Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерите на P9
#1

Здравейте,
От преди месец имам проблем с черно бялата камера която не фокусира изобщо. Не ми правише впечатление защото не я ползвах толкова често. Но от 3 дена имам проблем с нормалната камера която също спря да фокусира. Проблемът е че правих ребуут ъпдейтна ми се телефона след това пак правих ребуут изтрих уип кеша. и продължава да го има този проблем. Вчера през деня се бепе оправила за малко  ( 3 4 снимки) но после всичко се върна. Няма фокус дори когатос е опитвам да го настроя аз.
Цитирай
Аксесоари
#2

А с някое друго приложение за снимане работи ли?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#3

НЕ ;(
Цитирай
#4

Пращай на сервиз. Ще ти го оправят.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#5

Мастър ресет и ако не се оправи - Сръчко сервиз.
Цитирай
#6

Как се прави мастер ресет ? Интересното е че не е изпускан и не е мокрен. В деня в който се прецака бях в Пловдив снимах си нормално и като се върнах в софия след два часа исках да снимам нещо и беше прцакана Sad
Цитирай
#7

Изключваш телефона - Задържаш едновременно Power бутона+Усилване на звука - Телефона ще зареди до логото на Huawei и ще извибрира - Пускаш бутоните - С Усилване/Намаляне на звука избираш Wipe Data, потвърждаваш с Power бутона - С Усилване/Намаляне на звука избираш Wipe Cache Partition,потвърждаваш с Power бутона - С Усилване/Намаляне на звука избираш Reboot Sistem Now, потвърждаваш с Power бутона.
Или от менюто - Разширени настройки - Резервни копия и нулиране - Възтанови фабрични настройки.
Телефона е като при първото си включване

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#8

Този ресет трие ли снимки програми и контакти или не ?
Цитирай
#9

Трие всичко, и привежда телефона в състояние, както си го взел от магазина.
Цитирай
#10

Направи си backup първо на тези неща на мемоти карта, вградената програма на Huawei е добра.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#11

Мм пише че трие акаунти и всички др неща а не снимки и контакти :Х
Цитирай
#12

Пробвай да изчистиш данните на камерата.
Цитирай
#13

За потребителските неща- снимки, музика си има допълнителна отметка, ако искаш и тях да изтриеш. Можеш да не я слагаш.
Това са 2 отделни дяла.
Цитирай
#14

Пробвах да изчиста кеша на камерата изчистих го все същото лошото е че понякога си работи нормално но това са 10% от случайте 90% не работи нормално...
Цитирай
#15

Не трябва само cashe-а да чистиш, а и данните!
Цитирай
#16

Странен проблем открих с камерата.
Значи когато си снимам на .jpg всичко си е наред, но когато активирам Pro мода и направя няколко снимки след това откривам, че нищо не е на фокус.
Телефона запазва изображението в .dng и .jpg
dng файла няма фокус но jpg файла е кристален.
Пробвах на MF, AF-C и на AF-S на всички настройки за фокусиране, включително и със заключване на фокуса, крайният dng файл не е фокусиран, но jpg файла е кристален.
Определено е софтуерен проблем и си мисля дали да не върна до предишната версия преди В378?

Note 9, 10+
Цитирай
#17

Здравейте,

Възтанових всичките фабрични настройки все едно си купих наново телефона и камера все още не работи... Sad Някакви идеи още какво мога да направя за да се оправи.
Цитирай
#18

(2017-03-25, 18:36:46)nansy08 написа:  Здравейте,

Възтанових всичките фабрични настройки все едно си купих наново телефона и камера все още не работи... Sad Някакви идеи още какво мога да направя за да се оправи.

Само сервиз, друго не може да помогне за съжаление!
Цитирай
#19

Еееее а какъв може да бъде проблема Sad
Цитирай
#20

Проблема най-вероятно е механичен в самият камера модул, който пречи да се постигне фокусирано изображение. За съжаление най-вероятният изход е посещение на сервиз за гаранционно обслужване.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#21

Здравейте. Пиша за проблем с рестартиране на телефона при снимане. Появява се НЕ винаги. А, нивото на батерията спада на 1%, при положение, че е било много повече/примерно 70/. След рестарта батерията пак е на нормалното си ниво. След това си работи нормално. 
Този проблем съм го срещал и в други форуми. Извинете, ако някъде тук има подобна тема, не я намерих. Та, въпроса ми е - това проблем с камерата ли е, със софтуера, с батерията или друго. В повечето случаи се пише за заминала батерия, но не винаги подмяната ѝ е решение.
Никъде не открих 100%-но откриване на проблема.  Bu
Цитирай
#22

Върни едни фабрични. По скоро първо изчисти кеша и данните на камерата. Ако няма ефект - фабрични. Ако и това не помогне най вероятно е батерия (което според мен е проблема в действителност)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)