Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Приложенията по подразбиране при Андроид 5, и 6
#1

Здравейте,
Имам един въпрос, относно отварянето на файлове с различно разширение, с приложения които са инсталирани на дадено устройство.
При първоначален опит да се отвори даден файл в устройството Ви, ако имате повече от едно приложение което може да свърши това, ви се предлага опция да изберете:

[Изображение: Screenshot_20170309_085516.png]

[Изображение: Screenshot_20170309_085805.png]


image posting

 
След това, обаче, този файл се отваря само с това което сте избрали. И трябва да изберете даденото приложение, и да изтриете това което е избрано по подразбиране, за да може отново да отворите въпросният файл, но вече с друго приложение.
Примерно искам да сменя тонът за звънене за уведомление. Предлага ми се да използвам стоковото приложение, и друго което допълнително съм инсталирал. Но не ми се предлага избраното действие да бъде еднократно, или постоянно, както е в Андроид 4. Избирам приложението което аз съм инсталирал, защото стандартното не вижда Misro SD картата. В последствие искам да задам звук, но от фабричните, но вече се отваря приложението което аз съм инсталирал, но с него няма достъп до фабричните звукови файлове. За да направя това трябва да изчистя настройките по подразбиране на приложението.

[Изображение: Screenshot_20170309_163609.png]

[Изображение: Screenshot_20170309_163619.png]

[Изображение: Screenshot_20170309_165419.png]

[Изображение: Screenshot_20170309_165627.png]


image sharing
image upload no limit

 
Има ли начин тези неща да бъдат както е в Андроид 4.
Благодаря Ви за отговорите, предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Да и аз го видях при Нугата - много е тъпо
Цитирай
#3

Ето го при нугата . Просто е зададено по дефолт авто задаване . Влизаш в настойките и го павиш да пита всеки път .

                   

Storstark
Цитирай
#4

За 7-цата добре. Явно някой е помислил за функционалността. Но тук иде реч за Андроид 5 и 6.
Цитирай
#5

В 6-цата също има - Настройки->Приложения->Приложения по подразбиране->Избор приложения по подразбиране->Питане преди задаване на приложение
Цитирай
#6

И при 5 е така.Бях му пуснал веднъж избран менеджър,не ми допадна,изчистих данните и кеша и пак започна да си пита всеки път.
Цитирай
#7

       
При мен липсва въпросното меню: Избор приложения по подразбиране->Питане преди задаване на приложение
Цитирай
#8

Като кликнеш на Задаване по подразбиране какво става?
Цитирай
#9

   
Ами отварят се приложеният които са инсталирани в телефона. И после следва процедурата която, вече, описах. При мен липсва опцията винаги да се пита с какво да се отвори.
Цитирай
#10

Повече от година и половина от излизането на Samsung Galaxy S 5 Neo от Samsung отреагираха, и поправиха проблема. и ;ишсващото меню вече е налично.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)