Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8.2 - Global Stable
#1

Здравейте, вече е официално:
MIUI‬ 8 Global Stable ROM V8.2.1.0.NAAMIEB (Android N) for Mi 5 Released Now!

Ще бъда кратък:

Changelog
Цитат:Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
  • New - Swipe to delete Lockscreen notifications (11-18)
  • New - UI adjustments for toggles(12-15)
  • New - Battery saver toggle can be added to the Notification shade (12-15)
  • Optimization - Lock screen PINlayout (11-15)
  • Optimization - Changed icons forUSB charging and switching keyboards (12-01)
  • Optimization - Floating notifications won't appear in DND mode (12-13)
  • Fix - Notification shade issues during incoming call floating notifications (10-25)
  • Fix - Wi-Fi page made the device freeze when it was opened for the first time (11-07)
  • Fix - Notification shade issues(11-15)
  • Fix - Issues with opacity after using third party themes (11-15)
  • Fix - The first notification couldn't be removed by a swipe (11-29)
  • Fix - Landscape mode issues with third party themes (12-06)


Homescreen
  • New - Home screen settings added to the Settings (11-22)
  • Fix - Part of UI for deleting apps wasn't visible on light backgrounds (10-11)
  • Fix - Minor adjustments for animations in the Launcher (11-14)


VirusScan
  • New - Antivirus scans for the apps installed not from Google Play (11-02)



Линкове за сваляне
Цитат:Fastboot   1790M  acf8457b1014dffda946e41c429295d1
http://bigota.d.miui.com/V8.2.1.0.NAAMIEB/gemini_global_images_V8.2.1.0.NAAMIEB_20170224.0000.00_7.0_global_acf8457b10.tgz

Recovery   1519M  f0a99f302d861aded45db40994f54973
http://bigota.d.miui.com/V8.2.1.0.NAAMIEB/miui_MI5Global_V8.2.1.0.NAAMIEB_f0a99f302d_7.0.zip


Инструкции и препоръки за инсталация
Цитат:
  • If you're using MIUI 7 / MIUI 8 global stable ROM, please go to 'Updater' app on your phone and check for updates.
  • You can also download the full ROM and update via fastboot method (Full wipe suggested when updating from older ROM versions.)
    - Please read the Flashing Guide - Click Here
    - Data Backup before Full Wipe
    - Full Wipe required for Dev ROM to Stable ROM
    - Full Wipe required for Stable ROM to Dev ROM





информация от създаването на темата:
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз вече съм с него от около 3 дни Smile

Много бързо ми пада батерията откато съм с него. Аз съм със Xiaomi mi 5 prime
Цитирай
#3

Moже да има разни бъгове. Репортвай все пак. Може и да ги оправят до другата седмица
Цитирай
#4

Може ли да се флашне през рекавъри?

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#5

Теоретично да. Направи си бекъп преди това
Цитирай
#6

Аз моя ъп го получих през Updater - a, дадеми че има нова версия, смъкная и след това я инсталира. и сега съм с 8.2.1.0 Stable
В тази версия има едно(китайски букви) Приложение което много точи батерия, след спиране на приложението се оправят нещата.
Цитирай
#7

global stable или China stable?
Цитирай
#8

china
Цитирай
#9

Нормалмо е да имаш приложение с китайски неща в името Smile
Нo China stable има, може би, от две седмици. Също е нормално да е дошла ОТА
Цитирай
#10

А как мога да мина от China stable на Global?
Цитирай
#11

Най-бързия начин е през ъпдейтър приложението.
Най-чистия начин е през едл/фастбуут режим и телефонът ще стане като нов.
Въпросът е че още няма фастбуут версия за miui 8.2
Цитирай
#12

За сега OTA ъпдейт до 8.2. все още няма. За Индия - също. Чакаме.

 
Цитирай
#13

Аз съм от понеделник с  MIUI Global 8.2.1.0 , дойде през OTA . Странното е че сега погледнах в сайта и там още го няма . Нямам време да се занимавам с телефона (MI5) но ми се струва по-бърз и има български .
Цитирай
#14

@evgeniiliev, с коя версия беше телефона, преди да получи ОТА?

 
Цитирай
#15

Последната 8.1.4.0
Цитирай
#16

И аз съм с нея, но ОТА все още - не.

 
Цитирай
#17

Аз не съм правил нищо, тя сама се изтегли и само ме попита дали да рестартира телефона
Цитирай
#18

А в настройките на телефона с коя държава си - България?

 
Цитирай
#19

Не сте ли свикнали още, че една седмица преди ъпдейт има бета, която я получават част от всички ползватели. Ако някой толкова бърза - има линк в пост 1
Цитирай
#20

(2017-03-16, 19:39:11)evgeniiliev написа:  Аз не съм правил нищо, тя сама се изтегли и само ме попита дали да рестартира телефона
Явно ти си късметлията, а за другите остава чакането.

 
Цитирай
#21

Да България
Цитирай
#22

@evgeniiliev, някакви мнения и впечатления от работата на устройството след този ъпдейт има ли и в каква насока са?

 
Цитирай
#23

Нямам никакво време да се занимавам с телефона  така че не  мога да кажа много , но първото ми впечатление е че е по-бърз ,батерията първо ми се стори че пада по-бързо но сега мисля че няма проблем, сложили са Duo което не може  да се деинсталира . Днес падна батерията напълно и след като го свързах със зарядното дълго време не можа да се включи (нещо като iphone ) досега не ми е правило впечатлениe да го прави . Когато се стартира изписва  буутлоудър дали е заключен или  в моя случай отключен . Направили са го с един червен надпис и аз първия път го видях късно и не можах да го прочета и доста се притесних докато зареди телефона (първо зарежда по-бавно ). Сега като се замисля май зарежда по-бавно от преди. Това е засега  съжалявам , че нямам повече впечатления но мисля че в момента съм най-неподходящия човек за тази привилегия ( в годината работа на макс два месеца и това са февруари и март)
Цитирай
#24

Честито, колега.
Със следващия ъпдейт ще го направят по-дискретен този катинар.
В бета версията почти веднага го оправиха, ама за стейбъла ще трябва повече да се чака
Цитирай
#25

Сега погледнах телефона и се сетих че много често се върти едно кръгче в лентата от горе предполагам , че това е за сихронизацията на данни но или се синхронизара по-често или е нещо ново.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)