Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си смяната на стъклото на Galaxy S7 ?
#1

Здравейте, бих искал да попитам дали си заслужава да сменя стъклото на Samsung Galaxy S7 за тази пукнатина. Телефона беше изпуснат и падна леко странично, на снимката се вижда малката пукнатина, която даже не е близко до самия дисплей и всичко по телефона си работи. Благодаря предварително за мненията ви. PS:при допир с пръста ми даже не се усеща че е спукано.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
Аксесоари
#2

според мен няма смисъл, смяната е доста трудоемка и няма да е като оригиналното.... при положение че изобщо не засяга дисплея няма никакъв смисъл да даваш пари
Цитирай
#3

И според мен няма смисъл.Защото като гледам как е пукнато няма причина пукнатината да тръгне към дисплея.
Цитирай
#4

Благодаря много за мнението ви и аз така мислех че няма проблеми само незнам за водоустойчивостта
Цитирай
#5

Не го мокри, дори и да не окаже влияние, ще си измият ръцете с тая пукнатина, и според мен няма да го ремонтират гаранционно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#6

След като стъклото е пукнато, гаранцията вече е отпаднала, освен нали, знаете врътката.
Ако искаш да се застраховаш - прозрачна епоксидна смола, 1 капка и разнасяш леко. Няма да мръдне никога повече. Ако пък влезне като хората в пукнатината, може и да не си личи пукнатото.

Choosing...
Цитирай
#7

@lacinko
Имаш два варианта:
1. Сменяш го в оторизиран сервиз, за да ти продължи гаранцията на телефона, за да не те дразни, за да ти остане водоустойчив.
2. Не го сменяш защото е малко и не ти пречи, но се разделяш с гаранцията на телефона, евентуално и с водоустойчивостта му.

                                                                    
Цитирай
#8

Нали при такива неща директно отпада гаранцията? Тоест трябва да се смени в друг сервиз който да го направи така все едно не е отварян никога.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#9

Точно така.

                                                                    
Цитирай
#10

Недей пипаSmile

Ползвай го докато умре и това е... не го и продавай защото ще ти дадат 30% от цената на телефона заради тази пукантина.... сложи някакъв кейс, или някаква лепенка го оплеби телефона, да не те дразни и си го ползвай със здраве.

За жалост пукни ли се стъклото на телефона, поправката му е много скъпа и в повечето случаи не си и заслужава... продажба пък още по-малко..

Съмняваме да влезе вода...но не го мокри... във всички случай, повече нямаш гаранция... така че.. какво реално ти пукаSmile
Гледай си кефаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

е да правилно мерси за мненията полезни бяха.
Цитирай
#12

Има вариант да го скриеш, във фейсбук потърси uskin, има комплект фолио за гърба и горна и долна част за дисплея. Получава се много добре.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#13

Здравейте. Реших да използвам тази тема, за да не отварям нова. Днес счупих стъклото на S7 Еdge. Тъча работи, но има петно около половин сантиметър (пикселите светят, но не с точните цветове). Гледах че се предлага смяна само на стъкло и тъй като петното е в края на дисплея, не мисля че ще ми пречи, ако се смени само стъклото. Та молбата ми е някой по-компетентен или вече ползвал услугата, да сподели мнение.
Цитирай
#14

Здравейте. Самата технология за смяна на стъкло вече доста се усъвършества и се получава уникално добре. За нещастие петното остава и тук е трудуемката работа да не се увеличи при сваляне на стъклото. Препоръчвам смяна на дисплея, който е комплект с рамката. Пишете ни на лично ще ви опиша и двата начина и крайните резултати. Smile
Цитирай
#15

MLR Service, не се заяждам, дотук мненията ви винаги са били точни според мен, но.. Съгласен съм, че технологията за смяна на стъкло е усъвършенствана, не мисля, че е така и при извитите екрани, можете ли да ми покажете пример за уникално добре получил се edge, след смяна на стъкло? Smile Скептичен съм, но може да не съм прав.
Цитирай
#16

Здравейте. Ако се намери колега, който да тества ще бъде добро доказателство, че наистина се получава много добре. Разбира се освен стъкла предлагаме и оригинални дисплей. Имаме обява в форума. Разгледайте я. Там ще видите условията ни и цените. Също ще кажа, че сте прав за доверието докато не се види няма как да се вярва при толкова много лоши мнения на тема стъкла.
Поздрави.
Цитирай
#17

С 2 думи, нямате доказателства, че сте сменяли такива стъкла.
Защото казвате това:
"Самата технология за смяна на стъкло вече доста се усъвършества и се получава уникално добре."
И после казвате това:
"Ако се намери колега, който да тества ще бъде добро доказателство, че наистина се получава много добре"

Демек, аз като по така прост човек, разбирам, че от това което сте написали, досега не сте извършали такава процедура, и аз не се заяждам, но е хубаво да се каже, извършвалили сте такъв ремонт, смяна на СТЪКЛО на извит екран или не сте и ще тестваме на върпосният колега?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#18

Здравейте. Не ме разбрахте. Правили сме над 20 стъкла, за да станем така добри. Исках да кажа, че всеки клиент докато не види не вярва като стане неразличим от нов. Споменах ако някой си смени стъклото при нас нека сподели снимки ще бъдете очаровани от ефекта. Поздрави. Smile
Цитирай
#19

Сега вече всичко е ясно, благодаря ви за информацията Smile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#20

Абе счупи ми снощи стъклото на с7 едж едно дете и днес писах на оторизиран сервиз на самсунг и ми искаха 625 лв. и казаха, че се сменяло всичко - дисплей, стъкло заедно с конектор зареждане, микрофона, сензорните бутони, тъч дисплей и металната рамка с бутоните страничните. Аз за толкова пари ще си взема нов телефон?! Тоест изправена съм пред избора да дам пари все едно за още един такъв телефон и да ми ремонтират стария, да дам още 200 лева и да си взема чисто нов или да дам 200 лева някъде и да ми сменят стъклото незнайно с какъв резултат?
Цитирай
#21

Да, точно това е големия избор с цената на дисплея на нашите телефони. Ако не е много счупен, тоест работи тъча не те дразни много, може да изчакаш S8+, взимаш него а твоя продаваш за части. Все едно 300 лева трябва да му вземеш, не знам колко вървят всъщност.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#22

Да използвам и аз темата вместо да пускам друга.
Galaxy S7 Edge, снощи малката му пукна "джама". Работи му тъча всичко 6, но пукнатините са сериозни и ме дразнят. Искам да му сменя стъклото. Има много оферти в нета за смяна само на стъкло. Да вярвам ли на този процес и ако може някой да ме насочи към подходящ надежден сервиз. Може на лично, просто не съм запознат и имам нужда от насока.
Пътувам и не ми е проблем да го занеса, пишат че е 1 час процеса.
Цитирай
#23

(2017-04-13, 11:38:10)Luciana написа:  Абе счупи ми снощи стъклото на с7 едж едно дете и днес писах на оторизиран сервиз на самсунг и ми искаха 625 лв. и казаха, че се сменяло всичко - дисплей, стъкло заедно с конектор зареждане, микрофона, сензорните бутони, тъч дисплей и металната рамка с бутоните страничните. Аз за толкова пари ще си взема нов телефон?! Тоест изправена съм пред избора да дам пари все едно за още един такъв телефон и да ми ремонтират стария, да дам още 200 лева и да си взема чисто нов или да дам 200 лева някъде и да ми сменят стъклото незнайно с какъв резултат?
(2017-04-19, 08:11:49)Destiny_ написа:  Да използвам и аз темата вместо да пускам друга.
Galaxy S7 Edge, снощи малката му пукна "джама". Работи му тъча всичко 6, но пукнатините са сериозни и ме дразнят. Искам да му сменя стъклото. Има много оферти в нета за смяна само на стъкло. Да вярвам ли на този процес и ако може някой да ме насочи към подходящ надежден сервиз. ...




Не съм виждал чисто нов S7Edge за 825 лв все още.
Ако телефона е вече поизносен, по - добре да се смени  в оторизиран сервиз- и без това почти всичко се подменя.
За замяна само на стъклото, някои колеги твърдят, че го правят безупречно...време е някой да пробва и да пише отзив Smile

                                                                    
Цитирай
#24

(2017-04-19, 10:14:11)georgi4a написа:  Не съм виждал чисто нов S7Edge за 825 лв все още.
Ако телефона е вече поизносен, по - добре да се смени  в оторизиран сервиз- и без това почти всичко се подменя.
За замяна само на стъклото, някои колеги твърдят, че го правят безупречно...време е някой да пробва и да пише отзив Smile
Не издребнявай, всички разбраха за какво иде реч, само ти не.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)