Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 5c - представен на 28.02.2017
#1

Здравейте, колеги.

Днес Xiaomi oбяви свой собствен chipset заедно с два нови модела - Mi 5c и Redmi 4x

Информацията за SoC-a и Redmi 4x можете да видите тук: http://en.miui.com/thread-512799-1-1.html

A за Mi 5c обобщението е следното:



Цитат:- Powered by Surge S1, octa-core 64-bit processor (2.2GHz quad-core A53 + 1.4GHz quad-core A53)
- 5.15” display, 550-nit brightness, 2048 brightness levels with ultra-precise backlight controls
- Slim and light premium metal body: 132g and 7.09mm thin
- 2860mAh battery; 9V/2A fast charging
- 3GB + 64GB, dual-channel LPDDR3 + eMMC5.0
- 1.25 micron pixel size, ultra light-sensitive 12MP camera
- Single-frame HDR
- Front fingerprint sensor
- RMB 1,499

мисля че в горната част на телефона видях и Infrared

[Изображение: 151529ny346h6bk13kw6m2.jpg]

[Изображение: 151517gq551wq1qw1x12zm.jpg]

[Изображение: 150732eaafwkcacvkc52hp.jpg]

[Изображение: 150738q66q2sg7jq6u2ooq.jpg]

Цената по днешен курс е около 400лв

Всичко за телефона от официалния Ми форум: http://en.miui.com/thread-522645-1-1.html
Снимки с камерата: http://en.miui.com/thread-522580-1-1.html
Цитирай
Аксесоари
#2

За съжаление процесора се прави по стария 28nm процес. Не мисля че ще е нещо впечатляващо въпреки статистиките които видях

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Все пак за 400лв - премиум дизайн и производителност като от Редми Note серията..
Много ми прилича на iPhone, така че може да прилапат и нови фенове с този стратегически ход
Цитирай
#4

MI4C- то което чаках от Goldwey зачезна в Унгария, докато се разправях и течаха диспутите сивите свършиха.
Докато се чудя какво да правя и черните MI5 ги хвана липсата. Междувременно един от ОЛХ-а се опита да ми набута перфектен нов MI4C, розов със сменен капак от тея дето GW ги
разчистваше по коледа.
И така се здобих с MI5C, хванах последния влак за евро експреса от Goldwey, пристигна за 10 дена.
.jpg info.jpg Размер: 35.44 KB  Сваляния: 50

Качеството на изработката и материалите са на много високо ниво. Един руснак в едно от ревютата беше казал "иска ти се да го държиш още и още и още", така е изключително приятен се усеща.
Доста тънък и лек изцяло метален с две керамични вложки на гърбът горе и долу. Дисплея е доста приятен предполагам, че е същия като при MI5/MI5S.
Леко съм разочарован от камерата, имам чувството, че на жена ми MI4C- то снима по-добре, ще я разчовъркам и ще видим.
Пърформънса немога да кажа нищо, за мен е достатъчно пъргав. То това не ми е водещото пък и от този процесор не може да се очакват чудеса.
Има инфраред, вграденото говорителче вади доста приличен звук. Комбинацията с хибритките Mi In-Ear Pro, е няма такъв звук нещо страхотно е.
Зарядното е 5V/2,5A; 9V/2A; 12V/1,5A. Изчаках го да падне до 0% и да се изключи, до 100% се зареди за по-малко от 50мин, ще видим след няколко цикъла как ще е.
И сега за мрежите, с Мтел 2Г и 4Г си има. 3Г също хваща някакво но скоростта е леш.
.jpg 2g.jpg Размер: 70.35 KB  Сваляния: 35
   
.jpg 4g.jpg Размер: 72.5 KB  Сваляния: 33

Като цяло приятен телефон който предполагам, че тепърва ще оптимизират.
Цитирай
#5

Няма да е зле и да е с официален ROM, за да ги имаш тези оптимизации.

 
Цитирай
#6

@bahyr, с "гаражен" ROM си. Не е нито Global, защото е неясно от кого модифициран Китайски ROM, сложен е от продавача. Дали е Stable, ще проличи по-късно. С него няма да получиш никакъв ъпдейт, нищо чудно проблемът с 3G да е от него.

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#7

Смяната на рома с официален, ще дойде и този момент сигурно.
А за 3G -то не е от рома. Просто има честоти които този модел не поддържа, то това си го знаех още преди да го поръчам де .
Цитирай
#8

Коя точно използвана в България честота за 3G я няма? 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8 - всичко си е на мястото.
http://www.telecomabc.com/u/umts-bands.html
Цитирай
#9

(2017-04-03, 10:48:26)milstan написа:  Коя точно използвана в България честота за 3G я няма? 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8 - всичко си е на мястото.
http://www.telecomabc.com/u/umts-bands.html
+1.

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#10

(2017-04-02, 20:22:29)bahyr написа:  Изчаках го да падне до 0% и да се изключи, до 100% се зареди за по-малко от 50мин, ще видим след няколко цикъла как ще е.

Като цяло приятен телефон който предполагам, че тепърва ще оптимизират.

Сподели колко екран прави на мобилни?
Много ми е важно...мойта иска розов такъв Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#11

Според ТОВА видео има бъг с 3G скоростите/честоти. Тъй че не е само при колегата проблемът, иначе човекът от видеото показва скрийншот от 6 часа и отгоре SOT..
Цитирай
#12

SOT на мобилни не мога да кажа, нямам нет към картата си.
За поддържаните честоти първоначално в описанията на всички търговци бяха само китайските такива. После излезна инфо за трик през инженерното меню и хоп на всички описанията им се ъпдеитнаха. Поддържа всички честоти ама не точно.
Преди да го поръчам изчетох и изгледах доста и знаех точно какво ще дойде и поне за сега не съжалявам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)