Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при зареждане
#1

Здравейте имам следният проблем когато включа телефона да се зарежда с кабел. Телефона не е бил мокрен по никакъв начин и това е вече 4ти ден. Някой път успява да започне да се зарежда след 15 минутно включваме и изключване на кабела, ама е непоносимо. В гаранция е ама 30 дни да седи в сервиза не ми е оферта. Само с ориз не съм пробвал...


Прикачени файлове
.jpg Screenshot_20170313-113611.jpg Размер: 29.35 KB  Сваляния: 94
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробва ли с друг кабел?

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай
#3

Пробвай с друг кабел и внимателно си почисти буксата с подходящ накрайник и прахосмукачка.

                                                                    
Цитирай
#4

Пробвах и кабели сменях и със студен/топъл сешоар продухвах - нищо. Някой път зарежда през пауърбанка, някой път не иска и от там. Ужас е тоя проблем. Пробвах и със чистенето на датата на USBSettings, пак не иска...
Цитирай
#5

Може да звучи налудничаво, но пробвай да измиеш порта.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

Напротив, звучи логично Smile - явно нещо го заблуждава, че е влажен.

                                                                    
Цитирай
#7

Мръсотията в редки случаи може да стане проводник. Предполагам, че телефонът засича кога съпротивлението между пиновете в порта е ниско, т.е. има вода или нещо друго, което ги окъсява. Затова не е много лоша идея да се измие - все пак телефонът е водоустойчив и по-зле от това няма как да стане.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#8

Точно и аз имах това предвид под "заблуждава"- водата е добър проводник и отчита по ниско съпротивление, но е възможно и ако е попаднала влажна частица мръсотия от външната среда..затова предложих и най ефективният метод- изсмукване чрез прахосмукачка с някакъв тесен, пластмасов накрайник.
Просто измиването ми хареса, но трябва да е последвано и от добро подсушаване(пак с прахосмукачка е най- бързо)

                                                                    
Цитирай
#9

И след стоене в ориз - нищо. Ще го измия и подсуша и изчакам някакво време и пак ще пробваю и пиша.
Цитирай
#10

За всеки случай почисти и жака за слушалки също.

Стана ми любопитно и потърсих в сорс кода на кернела къде се споменава "moisture" и се оказа, че в аудио драйверите има засичане на влага чрез измерване на импеданса (т.е. съпротивлението, с уговорка) между пиновете на жака. Което е много хитро решение, защото телефоните ни от край време мерят импеданса на слушалките, за да знаят как да ги захранват.

С други думи, възможно е не USB порта да прави засичането на влага, а жака за слушалки, колкото и странно да звучи.

Чудя се в името на науката дали да не капна няколко капки вода в жака за слушалки и да пробвам да зареждам телефона. Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#11

Оправи се само - не знам как. Просто след цял ден ползване вечерта го включих и от раз захапа. 4 дена обаче ми късаше нервичките.
Цитирай
#12

Това е в резултат на нашата "помощ  и пожелания "   Tongue

                                                                    
Цитирай
#13

Май беше по-добре да не го бях писал Big Grin проблема е отново при мен. :/ Сега ще се къпем Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)