Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ПРОБЛЕМ Asus Zenfone Max ZC550KL
#1

Здравейте днес си закупих Asus Zenfone Max ZC550KL ... всичко си е хубаво докато си сложих сдкартата всичко пак си е добре вижда си я запаметява снимки там отваря от нея видео или снимки или музика
Нооо неможе да премести програма от вградената памет на сд картата въобще не ми дава такава опция има само спиране деинсталирване и чистене на кеш.
Сложил съм няколко програми като appmgr iii ... app2sd .... там обаче не виждат сд картата ... 
Може ли някой да ми даде съвет как и дали въобще може да се местят приложения от телефона на сд картата

Мерси предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си с андроид 6.0 и на горе няма да можеш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

(2017-03-08, 00:00:57)rado__8 написа:  Ако си с андроид 6.0 и на горе няма да можеш.

6,0,1 ГЛЕДАМ клипове де местят но на други модели на асус зенфон 2 или 3 е само на тоя ли неможе ?
иАок се върна на 5 ще може ли ги мести приложенията ?

https://www.youtube.com/watch?v=ww0PrIGWyfw
Цитирай
#4

На всички с андроид 6 не може. Ако се върнеш на 5, ще може.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

(2017-03-08, 09:00:32)karloson написа:  На всички с андроид 6 не може. Ако се върнеш на 5, ще може.

Е как на други асуси с андроид 6 може да се местят приложенията както на клипа е показано а на тоя неможе 
проблем с тел;ефона или ?
Немога намеря линк за андроид 5 за моя асус някой може ли помогне
Цитирай
#6

Това ти е файла с последната версия на андроид 5: http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2F...26st%3D540

В андроид 6 може да се обедини вътрешната и (част от) външната памет, но с разни пинизи през adb. За друг начин за инсталиране на приложения на картата в андроид 6 не знам.
Дай да го видим тоя клип, където местят приложенията на картата памет!
Чудя се - при 16GB памет ('айде - 11GB) за какво ви е да местите приложения? С какво ги наблъсквате толкова тези телефони?

И още нещо: При положение, че съществува тема за Zenfone Max, не е много редно да се създава нова тема! Ако за всеки проблем и въпрос правим нови теми, ще стане пълна каша във форума!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#7

(2017-03-08, 15:30:28)karloson написа:  Това ти е файла с последната версия на андроид 5: http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2F...26st%3D540

В андроид 6 може да се обедини вътрешната и (част от) външната памет, но с разни пинизи през adb. За друг начин за инсталиране на приложения на картата в андроид 6 не знам.
Дай да го видим тоя клип, където местят приложенията на картата памет!
Чудя се - при 16GB памет ('айде - 11GB) за какво ви е да местите приложения? С какво ги наблъсквате толкова тези телефони?

И още нещо: При положение, че съществува тема за Zenfone Max, не е много редно да се създава нова тема! Ако за всеки проблем и въпрос правим нови теми, ще стане пълна каша във форума!

при 16 гб не стига да се изполва поне при мен пълноценноостават към 4 бг фрии за кво мъ пълня вътрешната памет като сложиш ако играеш игри по 1-2 гб на самсунга си имах 11 страници приложения от които всички изполвам .
Обикновенно всеки въпрос мнение и проблем си е в друга тема и подтема поне за другите телефони марки и модели като за макса има няколко разновидности 
има клипове в тюба де на други модели асус със 6 андроид се местят приложения аз се чудех да не  еот телефона ...
Сложих 5.0.2 и може се мести ква е идеята да неможе да се местят приложения незнам
Цитирай
#8

Може ли някой да ми даде инфо как се рутва това нещо че гледам чета и немога разбера ? До предитоя съм бил със самсунг там нещата са елементарни . За тоя нещо или немога разбера или ми се струва сожно .
Цитирай
#9

(2017-03-08, 15:30:28)karloson написа:  Това ти е файла с последната версия на андроид 5: http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2F...26st%3D540

В андроид 6 може да се обедини вътрешната и (част от) външната памет, но с разни пинизи през adb. За друг начин за инсталиране на приложения на картата в андроид 6 не знам.
Дай да го видим тоя клип, където местят приложенията на картата памет!
Чудя се - при 16GB памет ('айде - 11GB) за какво ви е да местите приложения? С какво ги наблъсквате толкова тези телефони?

И още нещо: При положение, че съществува тема за Zenfone Max, не е много редно да се създава нова тема! Ако за всеки проблем и въпрос правим нови теми, ще стане пълна каша във форума!

Този файл как се инсталира?

Huawei p30 lite;Huawei gt 2
Цитирай
#10

Слагаш го в картата памет, изключваш телефона, влизаш в рековъри (volume- и power), правиш Wipe data (желателно), после избираш опция Install update from SD Card, след като се инсталира пак правиш wipe data и рестартираш.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#11

Може ли някой да ми даде инфо как се рутва това нещо че гледам чета и немога разбера ? До предитоя съм бил със самсунг там нещата са елементарни . За тоя нещо или немога разбера или ми се струва сожно .
Цитирай
#12

Описаната по-долу инструкция е взета и преведена от мен от форума на 4pda (https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=50787479). Подчертавам, че методът не е пробван от мен, поради липса на въпросното устройство и не мога да потвърдя неговата надеждност.
Не нося отговорност за повредени телефони в резултат на изпълнението на инструкцията - всичко, което правите е по ваша воля и на ваш риск.

как да инсталираме TWRP и ROOT на Android 6.0.1 WW_13.8.26.31 и WW_13.8.26.36 и WW_13.8.26.46
ВНИМАНИЕ!ТАЗИ ИНСТРУКЦИЯ Е ПРЕДНАЗНАЧЕНA ЗА ZENFONE MAX ZC550KL С ПРОЦЕСОР MSM8916, Qualcomm Snapdragon 410,
ЗА ZENFONE MAX С ПРОЦЕСОР MSM8939 615 Snapdragon,ТОЗИ МЕТОД НЕ Е ПОДХОДЯЩ И ЩЕ ПОЛУЧИТЕ БРИКНАТ ТЕЛЕФОН !!!!

Забележка: Преди да започнете, трябва да имате инсталирани всички драйвери!

I. Инсталиране на ядрото - методът е на базата на смяна на ядрото на стоковия Android 6.0.1 с ядро от бета 6.0.1
1.свалете архива с RAW флаша за Android 6.0.1 бета   линк
2. включете „отстраняване на грешки през usb”,рестартирайте във fastboot и свържете телефона към компютъра .
3. разархивирайте архива и стартирайте файла 4pda_cmd
4. в прозореца на командния ред напишете командата:

flashall_AFT WW_ZC550KL_V13.8.26.15_M3.1.39_Phone-user.raw

трябва да изчакате до края на процеса, след рестартирането на телефона получавате следното:
а. Фърмуера остава стоковия ,т.е. WW_13.8.26.31
б. Стоковото ядро е заменено с такова от бета 6.0.1

II. ИНСТАЛИРАНЕ НА TWRP
1.свалете minimal Adb and fastboot и инсталирайтее със шорткът на десктопа: линк

2.свалете recovery: линк

3. включете „отстраняване на грешки през usb” и рестартирайте във fastboot, свържете телефона с компютъра; след това стартирайте minimal adb and fastboot и напишете командата:

fastboot devices

4. Напишете: fastboot flash recovery
след тази команда натиснете интервал на клавиатурата а след това хванете с мишката файла recovery.img и го поставете в прозореца на командния ред ИЛИ напишете пътя до местоположението на файла, без използване на символи на кирилица, и натиснете ENTER
5. извършва се процес на инсталиране на рекавъри; след приключване на процеса, трябва да изключите телефона и ВЕДНАГА да рестартирате в рекавъри; ако не влезете веднага в рекавъри, ще се възстанови стоковото рекавъри!

III. ROOT
1.свалете superSU: линк
2. влезте в TWRP и инсталирайте.

ДОПЪЛНЕНИЕ:
За тези, които са отключили bootloader-a посредством официалния метод от Асус, процесът се извършва без точка I, изпълняват се директно II и III

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#13

До колкото разбрах е за андроид 6 интересува ме рут за андорид 5...
за какво ми е андроид 6 каот неможе да се измести ни едно приложение на картата памет 
тук хем са изместени голяма част и пак от 16 гб имам фри едвам 2гб
интерсува ме РУТ за андроид 5
Цитирай
#14

По-късно ще напиша и рута за андроид 5, но няма да помогне кой знае лолко за паметта. Я освободите 200МБ, я не...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#15

за друго ми требва рут .....определени приложения
Цитирай
#16

Описаната по-долу инструкция е взета и преведена от мен от форума на 4pda. Подчертавам, че методът не е пробван от мен, поради липса на въпросното устройство и не мога да потвърдя неговата надеждност.
Не нося отговорност за повредени телефони в резултат на изпълнението на инструкцията - всичко, което правите е по ваша воля и на ваш риск.

Доколкото разбрах, не се изисква отключване на буутлоудъра, но ако все пак се налага, на съпорт страницата на телефона има официален файл за отключване. Важно е да се знае, че отключването на буутлоудъра анулира гаранцията.

Инсталиране на TWRP и root на ZC550KL (MSM8916) Андроид 5

Инсталирайте TWRP по този начин:
Ще ви трябват: Инсталирани adb драйвери, Minimal ADB and Fastboot
minimal_adb_fastboot_v1.3.1_setup.exe ( 749,53 КБ ): линк
Recovery: линк
1. Инсталирате драйверите и Minimal ADB and Fastboot на компютъра (при инсталирането поставяте отметка на "създай икона на работния плот"
2. Recovery сваляте от линка, по ваш избор и запазвате на работния плот
3. (Авторът е ползвал рекавъри файл Z010_3.0.0.t1_without_su.img  - http://4pda.ru/forum/dl/post/7906827/recovery.img  ( 19,33 МБ ))
4. Стартирайте Minimal ADB and Fastboot кликвайки на иконата на десктопа
5. Включете „отстраняване на грешки през USB” от менюто за разработчици на телефона.
-Изключете телефона
- натиснете и задръжте едновременно бутона за усилване на звука и бутона за включване.
-Излиза надпис "CSC Mode. Long press POWER to restart system" – това означава, че сте в режим Fastboot (Bootloader)
-свързвате телефона към компютъра.
6. В прозореца на командния ред пишете fastboot devices и натискате Enter
7. В прозореца на командния ред пишете  fastboot flash recovery, интервал, хващате с мишката файла recovery.img ,който ще инсталирате  и го пускате в прозореца на командния ред или ръчно изписвате пътя към файла и името и натискате Enter
8. Не обръщайте внимание на съобщението "FAILED(remote:cant flash unsigned image)"
9. След като излезе съобщение finished, напишете exit. Извадете кабела от телефона, изключете го и веднага го включете в режим „рекавъри”. Ако не го направите веднага, а просто включите телефона, ще се възстанови стоковото рекавъри.

Получаване на ROOT:
•  Сложете в картата памет един от файловете: 
UPDATE-SuperSU-v2.46.zip ( https://drive.google.com/file/d/0B0ixxJI...9obE0/view
или PRO-SuperSU-v2.66.ziр ( http://4pda.ru/forum/dl/post/7790888/PRO...-v2.66.zip )

За Android 6.0.1 WW_ZC550KL_V13.8.26.15_M3.1.39 използвайте PRO-SuperSU-v2.67.zip 
( http://4pda.ru/forum/dl/post/7446973/PRO...-v2.67.zip )

•  Влезте в TWRP рекавъри, изберете Install, изберете необходимия zip файл, инсталирайте и рестартирайте телефона.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#17

Здравейте колеги!
Направих беля и счупих дисплея. Поръчах нов от aliexpress и дойде доста бързо, но... Проблема е, че тъча се разминава с екрана. Разбрах го с калкулатора. Аз натисна 5 например, а излиза друго. Въпроса ми е дали има някакъв вариант за калибриране на тъча към екрана. Писах на търговеца, но той ме отсвири и май ще се оправям сам. Моля, помагайте!
Цитирай
#18

Помощ в оторизиран сервиз. Защото евтиното винаги излиза скъпо.

 
Цитирай
#19

Е те в сврвиза ми казаха, че дисплея е дефектен и да го връщам, ама как да стане. Като им занесох само телефона преди това казаха, че нямат и ако им занеса ще го сменят... и сега това!
Цитирай
#20

Недей да "пишеш" на търговеца,ами вземи да му праснеш един "спор"-ако не си изтървал регламентираното време на поръчка в сайта!Няма търговец,който да пренебрегне основателен "спор"-имал съм доста по-фрапантни случаи от твоя (възстановиха ми 120 Е за матрица с цял ред изгорели пиксели)!Дори да се направи търговеца на ухапан,остави спора "отворен"-намесва се съдия от Али и обикновенно решава в полза на купувача.Твоя случай се доказва лесно-направи малко клипче с грешките на екрана и го качи при отваряне на спора.Стига "майсторите" да не са ти сложили в сервиза друг екран Smile
И разучи правилата за пазарене на сайта,от който пазариш он-лайн!Ако ги спазваш,хората са по-коректни от нашите "живи"продавачи!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)