Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

com.android.gesture.builder ВИРУС
#1

com.android.gesture.builder 
 Сблъсквал ли се  е някой с това животно? Скъса ми нервите. С какви ли не антивируси и чистачи не се маха.
Деинсталирам го и след няколко мин . пак се самоинсталира и още челяд води след себе си. Докато запълне хранилището за данни . Батерията спира да се зарежда.  Андроида е 4.4.2   таблет сигма 7 инч.
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да го руутнеш и да дейнсталираш тая гадост със Link2SD

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Значи такова понятие като чистене на андроид вируси с приложемие няма.. Защото "анти-вирусните" за андроид не чистят нищо, само сканирват и казват на каква заплаха им прилича приложението и като натиснеш изчисти нищо няма да стане защото на практика това го деинсталирваш по нормалният начин. Та или върни фабричните настройки или го руутни и го деинсталирай със SDmaid pro.
Ако и тогава не се маха със root browser или подобно приложение което може да браузва системата и започваш ръчно да търсиш и изтриваш апк-то и папката където се е задълбало. Някои и след ресет не изчезват, но това е рядко. И това е adware зловредното приложение..
Цитирай
#4

Ами...не си прав!Не е рядкост да не изчезват след ресет,дори напротив-рядкост е да го махнеш след ресет!По-голямата част от гадините при инстала се записват направо в рековерито и колкото и да правиш ресети,самата система го възстановява отново.И често антивирусните се справят с по-безобидните гадове,говоря от личен опит.Съветвам колегата да спре глупавите синронизации на профила си(всички гугълски тъпотии,задължително!),да премахне точките на възстановяване от профила си и да сканира с Касперски от магазина.Най-голям брой възстановени системи имам точно с нея.
Цитирай
#5

Рутнат е таблета. CM го открива в папка data/app/ но явно е като скрит щото от никое приложение не го виждам.
След фабрични настройки , само да пусна wifi и се почва точенето. Спирам го , след малко гледам пак активен нета. Направо ужас.
Ще го мъча утре пак .
Благодаря за сега !
Цитирай
#6

Да се записват в рековърито малко невероятно ми се струва, кой ще му даде такива права? Случвало ми се фабричния ром да е пълен с гадини, и рома по дефолт му е включен бекъпа и след ресет да ги връща, може да е администратор на устройството, и то ако някой му е потвърдил, ама чак пък в рековъри-то да го маунтне и да се запише там без да скапе самото рековъри което е строго персонализиран дял за определеното устрйство?!
Моя съвет, точно андроид 4 нямам пред себе си, но провери за администратори на устройството, някъде в секюрити настройките, дали определена програма не е станала администратор. Махни всякакви настройки за автоматичен бекъп и рестор на програми и настройки. Последната стъпка е ресет на всичко през рековъри задължително!

Вечния бетатестер!
Цитирай
#7

След единия резет, като го оставих после имаше 4 администратора

няма касперски братче , всичко блокаж.
и от магазина блокира теглене.
самостартират се процеси и няма спиране.

Има ли вариант за префлаш на тази гняс?
Цитирай
#8

Връщане на фабричните няма да те спаси, форматираш и триеш всичко от рековърито, после качваш архива и флашваш системата наново. Но да се надяваме, че не се е записало в рековърито както спомена човека над мен.

(2017-03-07, 19:17:47)vertexe написа:  Ами...не си прав!Не е рядкост да не изчезват след ресет,дори напротив-рядкост е да го махнеш след ресет!По-голямата част от гадините при инстала се записват направо в рековерито и колкото и да правиш ресети,самата система го възстановява отново.И често антивирусните се справят с по-безобидните гадове,говоря от личен опит.Съветвам колегата да спре глупавите синронизации на профила си(всички гугълски тъпотии,задължително!),да премахне точките на възстановяване от профила си и да сканира с Касперски от магазина.Най-голям брой възстановени системи имам точно с нея.
Точно така.. Това синхронозиране не го понасям... Всичко иска да ми качва в облака.. ДОСАДНО е. И ако си инсталирал нещо дето не трябва.. айде пак се връща, после пък тва с браузурите, а си инсталирал някоя гадина на десктопният браузър и си направил синхронизация пак си се опарил..
Иначе ако е някоя жилава гадина така е придобие ли руут права запазва се и стартира със ситемните буут функций. Не се досетих за това защото рядко попадам на такива. То като се вижда какви разрешения иска не би трябвало да се инсталира, все едно игра да иска руут права просто става подозрително.
Цитирай
#9

Ще трябва да минавам на план Б. Някакъв софт за комп с който да флашна таблета?
Свалих си ром за съответния чип. rk3128.
Гадината мръсна ми блокира достъпа до настройки, профили и т.нт.
След фабрични настройки , пак се явява тази гад и само да има достъп до нет започва тъпчене на хранилището
Цитирай
#10

Абсолютно тъпа тема. Над 5 години държа таблет и вирус не съм срещал....
Цитирай
#11

Темата не е тъпа, виж с какъв таблет си ти, виж с каквъв е човека, моля ти се

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Разучи какъв е китайския оригинал на тая Sigma, и търси ром за него, ама откриването може да се окаже трудна работа. И все пак, ако вируса не е вграден от производителя (продавача) директно в рома, би трябвало да може да се махне.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#13

https://www.sigmaphoto.com/service-suppo...e-download

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14
Bug 

bnd-rk3128 това е платката
Цитирай
#15

(2017-03-10, 17:56:59)ivwera написа:  bnd-rk3128 това е платката

Колега ако си намерил софт за тая платка споделяй ....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)