Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ [Линкове] СТОКОВ Android 7.0 Nougat за S6 и S6Edge

Направих тема, понеже другата много голяма и я видят хората, я не. 
Тук слагам линковете за flat (SM-G920F) и edge (SM-G925F) моделите.
Линковете са за версията, пусната от МТел (MTL), но няма значение на какъв оператор сте.

Линковете са binary, тоест съдържат 4-те файла за флаш през Oдин. Тествах метода и няма проблем с грешка при флашването на hidden.img в Один. Трябва първо изтегленият файл да се разархивира. При повече отзиви ще добавя и инструкции, в момента нямам време.

ВНИМАНИЕ: За сега съм качил само за edge(SM-G925F). Другият файл се качва и до час-два ще е в папката. 

Линк към папката с файловете: https://mega.nz/#F!109zQIpB!eDONDC8e-ITdsHmoIvoLfw

Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Братле жив и здрав да си!Флашнах с Один и сичко мина гладко.Телефона е като нов!
Цитирай

@MoN_Ra

Разкажи как го направи

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10_9.0
Цитирай

1. Теглиш Один от тук v3.12.3 - http://odindownload.com/download/#.WMPtClWGOpo
2. Инсталираш SmartSwitch
3. Свързваш телефона към PC ако не си го правил до сега, изчакай драверите да се инсталират и рестартирай PC-то. Може да си направиш и резервно копие след това по желание, за да не се изгуби нещо
4. Разархивираш и стартираш Один с десния бутон КАТО АДМИНИСТРАТОР
5. Теглиш 4ри файловия фирмуер и зареждаш всеки файл в съответния ред в Один
6. Проверяваш дали са сложени отметките САМО на Auto Reboot и F. Reset Time при втората станичка Options
7. Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+
8. Свързваш към PC с оригинален кабел и даваш Start на Один

Би трябвало всичко да премине нормално и телефона да стартира след време.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • koko8915
Цитирай

Открих проблем. Ако телефона е рутван (какъвто е моя) и следователно knox е 0х1, то S Health приложението казва, че телефона е застрашен и на такива телефони не може да работи. Big Grin Опитах да го деинсталирам, за да го инсталирам наново, но то е от тези, който са забити във firmware и премахване нямат. Други приложения не съм тествал, защото след като видях, че не мога да имам S Health си се върнах на Nemesis Nougat Custom Rom-a.

Цитирай

kaktus_78 
1.Телефона ти да не е рутван!
Теглиш файла за твоя телефон (SM-G920F) или (SM-G925F)
2.Разархивираш файла.При мен, като разархивирах ми даде някакъф проблем но не е от значенйе.Така, че ако ти даде не се притеснявай.
3.Теглиш Odin от sammobile версия 3.11 мисля, че е последната.
4.Стартираш  Odin без да пипаш никакви отметки в програмата.
5.Зареждаш четерите файла в Odin, както са дадени по имената им.
6.Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+.
7.Свързваш телефона към компютъра и чакаш да ти светне горе в ляво квадрачето в синьо.Това означава, че один е разпознал телефона ти и даваш Start.

P.s Ако Odin не ти разпознава телефона (както беше при мен), си пусни ъпдейтите на windowsa.Така ще намери драйверите и ще го разпознае.
Успех
Цитирай

Има въпрос това ще ми изтрие всичко от телефона така ли ?

Ако го флашна през Odin.

Samsung Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай

Да,за това си направи бекъп преди флаша.
Цитирай

С Smart Switch ли ? Защото версията на CSC-то е BGL а този е за MTL или да изчакам за BGL

Цитирай

Честито важна тема Smile
Цитирай

(2017-03-11, 15:47:24)MoN_Ra написа:  kaktus_78 
1.Телефона ти да не е рутван!
Теглиш файла за твоя телефон (SM-G920F) или (SM-G925F)
2.Разархивираш файла.При мен, като разархивирах ми даде някакъф проблем но не е от значенйе.Така, че ако ти даде не се притеснявай.
3.Теглиш Odin от sammobile версия 3.11 мисля, че е последната.
4.Стартираш  Odin без да пипаш никакви отметки в програмата.
5.Зареждаш четерите файла в Odin, както са дадени по имената им.
6.Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+.
7.Свързваш телефона към компютъра и чакаш да ти светне горе в ляво квадрачето в синьо.Това означава, че один е разпознал телефона ти и даваш Start.

P.s Ако Odin не ти разпознава телефона (както беше при мен), си пусни ъпдейтите на windowsa.Така ще намери драйверите и ще го разпознае.
Успех

Честито,моя е рутнат.Лошото е че започнах. И сега какво ще стане?

(2017-03-11, 17:39:52)kaktus_78 написа:  Честито,моя е рутнат.Лошото е че започнах. И сега какво ще стане?

стигна почти края и стои така

някой може ли да помага

Цитирай

Много си бързал с флаша.....Честно казано и аз не знам какво ще се случи.Ако ти е забило накрая, влез и се разрови в тема "Актуализация на софтуер" или друга тема.Там може да намериш информация за ънбрик.Също така изчакай, някой по-компетентен от мен да се включи в темата.Може някой да е имал същия проблем като при теб.
Цитирай

Odin не се вълнува изобщо имаш ли рут, рекавъри и тн. Проблема не е в това и не си го брикнал. Изключи кабела и го рестартирай пак в download режим. Преди да натискаш старт виж хубаво за опциите  които ти казаха, виж телефона вижда ли се - в реда ID:COM, виж избрал ли си всеки от 4те файла където трябва - всеки именно на неговото място, да не са разменени, този фирмуер дето го флашваш точно за твоя модел ли е, от къде го свали, и тн, изобщо по сериозно подходи към работата.
Цитирай

Браво на колегата за труда и добрата работа! От мен един голям "плюс "
/нищо, че съм със седмица/.

Samsung S10 

Цитирай

оттук го свалих,направих всичко както е описано,не става да се рестартира.Стои си на downloading..свети постоянно

Цитирай

За да го изключиш, пробвай отново като задържиш Vol-/Power/Home бутони.
Цитирай

тръгна на ново,може ли някой да ми даде линк за читав ром,докато имам батерия

Цитирай

Инсталиране на стоков Android 7.0 Nougat

Регион: MTL
Версия: Nougat 7.0
Линк: http://mirror.maddubz.net/nougat/S6/G920...ja_MTL.zip

Цитирай

Оправих се, смених одина и готово

Цитирай

някои да сподели от към батерия как с Android 7.0
Цитирай

Има ли вече root за Нугата.
Цитирай

Аз флашнах с Odin 4 files и наистина при разархивирането на файла дава грешка , която не пречи .Всичко стана за 15 минути и съм много доволен от 7-цата. Батерията ми изкарва цял ден/ за разлика от 6/.Само да вметна,че флаша с Odin привежда телефона във вид "чисто нов" ( в една друга тема , колега беше казал,че не трие нищо.Напротив - трие всичко) Добре,че с SmartSwitch си направих backup.
http://imgur.com/a/nw8yp
Батерията е на второто зареждане,като цял ден го ръчкам телефона,днес ще видя дали има подобрение.

Пръстовия отпечатък също са го барнали. работи светкавично при мен .Доволен съм от седмицата.

Samsung Galaxy S8 Black 64 GB Stock Android 9 Pie
Цитирай

чисто нов става с 4 файловата, ако с Odin флашнеш 1 файловата тогава си ти остават твоите неща.
Цитирай

(2017-03-11, 14:45:39)pockobg написа:  1. Теглиш Один от тук v3.12.3 - http://odindownload.com/download/#.WMPtClWGOpo
2. Инсталираш SmartSwitch
3. Свързваш телефона към PC ако не си го правил до сега, изчакай драверите да се инсталират и рестартирай PC-то. Може да си направиш и резервно копие след това по желание, за да не се изгуби нещо
4. Разархивираш и стартираш Один с десния бутон КАТО АДМИНИСТРАТОР
5. Теглиш 4ри файловия фирмуер и зареждаш всеки файл в съответния ред в Один
6. Проверяваш дали са сложени отметките САМО на Auto Reboot и F. Reset Time при втората станичка Options
7. Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+
8. Свързваш към PC с оригинален кабел и даваш Start на Один

Би трябвало всичко да премине нормално и телефона да стартира след време.
Здравейте,имам един въпрос.SmartSwitch задължителен ли е или мога да пропусна тази стъпка?
Цитирай

Рутнах 7.0, стана както е описано по долу

https://www.androidsage.com/2017/03/14/h...-firmware/

Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)