Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Странен проблем със стартирване на CM
#1

Повече от година сигурно ползвам CyanogenMod, бях на последната актуализирана версия докато не го спряха.. Та нямал съм проблеми, но един ден реших да го рестартирам и просто застина на "Sony" логото при стартиране и до там.. не е буутлууп.. та изключих го аварийно флашнах boot.img с рековърито, но без успех.. Накрая реших да сложа Resurrection Remix всичко си беше окей.. но при стартираване пак застина.. След това пак се случи и минах на CM известно време не ми създаваше проблеми.. И сега отново.. та като четох четох.. ме навява на мисълта, че не е от ром-а а може би съм си скапал чипа и сега е "коруптнат" от тези прейнсталаций.. едва ли преминаването на сток ром ще свърши работа.. Единственото решение беше да правя бекъп на "data" и след това да префлашвам рома отново връщах данните от бекъпа..
Цитирай
Аксесоари
#2

Преинсталирай го с нещо (програма) която ще ти подмени партишъните,предполагам PC Companion ще свърши работа.Струва ми се,че от тях е проблема но може и да греша.Чак чипа да се е скапал не вярвам.
Цитирай
#3

С Xperia Companion недей, защото ти е отключен BL.
Давай с flashtool.
Цитирай
#4

Ами да и без това с flashtool инсталирвам сток ромовете, но странно, че като свалих фърмуера програмата не го намира, в правилната директория съм, но нищо не ми изписва. За да пробвам флашнах киткат и стана, но сега искам lolipop, във форума мисля, че имаше линкове за 5.0.2, но последната официална актуализация май беше до 5.1.1. И не знам защо flashtool ми сваля разархивиран фърмуера а не с .FTF разширение.

Реших проблема:
http://www.xperiablog.net/2014/08/16/cre...ool-guide/

Трябвало е да създам FTF пакета от опцията tools>Bundle>create.. Явно вече се свалят разопаковани за да има потребителя по-голям контрол върху персонализацията на фърмуера..

Свикнах на тоя сток ром.. и сега без руут и xposed трудна работа.. А отключа ли му буутлоадера ще стане мазало с камерата.. мога ли да го руутна без да отключвам буутлоадер. Имаше и рековурита без отключване на буутлоадер мисля..
Цитирай
#5

ето как http://androidp1.ru/root-prava-dlya-sony-xperia-z1/
Цитирай
#6

Аз съм с отключен Bootloader на Xperia Z3 и не видях ФРАПИРАЩА разлика в камерата

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)