Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при шофиране с GPS-а на Hauwei P8 Lite
#1

Здравейте
  Ползувам Google Maps и Waze. Преди тръгване имам всичко - 7/8 от12/15 сателита , местонахождение, обозначение на маршрута... Тръгвам и след 2/3 завоя "тъси се GPS". Ако спра рано или по-късно отново ме локализира. Но ако увелича скоростта  /повече от 30/40км/ч и не спирам, вече тотално съм загубен. Ако скоростта е малка  и има повече светофари /спирания/ с gps-а си играем на гоненица - /късане на нерви/
   Опцията "пешоходец" на Гугъл - офлайн с включени моб. данни работи перфектно. Само с GPS малко запъва. 
Преди това съм пробвал и Сиджика - същите проблеми.
 Моля помагайте, че вече от ровене "направих на баница" форумите.
 Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай
Аксесоари
#2

Settings>Apps>Advanced (left corner at bottom of the screen)>Ignore optimization> Allowed>All Apps> Намираш Waze> Allow. Така игнорираш всички energy saver ...
Повтаряш за гугъл мапс ...
Ако е от някакво енергоспестяване е това ...
Цитирай
#3

Телефона има 3 режима на работа - икономичен, супер икономичен и пълна мощност. При тестването работи на макс и това не би трябвало това да е причината, но ще проверя .
Цитирай
#4

Ако не е от енергоспестяване отиваш към хардуерен проблем в антената/приемника ... та по добре да пробваш това ...
Цитирай
#5

Да нямаш някой от тия алуминиеви кейсове на телефона? 
Или да слагаш телефона някъде по надолу по таблото (примерно до скоростния лост)?

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#6

Не, не. Телефона  е на стойка закачена на отворите за въздух /гопло-студено/ Нямам алуминиеви кейсове.
Цитирай
#7

(2017-03-11, 11:26:42)temil написа:  Не, не. Телефона  е на стойка закачена на отворите за въздух /гопло-студено/ Нямам алуминиеви кейсове.


Каква ти е колата, ако е Пежо вероятно е от колата.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Huawei P8 Lite
Apple iPhone 7 Plus 
Цитирай
#8

(2017-03-13, 19:48:02)Udi80 написа:  Каква ти е колата, ако е Пежо вероятно е от колата.



Sent from my iPhone using Tapatalk

     Опел
Цитирай
#9

(2017-03-13, 19:48:02)Udi80 написа:  Каква ти е колата, ако е Пежо вероятно е от колата.



Sent from my iPhone using Tapatalk

А ако не е пежо не е от колата? Аз си мислех, че само в BMW и AUDI има проблеми то и в пежо имало ... тцтцтц ...
Цитирай
#10

(2017-03-13, 21:16:06)temil написа:       Опел

Предното ти стъкло лилавее ли?

За да не предизвиквам заядливи постове да поясня за хората които ги интересува, тези които не ги интересува и не им пука моля не го четете (и не коментирайте после).

В автомобилите понякога се слага така нареченото атермично стъкло. Ролята му е да не се нагрява вътрешността на автомобила от слънцето - такива автомобили нямат нужда от сенници.
Масово се слага на по-големите модели на BMW и Audi при наличието на вградена фабрична навигация и .... учудващо и за мен но факт и на всички автомобили Пежо от определена серия и от определена година. На VW/Audi GPS антената на фабричните навигации е изведена отвън и отгоре освен поради ред други причини и заради това. Възможно е да има и на други марки автомобили, но аз съм фен на Audi и за тях съм чел. За пежото го научих покрай Audi-то. Може и на Opel да се слага. Знам само, че е по скъпо и по принцип при смяна никой не слага такова.

Това атермично стъкло малко прецаква GPS сигнала лично моя догадка е, че има някакво количество метал (олово или сплав в материала от който се прави).
Образува се т.н. Фарадеев кафез (Цъкни тук за повече инфо) GPS сигнала се прецаква (сигнала може да се влоши и от наличие на реотани за подгрев в предното стъкло). В резултат: някой по слаби GPS приемника се прецакват по описания начин.

Най-лесния начин да се замислиш и позаинтересуваш дали стъклото ти е атермично е да видиш че лилавее.
Ако стъклото ти е такова не търси проблем в GSM-а.

Huawei P8 Lite
Apple iPhone 7 Plus 
Цитирай
#11

Колега запознати сме с атермичните стъкла ... и да от вътре са покрити с метален оксид ... Зависи от марка и модел на стъклото металите варират. Често е оловен или титанов оксид. Също така стъклото има и полимерно покритие, както и един ключов елемент - гума по краищата която го изолира и не позволява да се получи кафез, както и заземяването, което е ключово ... Също така е добре да се прегледат и трудовете на Никола Тесла по въпроса ...
Има белези и маркери по ъглите и няма нужда да се проверява дали лилавее или има други отенъци и тонировки ... но тука следва едно НО и то е, че ако е от стъклото проблемите със сигнала ще са и под заветните 30км/ч ... Освен това ще пречи и на други сигнали и ще има сериозна загуба на обхват например ... или сега ще кажеш, че той фарадиевия кафез си подбира кои електромагнитни вълни да блокира? ...
Лесна проверка е да извади телефона извън колата - през прозореца докато кара, но по скоро има проблеми с антената, понеже навигациите макар и с лош сигнал си работят през атермично стъкло ... неговата умира на цяло ...
Цитирай
#12

Радвам се че сте запознати, наистина. И Тесла знам кой е Smile
Колегата ако съм разбрал правилно има проблеми и с мобилната и сигнала т.к. P8 lite освен GPS има и А GPS и ако GPS-а го няма позиционира чрез триангулация на мобилните клетки (излъчвателите) и пак би трябвало да си работи коректно. Казва и, че при по малка скорост пак се "гони" с навигацията т.е. - не са наред нещата независимо от скоростта. При мобилната е малко по-добре защото клетките не се падат точно отгоре както е сателита на GPS-a а малко отстрани, а и там зависи каква осмица правят вълните и къде се пада колата в дадения момент.
За обажданията (2G) не е толкова важно защото софтуера и хардуера коригират и изчистват недостатъците в много голяма степен питат се по 1000 пъти в милисекунда и се повтарят докато се разберат без да ги усетим.
и зависи от навигациите какви чипове имат и колко са надути по сила така да се каже (по-скъпа навигация по скъп модул по добро приемане)
Факт е обаче, че с атермично стъкло в Audi A6 (type 4f) моя Huawei не бачка на GPS, не съм пробвал още новия iPhone, но 6 и 6s не бачкаха.
Не съм ги вадил от колата защото в "красавицата" Audi 80 B3 (type 89,89Q,8A, facelift 1990) и двата си бачкат без проблем Smile тя няма атермично стъкло Smile - идеята е да го пробва в друга кола а не да го вади навън Smile .
И даваме идея все пак - гадаем от какво може да е.
Не изключвам и да има проблем с антената на GSM-a

Дойде ми и друга идея - самия GSM да се тормози от нещо или няколко приложения.
Имам един HTC Evo 3D който сега ползвам за навигация и като взе да не му стига памет за изчисленията почнахме да се "гоним" с него.
Направих му фактори ресет и после качих само навигации и се оправи.

Huawei P8 Lite
Apple iPhone 7 Plus 
Цитирай
#13

Ако ползваш GPS с включен Wi-Fi, изключи Wi-Fi. И провери какво си избрал в достъп до местоположение. Съмнявам се да е от стъклото на колата.
Цитирай
#14

Колега 1000 пъти в милисекунда са едни времена които ако поназнайваш какво пишеш ...
Освен това имаш GPS приемник, който колкото и да го "надуваш" сила каквото и да означава това ... той си е приемник и сила мисля е правилно понятие НО за предавател ... Приемника има чувствителност, която много зависи и от антената, както и брой канали и т.н. ... Някакво объркване има ...
Пак казвам атермичните стъкла намалят а не спират сигналите ... П8 лайт има добър приемник с добра чувствителност и въпреки стъклото трябва да работи ... Вариант е проблем с антената ... Уви често се среща на различни марки и модели и е в пъти по вероятен проблем ... Аз съм с пежо, което е с атермично стъкло. Телефона ми е залепен на предното стъкло. Работи си съвсем нормално и прекрасно, като лови достатъчно сателити и от американците, руснаците и китайците ... Не по лошо от вграденото в колата нави ...
Цитирай
#15

(2017-03-13, 23:11:08)bodonance написа:  Колега 1000 пъти в милисекунда са едни времена които ако поназнайваш какво пишеш ...
Освен това имаш GPS приемник, който колкото и да го "надуваш" сила каквото и да означава това ... той си е приемник и сила мисля е правилно понятие НО за предавател ... Приемника има чувствителност, която много зависи и от антената, както и брой канали и т.н. ... Някакво объркване има ...
Пак казвам атермичните стъкла намалят а не спират сигналите ... П8 лайт има добър приемник с добра чувствителност и въпреки стъклото трябва да работи ... Вариант е проблем с антената ... Уви често се среща на различни марки и модели и е в пъти по вероятен проблем ... Аз съм с пежо, което е с атермично стъкло. Телефона ми е залепен на предното стъкло. Работи си съвсем нормално и прекрасно, като лови достатъчно сателити и от американците, руснаците и китайците ... Не по лошо от вграденото в колата нави ...


1000 пъти е образно казано за мнооого, не разполагам с данни точно колко пъти е. Факт е и че понякога се отказват и връзката разпада. Антените също имат различни подвидове и някои са активни т. е. имат си захранване. Повечето антени в GSM-те са такива защото са малки и се изисква много от тях. "Сила" също използвах разговорно и образно, като силните антени хващат повече и по-добре и от по-далеч.
Извинявам се за ненаучните размисли.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Huawei P8 Lite
Apple iPhone 7 Plus 
Цитирай
#16

Мисля, че стъклото не пречи. Не съм забелязал да лилявее. Преди да тръгна в колата тествам колко сателита имам и след това стартирам.Пробвал съм с различни комбинации , когато искам локализация ми иска GPS+моб. данни+ WiFi и най-добре се справя вече в движение когато му пусна моб.данни
Съмнявам се и аз в антената или в целия този gps модул. Незнам. Или пък аз бъркам в комбинациите. Уморих се. Вече и аз не знам какво правя.
Ще го пробвам и в др. кола.
Има си и достатъчно памет.
Цитирай
#17

Аз съм със същия телефон и нямам проблеми. Всичко си работи перфектно. Гпс-а си е много точен и прецизен.
Пробвах го и при 190 км/ч и нямам проблеми. Настой си го да ти е на супер точност.
И колега инсталирай си Here , свали си карти за България и няма да имаш проблеми гарантирам ти.
Цитирай
#18

Ами ако аз бях на твое място щях да направя следното:

1. Друга навигация - HERE, iGo, Sygic.
2. Factory reset - за всеки случай, след това веднага тест с Google maps и iGo (ама веднага без да слагам нищо друго)
3. Ако пак неще и е в гаранция - отивам да го върна. (ако не е ремонт в сервиз) - нещо не е наред хардуерно

-------------
ако за ремонта ми кажат много пари търся друг апарат и карам с този докато събера пари за новия Smile това всеки го знае.

Huawei P8 Lite
Apple iPhone 7 Plus 
Цитирай
#19

Качил съм и Суджука и Айгото и чакам времето да се оправи  за да няма оправдания с облаци - както казват учените. След това ще кача и Херето. 
   Винаги е на супер точност, но при шофиране кръгчето е доста голямо /ако го има въобще/
  
 P.S. Да отбележа: Всички приложения и карти са от могазина на Гугъл.

Здравейте умници отзовали се на помощ по моя проблем! 
    Мисля че успях. Сега по подробно ,за да не се мъчат и други като мен. Днес пробвах Сиджика и Айгото и.....пак същите проблеми. Пуснах GPS tester-а и започнах да шофирам. Направи ми впечатление, че щом тръгнах постепенно намаляват сателитите  и след още малко станаха съвсем немощни. Српях изгасих двг. и отново всички  бяха на дисплея. Значи двигателя е причината ?? Да но не. отивам при жикаджиите и започна тъсене - назад ,напред, вътре ,вън и накрая се оказа ,че ТРАНСМИСЕРА който използувам за слушане на музика е причината  .Махнахме го от гнездото на запалката и отново блеснаха всички сателити.  След това пробвах в града Google и Waize и вече нямаше никакви проблеми. Това е! Ако може някой, да го обясни - аз не мога.
 Благодаря на всички отзовали се на помощ. БЛАГОДАРЯ!!!
Цитирай
#20

А сега де, де го чукаш де се пука.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)