Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy TAB 4 - t530 "battery temperature to low"
#1

Здравейте , имам таблет Galaxy tab 4 -t530 10.1" . Проблемът ми е , че при включване към зарядно изписва "charging paused , battery temperature to low" , прерових навсякъде , но няма точно решение. Купих си нов usb-чардж порт , тъй като термрезистора се намира на него(така пишеше в други форуми) , но и с новия не се оправи. Някой имал ли е подобен проблем ?
Ходих на 2 сервиза , но казаха че немогат да помогнат . Дайте съвет къде може да е проблема . Благодаря предварително .
Цитирай
Аксесоари
#2

принципно защитата за батерията от прегряване е в самата батерия (малка платка като лентичка точно под изводите) , както и за пренапрежение и тн. Самата батерия на таблета вижда ли се с колко извода е? Ако е с повече от 2 значи е така както казах. Няма логика за някакъв термистор в юсб конектора.
Цитирай
#3

Да със 4 кабелчета към букса която влиза в таблета ., Това значи ли че ако сменя батерията ще се оправи ?
https://www.youtube.com/watch?v=JvYp4NXePlY - ето на този клип се вижда батерията , таблета е същия.
Цитирай
#4

Не значи на 100%, но на 99, ако има вариант да се пробва с друга батерия преди да я купуваш, да се увериш че е от това, сигурно не е от евтините, тия в сервизите би трябвало да могат да направят тази проба.
Цитирай
#5

Според мен там им е проблема на сервизите ... нямат батерията и няма как да пробват и за това ме отсвирват (явно не искат да затварят 45 лева ) ... май ще трябва да си купя батерия и да се надявам там да е проблема , но първо ще обиколя всички сервизи и ще ги питам дали имат такава батерия за да тестваме ако ли не , ще си купя една . Благодаря за инфото и приятна вечер.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)