Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор
#51

(2017-03-01, 09:46:17)kuore написа:  Колега според мен избързваш. Изчакай да излезе още някой ром, все пак не си тествал GBL 7.0. Според мен всичко идва от това каква партида е телефона ти( явно има някаква разлика) и актуалният ти ром. Пак повтарям с XEO 7.0 и Теленор телефона лети, дори при говорене се чува една идея по-ясно от например BTU. Имай предвид, че аз правя по 60 - 100 мин на ден разговори. Явно и XEO не е за твоя телефон, просто тествай още 1-2 рома.
+1 и при мен нещата са перфектни - 7.0 XEO - BLG - Теленор
Цитирай
Аксесоари
#52

Хубаво спекулирате с партидите на телефона. Ами вземете пък кажете кога са произведени, да видим дали наистина е от партидата. Facepalm1

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#53

29.09.2016 made in Vietnam

(2017-03-01, 11:26:57)ivkos написа:  Хубаво спекулирате с партидите на телефона. Ами вземете пък кажете кога са произведени, да видим дали наистина е от партидата. Facepalm1

Колега не спекулирам! Просто изказвам предположение с цел да се изясни цялата ситуация с даденият проблем.

Huawei P20
Цитирай
#54

Както казах с blade1980 сме с една партида, а Алекс е с друга.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#55

От вчера вечер до сега с карта на виваком и със същия софтуер с който имах проблеми на теленор телефона се държи прекрасно.
Цитирай
#56

(2017-03-01, 18:59:21)blade1980 написа:  От вчера вечер до сега с карта на виваком и със същия софтуер с който имах проблеми на теленор телефона се държи прекрасно.

Е да, това беше предполагаемо, но все пак "честито"

                                                                    
Цитирай
#57

Има нещо гнило в теленор SmileИначе и с мтел всичко е наред.
Цитирай
#58

Да направим стачка. С ултиматум да си оправят мрежата. С заплаха, че няма да си плащаме сметките или ще ги сменим с друг оператор.

'g'SM-G955F
Цитирай
#59

Теленор няма да се уплашат от 20-30 недоволни андроидаджии, които биха изгубили като клиенти. Останалите хиляди потребители доволно си цъкат S7-ците и не се оплакват, защото телефонът все още работи чудесно с 6.0.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#60

Ако се направи публично в голяма медия и добре организирано може да се позамислят. И отделно може да започнем да ги тормозим на 123 всекидневно. Ще помагат и другите от форума които нямат проблем. Знам, че има доста изнервени хора вече от този факт. Макар, че аз за сега нямам проблем ударно бих ги тормозил. Само някой с повече време и повече ум трябва да измисли точната стратегия и после всички да се придържаме към нея. Smile
Стига това хората да разберат, че телефоните на Самсунг не работят добре с тяхната мрежа и ще се стреснат не ами....

'g'SM-G955F
Цитирай
#61

Или в мрежите им е проблема или в сим картите колегата Nikito82 си е сменил картата и пак проблем с обхвата.
Цитирай
#62

Бях вече писал, че проблема не е само при нас, а повсеместно. При едни го няма/аз съм от тях/,при други го има. Ето от Руския форум/нямам време да го превеждам, който иска малко по късно/. Общо взето е като при нас и също се уговарят да направят общо оплакване към Самсунг.
132Сегодня, 08:41#14835меню
После последнего обновления SER 7ки связь стала еще хуже, написал в поддержку, но там говорят, что массовых жалоб нет, хотя тут народ и раньше на связь жаловался. В общем, я к тому, что те у кого есть проблемы со связью, давайте писать в самсунг, это все же полезней, чем плакать на форуме,.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#63

Ако си спомняте още в началото като излезе S7 имаше същите проблеми точно и аз бях един от тях..Пратих го в сервиз и сложиха не си спомням вече какъв фърм но беше някакъв сервизен.От тогава нямах проблеми с 4g,моя го дадох на жената и си взех нов пак от Теленор.С 6.0 никакви проблеми с Нугата същите както в началото с 6.0 със стария телефон...Сега със нуга и радио от 6.0 никакви проблеми...Според мене е от Теленор всичко...

Samsung Galaxy S10+/ Prism White


Цитирай
#64

(2017-03-02, 13:37:39)! Алекс написа:  Пратих го в сервиз и сложиха не си спомням вече какъв фърм но беше някакъв сервизен.
Много ми е интересно като се ъпдейтне телефона какво се случва със този сервизен софтуер.
Цитирай
#65

Каквото и с всеки друг официален софтуер от Самсунг. Надгражда се до по-новата версия.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#66

Въпроса е като се надгради дали няма да се появят проблемите в този смисъл.
Цитирай
#67

Можете да преправите заглавието на темата на: 


Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор и BOB.

Абонат съм на Боб и имам същите проблеми с модема. В момента съм с модема от 6.01 и нямам проблеми. Според мен проблема е в картите, защото Боб използват мрежата на Мтел.

Note 20 Ultra
Цитирай
#68

Едва ли са ти флашнали сервизен фирмуер, виждал съм такъв, има в него различни тулове за тестове и ги няма практически повечето програми с които върви нормално телефона, тоест неизползваем е в живота) . Аз мисля трябва да натискате Самсунг, те по може да реагират от колкото нашите мафиоти в телекомуникациите.
Цитирай
#69

(2017-03-02, 17:07:45)rv_asenov написа:  Можете да преправите заглавието на темата на: 


Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор и BOB.

Абонат съм на Боб и имам същите проблеми с модема. В момента съм с модема от 6.01 и нямам проблеми. Според мен проблема е в картите, защото Боб използват мрежата на Мтел.
Изненада явно и с мтел има проблеми интересно при мен като тествах с карта на мтел нямаше проблеми.Според мен ако се оплаче някой и от виваком нещата ще се изяснят и може да се окаже че проблема е в софтуера или телефона.Защото не ми се вярва и трите оператора да са проблемни и то само на нашите телефони.В момента съм с виваком карта засега без проблеми.
Цитирай
#70

И аз вчера сложих "радиото" от 6.0 gbl. Днес го тествах в работата, слизах до офисите в мазето където постоянно играе между 3g и 2g, няма проблем за сега.
Преди да сложа модема от 6.0, си оставаше на lte без обхват в мазето, после като изляза на открито минаваше на 3g с обхват според иконата, но си оставах offline до рестарт.

Galaxy s7
Цитирай
#71

(2017-03-02, 17:32:19)blade1980 написа:  Изненада явно и с мтел има проблеми интересно при мен като тествах с карта на мтел нямаше проблеми.Според мен ако се оплаче някой и от виваком нещата ще се изяснят и може да се окаже че проблема е в софтуера или телефона.Защото не ми се вярва и трите оператора да са проблемни и то само на нашите телефони.В момента съм с виваком карта засега без проблеми.

Аз мисля, че е нещо в самите модеми на Самсунг. Пак казвам:не е само при нас 
/прочети моя пост #62и/

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#72

Пуснаха ъпдейта за бгл и ввт и двата май с модеми като на бту и няма да се реши проблема пак.Някой да каже отзиви как са нещата.
Цитирай
#73

И за GBL е излязъл,дано с неговия модем всичко е наред.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#74

приятели пусна ли са gbl 7.0 ота
Цитирай
#75

Честит празник на всички! При мен дойде ОТА ъпдейт на GBL довечера ще го тествам и ще кажа как се държи.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB Phantom Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)