Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки с ужасно качество...
#1

Здравейте колеги,от доста време имам Z3C и преди снимаше отлично,отскоро обаче забелязах,че снимките са с меко казано лошо качество-хубаво се вижда само по средата на снимките,отстрани всичко е като замъглено...Ленса не е надран,телефона не е падал,настройките не са пипани...Вчера поправих и софтуера чрез Xperia Companion...
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятно имаш някакъв конденз или замъгляване на стъклото или лещата на камерата.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#3

Да,днес свалих стъклото от капачето на телефона и разликата беше огромна...По-късно ще изпратя снимки за да видите
Цитирай
#4

Малко със закъснение,но ето я разликата:


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#5
Photo 

С какви настройки е правена първата снимка? Започвам да си мисля, че и аз имам някакъв проблем с камерата, винаги съм си мислил, че телефона просто толкова си снима, но като видях първата ти снимка ккаъв детайл има и започнах да се замислям. Ето една снимка на ауто, вадя от джоба и снимам, мъглата, която се вижда мн ми напомня на втората ти снимка. Като погледна стъклото на камерата не виждам нито да е надраскано, нито да има влага/да е замъглено. Ти как си реши проблема, смени стъклото или го полира?

ЕДИТ:

Мисля, че реших проблема. Оказа се, че сони слагат някакъв "anti scratch" слой на самото стъкло, което с времето се изтрива на места и резултата е мъгла в снимките. С пет минутно търкане с паста за зъби и памук резултата е страхотен. Нямам търпение да снимам на открито. Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#6

То така тръгват приказките, че Сонитата правели лоши снимки.
Цитирай
#7

Ами да си оправят хардуера, може ли на флагман да слагат още пластмаса на камерата вместо стъкло с някакво измислено покритие дето вместо да влияе положително то влошава нещата.
Цитирай
#8

(2017-03-10, 10:35:43)aleksandurg написа:  С какви настройки е правена първата снимка? Започвам да си мисля, че и аз имам някакъв проблем с камерата, винаги съм си мислил, че телефона просто толкова си снима, но като видях първата ти снимка ккаъв детайл има и започнах да се замислям. Ето една снимка на ауто, вадя от джоба и снимам, мъглата, която се вижда мн ми напомня на втората ти снимка. Като погледна стъклото на камерата не виждам нито да е надраскано, нито да има влага/да е замъглено. Ти как си реши проблема, смени стъклото или го полира?

ЕДИТ:

Мисля, че реших проблема. Оказа се, че сони слагат някакъв "anti scratch" слой на самото стъкло, което с времето се изтрива на места и резултата е мъгла в снимките. С пет минутно търкане с паста за зъби и памук резултата е страхотен. Нямам търпение да снимам на открито. Big Grin

Извинявай за късния отговор,колега.Моето стъкълце на задния капак направо го свалих.Преди това го мих,търках с какво ли не и нищо не помогна...Иначе и двете снимки са правени на режим ауто
Цитирай
#9

За да се махне стъклото на камерата не трябва ли да се разлепи задното стъкло, т.е. не се ли маха от вътрешната страна стъклото на камерата?
Цитирай
#10

Да,свалих капачето и изчоплих внимателно стъкълцето с джобно ножче,единствения недостатък е,че камерата ми се напрашва лесно и постоянно трябва да я бърша.Всичко останало е перфе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)