се появи проблема само, че съм на Мтел. От около 3 седмици, постоянно получавам смс-и за пропуснати повиквания. Говорих с оператор, естествено ми препоръчаха да върна фабрични настройки .Мисля, че започна да го прави откакто имаше проблем с мрежата на Мтел. Със BTU съм още от бетата и не е имало проблем до сега. Интересно ми е дали съм само аз или има и други колеги ?

Аз също съм с BTU и съм на мтел. Проблеми нямам, не съм и имал. В Софията падам на 3G единствено когато говоря. През другото време - 4G.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Ще има ли проблем ако се инсталира модем от Marshmallow?Май Руснаците така са оправили проблема със пропуснатите обаждания,но след това спират OTA ъпдейтите докато текущия модем не бъде фикснат.Въпреки това,ако не е проблем да се флашне,това е по-добрия вариант докато чакаме да фикснат тоя.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Фикснатия модем е пуснат отдавна за GBL и BGL продуктови кодове .Може да го флашнеш .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Точно със него сме и има наличен проблем.Флашнат е и проблема със пропуснатите обаждания сутрин си остава.Това само когато не се пипа през нощта.Това ако е фикснат модем,не знам НЕфикснатия какъв ще е..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2017-05-04, 09:29:36)vesoisthebest написа:  Ще има ли проблем ако се инсталира модем от Marshmallow?Май Руснаците така са оправили проблема със пропуснатите обаждания,но след това спират OTA ъпдейтите докато текущия модем не бъде фикснат.Въпреки това,ако не е проблем да се флашне,това е по-добрия вариант докато чакаме да фикснат тоя.

(2017-05-04, 09:53:37)vesoisthebest написа:  Точно със него сме и има наличен проблем.Флашнат е и проблема със пропуснатите обаждания сутрин си остава.Това само когато не се пипа през нощта.Това ако е фикснат модем,не знам НЕфикснатия какъв ще е..

Нещо не си направил като хората, давай отначало и си смени сим картата(ако не си я сменил). Ако продължава си за сервиз.
Оправи си подписа, че не се разбира с какъв телефон си.

                                                                    
Цитирай

Подписа ми е точно както трябва да е.По-рано в темата съм споменал,че става въпрос за телефон на мой познат.Ок,ще флашна наново. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

На виваком и м тел съм S7 дуал(внос от Украйна), направо се късам от съобщения за пропуснати обаждания понеже едната ми карта е служебна. Въртях картите по симовете, няма значение. Писна ми.
Цитирай

От кой от двата оператора са съобщенията? И с какъв ром си?
Цитирай

И при мен се появи проблема с модема. Преди една седмица някъде без да записвам нищо ново. С БТУ съм първия след бетата. Обхвата е нормален и пак не могат да се свържат с мен. Нон стоп смс-и. На виваком съм. Жена ми е със същия ром и няма никакви проблеми. Ще мина на хард ресет и ако не се оправи сменям рома. Сега има нов за бг от май месец.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Последния ром за BGL е с фикснат модем, слагайте него и нямате проблеми

Huawei P20
Цитирай

(2017-05-03, 09:33:16)Nikito82 написа:  От седмица , две при разговор, чувам някак си металически звук ли как да го нарека, не е точно пращене, ами някак са по-високи тоновете ли, не знам точно и аз. Някой с такъв проблем? ГБЛ съм.

Същото го чувам и аз точно от толкова време. Въпреки леко металическия оттенък гласовете се чуват доста по-ясно. Не съм сигурен, че е проблем, по-скоро нещо е променено. Дори сигнал свободно се чува по различен начин.
Цитирай

Когато и двамата провеждащи разговора са на 3G или 4G тогава автоматично се активира услугата HD Voice. За това се чува така. Точно преди две седмици я пуснаха Теленор.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

И аз влязох в клуба, от който теленорци излязоха, на МТел съм с проблема пропуснат разговор поради "изключен" телефон. От около седмица. Звънях на *88 и след 3 разговора проблемът беше "ескалиран" до техниците. Казаха да чакам 7-10 дена. Междувременно единственото решение е само 2G, не 2G/3G, не 3G, не LTE. Станах динозавър. Ако до 10 дена не се обадят с решение или надежда за ъпдейт ще си сложа BGL от 17.05.2017 (G935FXXU1DQD7). Благодаря на всички писали в темата, изчетох всичко, 2-3 часа :-)

Samsung Galaxy Note8 SM-N950F/DS  Android 7.1.1, N950FXXU1AQI1  No Root • MTel 

Понякога печелим, понякога се учим.
Цитирай

Сложи го и сподели как е. При мен сигнала постоянно е до долу, одеве получих съобщение за пропуснато и явно ще връщам заводски. Това стана след като го актуализирах онзи ден. Като ме набират чак на третия сигнал свободно започва да звани при мен. И аз съм с този bgl, с предния модем всичко ми беше идеално, почти постоянно бях с пълен сигнал. На теленор съм.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Откакто имам проблема не съм гледал сигнала непрекъснато разбира се и не знам дали е паднал в момента, когато ми е звънял някой и не се е свързал. За това сложих някакъв ап, който ще запише лог. За интернет не знам какво се случва защото 95% съм на WiFi.

Samsung Galaxy Note8 SM-N950F/DS  Android 7.1.1, N950FXXU1AQI1  No Root • MTel 

Понякога печелим, понякога се учим.
Цитирай

@Gri,
Според мен ще причиниш Хайзенбъг поведение с този апп за логове, защото може да не позволи на телефона да заспи или по друг начин да промени нормалното поведение. Системата си пази вграден лог, който се достъпва като направиш бъгрепорт от менюто за разработчици. Като приключи със съставянето на бъгрепорта, ще ти излезе менюто за шерване - шерваш до Dropbox/Drive/собствения си имейл, теглиш от компютъра bugreport.zip файла и четеш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

ОК, благодаря @ivkos за съвета, махнах го. Знаех си, че би трябвало един linux да може да си прави лог на всичко важно, но и не знаех как да стигна до него.
Между другото вече 24ч съм на 2G/3G/LTE и нямам пропуснати обаждания, 10-15 за това време. Ще изчакам още два дена и ако всичко е ОК ще им звънна на МТел да ги поздравя. Е, може да опитам и на 2G/3G дали ще има пропуснати.

Samsung Galaxy Note8 SM-N950F/DS  Android 7.1.1, N950FXXU1AQI1  No Root • MTel 

Понякога печелим, понякога се учим.
Цитирай
Thumbs Up 

Вече трети ден нямам пропуснато обаждане. Явно от МТел са го оправили и то бързо, не знам кога точно, но макс. за 2 дена. Обадих им се с +1. Изобщо, това е третия път, в който ми се издигат в очите   Big Grin

Samsung Galaxy Note8 SM-N950F/DS  Android 7.1.1, N950FXXU1AQI1  No Root • MTel 

Понякога печелим, понякога се учим.
Цитирай

(2017-05-25, 21:48:50)Gri написа:  Вече трети ден нямам пропуснато обаждане. Явно от МТел са го оправили и то бързо, не знам кога точно, но макс. за 2 дена. Обадих им се с +1. Изобщо, това е третия път, в който ми се издигат в очите   Big Grin

От моя опит с мтел знам, че техниците реагират доста бързо на оплаквания било то от мрежата или от самите услуги.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай

Оправиха ли проблема с 4g теленор че от месец съм с 3g
Sad
Цитирай

Да, отдавна. Но само за BGL и GBL.
Цитирай

Къде да видя аз с кой съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)