Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ [Линкове] СТОКОВ Android 7.0 Nougat за S6 и S6Edge
#1

Направих тема, понеже другата много голяма и я видят хората, я не. 
Тук слагам линковете за flat (SM-G920F) и edge (SM-G925F) моделите.
Линковете са за версията, пусната от МТел (MTL), но няма значение на какъв оператор сте.

Линковете са binary, тоест съдържат 4-те файла за флаш през Oдин. Тествах метода и няма проблем с грешка при флашването на hidden.img в Один. Трябва първо изтегленият файл да се разархивира. При повече отзиви ще добавя и инструкции, в момента нямам време.

ВНИМАНИЕ: За сега съм качил само за edge(SM-G925F). Другият файл се качва и до час-два ще е в папката. 

Линк към папката с файловете: https://mega.nz/#F!109zQIpB!eDONDC8e-ITdsHmoIvoLfw


Цитирай
Аксесоари
#2

Братле жив и здрав да си!Флашнах с Один и сичко мина гладко.Телефона е като нов!
Цитирай
#3

@MoN_Ra

Разкажи как го направи

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#4

1. Теглиш Один от тук v3.12.3 - http://odindownload.com/download/#.WMPtClWGOpo
2. Инсталираш SmartSwitch
3. Свързваш телефона към PC ако не си го правил до сега, изчакай драверите да се инсталират и рестартирай PC-то. Може да си направиш и резервно копие след това по желание, за да не се изгуби нещо
4. Разархивираш и стартираш Один с десния бутон КАТО АДМИНИСТРАТОР
5. Теглиш 4ри файловия фирмуер и зареждаш всеки файл в съответния ред в Один
6. Проверяваш дали са сложени отметките САМО на Auto Reboot и F. Reset Time при втората станичка Options
7. Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+
8. Свързваш към PC с оригинален кабел и даваш Start на Один

Би трябвало всичко да премине нормално и телефона да стартира след време.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • koko8915
Цитирай
#5

Открих проблем. Ако телефона е рутван (какъвто е моя) и следователно knox е 0х1, то S Health приложението казва, че телефона е застрашен и на такива телефони не може да работи. Big Grin Опитах да го деинсталирам, за да го инсталирам наново, но то е от тези, който са забити във firmware и премахване нямат. Други приложения не съм тествал, защото след като видях, че не мога да имам S Health си се върнах на Nemesis Nougat Custom Rom-a.


Цитирай
#6

kaktus_78 
1.Телефона ти да не е рутван!
Теглиш файла за твоя телефон (SM-G920F) или (SM-G925F)
2.Разархивираш файла.При мен, като разархивирах ми даде някакъф проблем но не е от значенйе.Така, че ако ти даде не се притеснявай.
3.Теглиш Odin от sammobile версия 3.11 мисля, че е последната.
4.Стартираш  Odin без да пипаш никакви отметки в програмата.
5.Зареждаш четерите файла в Odin, както са дадени по имената им.
6.Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+.
7.Свързваш телефона към компютъра и чакаш да ти светне горе в ляво квадрачето в синьо.Това означава, че один е разпознал телефона ти и даваш Start.

P.s Ако Odin не ти разпознава телефона (както беше при мен), си пусни ъпдейтите на windowsa.Така ще намери драйверите и ще го разпознае.
Успех
Цитирай
#7

Има въпрос това ще ми изтрие всичко от телефона така ли ?

Ако го флашна през Odin.

Samsung Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай
#8

Да,за това си направи бекъп преди флаша.
Цитирай
#9

С Smart Switch ли ? Защото версията на CSC-то е BGL а този е за MTL или да изчакам за BGL

Samsung Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай
#10

Честито важна тема Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

(2017-03-11, 15:47:24)MoN_Ra написа:  kaktus_78 
1.Телефона ти да не е рутван!
Теглиш файла за твоя телефон (SM-G920F) или (SM-G925F)
2.Разархивираш файла.При мен, като разархивирах ми даде някакъф проблем но не е от значенйе.Така, че ако ти даде не се притеснявай.
3.Теглиш Odin от sammobile версия 3.11 мисля, че е последната.
4.Стартираш  Odin без да пипаш никакви отметки в програмата.
5.Зареждаш четерите файла в Odin, както са дадени по имената им.
6.Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+.
7.Свързваш телефона към компютъра и чакаш да ти светне горе в ляво квадрачето в синьо.Това означава, че один е разпознал телефона ти и даваш Start.

P.s Ако Odin не ти разпознава телефона (както беше при мен), си пусни ъпдейтите на windowsa.Така ще намери драйверите и ще го разпознае.
Успех

Честито,моя е рутнат.Лошото е че започнах. И сега какво ще стане?

(2017-03-11, 17:39:52)kaktus_78 написа:  Честито,моя е рутнат.Лошото е че започнах. И сега какво ще стане?

стигна почти края и стои така

някой може ли да помага

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#12

Много си бързал с флаша.....Честно казано и аз не знам какво ще се случи.Ако ти е забило накрая, влез и се разрови в тема "Актуализация на софтуер" или друга тема.Там може да намериш информация за ънбрик.Също така изчакай, някой по-компетентен от мен да се включи в темата.Може някой да е имал същия проблем като при теб.
Цитирай
#13

Odin не се вълнува изобщо имаш ли рут, рекавъри и тн. Проблема не е в това и не си го брикнал. Изключи кабела и го рестартирай пак в download режим. Преди да натискаш старт виж хубаво за опциите  които ти казаха, виж телефона вижда ли се - в реда ID:COM, виж избрал ли си всеки от 4те файла където трябва - всеки именно на неговото място, да не са разменени, този фирмуер дето го флашваш точно за твоя модел ли е, от къде го свали, и тн, изобщо по сериозно подходи към работата.
Цитирай
#14

Браво на колегата за труда и добрата работа! От мен един голям "плюс "
/нищо, че съм със седмица/.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#15

оттук го свалих,направих всичко както е описано,не става да се рестартира.Стои си на downloading..свети постоянно

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#16

За да го изключиш, пробвай отново като задържиш Vol-/Power/Home бутони.
Цитирай
#17

тръгна на ново,може ли някой да ми даде линк за читав ром,докато имам батерия

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#18

Инсталиране на стоков Android 7.0 Nougat

Регион: MTL
Версия: Nougat 7.0
Линк: http://mirror.maddubz.net/nougat/S6/G920...ja_MTL.zip

Samsung Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай
#19

Оправих се, смених одина и готово

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#20

някои да сподели от към батерия как с Android 7.0
Цитирай
#21

Има ли вече root за Нугата.
Цитирай
#22

Аз флашнах с Odin 4 files и наистина при разархивирането на файла дава грешка , която не пречи .Всичко стана за 15 минути и съм много доволен от 7-цата. Батерията ми изкарва цял ден/ за разлика от 6/.Само да вметна,че флаша с Odin привежда телефона във вид "чисто нов" ( в една друга тема , колега беше казал,че не трие нищо.Напротив - трие всичко) Добре,че с SmartSwitch си направих backup.
http://imgur.com/a/nw8yp
Батерията е на второто зареждане,като цял ден го ръчкам телефона,днес ще видя дали има подобрение.

Пръстовия отпечатък също са го барнали. работи светкавично при мен .Доволен съм от седмицата.

Samsung Galaxy S21 
Цитирай
#23

чисто нов става с 4 файловата, ако с Odin флашнеш 1 файловата тогава си ти остават твоите неща.
Цитирай
#24

(2017-03-11, 14:45:39)pockobg написа:  1. Теглиш Один от тук v3.12.3 - http://odindownload.com/download/#.WMPtClWGOpo
2. Инсталираш SmartSwitch
3. Свързваш телефона към PC ако не си го правил до сега, изчакай драверите да се инсталират и рестартирай PC-то. Може да си направиш и резервно копие след това по желание, за да не се изгуби нещо
4. Разархивираш и стартираш Один с десния бутон КАТО АДМИНИСТРАТОР
5. Теглиш 4ри файловия фирмуер и зареждаш всеки файл в съответния ред в Один
6. Проверяваш дали са сложени отметките САМО на Auto Reboot и F. Reset Time при втората станичка Options
7. Влизаш в режим DOWNLOAD като при изкл. телефон натискаш едновременно Vol-/Power/Home и потвържадаваш с Vol+
8. Свързваш към PC с оригинален кабел и даваш Start на Один

Би трябвало всичко да премине нормално и телефона да стартира след време.
Здравейте,имам един въпрос.SmartSwitch задължителен ли е или мога да пропусна тази стъпка?
Цитирай
#25

Рутнах 7.0, стана както е описано по долу

https://www.androidsage.com/2017/03/14/h...-firmware/

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)