Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 8.2 - Global Stable
#51

Нещо явно не можем да се разберем - аз не искам бъгав ъпдейт точно поради тази причина чакам винаги Global STABLE и не се занимавам с глупости и бети TWR-и и т.н.
Аз не искам Xiaomi да работи само за мен - но съм си платил за флагмана им и очаквам някаква що годе адекватна поддръжка - мнението ми се споделя от много собственици на модела така че мисля че това не е някакъв личен мой фриволен каприз. Търпението е хубаво нещо но идва един момент в който се изчерпва .
Ако за теб е нормално последния официален РОМ за флагмана Mi5 да е със security patch от септември миналата година - ок тогава приемам че всичко е наред а аз само си мрънкам  Wink
Не искам да хейта безпричинно но и не искам да си затварям очите и кривя душата и да казвам на черното бяло ...
Иначе се опитвам да гледам обективно и нямам лоши чувства Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#52

Колега, мой съвет направи reset на телефона и пак провери за OTA ъпдейт. Би трябвало вече да има тогава индикация за актуализация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай
#53

(2017-03-30, 10:43:40)boboweb написа:  Нещо явно не можем да се разберем - аз не искам бъгав ъпдейт точно поради тази причина чакам винаги Global STABLE и не се занимавам с глупости и бети TWR-и и т.н.
Аз не искам Xiaomi да работи само за мен - но съм си платил за флагмана им и очаквам някаква що годе адекватна поддръжка - мнението ми се споделя от много собственици на модела така че мисля че това не е някакъв личен мой фриволен каприз. Търпението е хубаво нещо но идва един момент в който се изчерпва .
Ако за теб е нормално последния официален РОМ за флагмана Mi5 да е със security patch от септември миналата година - ок тогава приемам че всичко е наред а аз само си мрънкам  Wink
Не искам да хейта безпричинно но и не искам да си затварям очите и  кривя душата и да казвам на черното бяло ...
Иначе се опитвам да гледам обективно и нямам лоши чувства Smile

Аз съм с 8.2 global stable и Security Patch level ми е от 2017-01-01

Сложи си Global Stable 8.2
Цитирай
#54

(2017-03-30, 11:55:58)velqn написа:  Сложи си Global Stable 8.2

Е тука се крие ключа от палатката ... Smile Нали точно за това говоря - продължавам да си чакам официален OTA ъпдейт ...

Цитирай
#55

(2017-03-29, 15:53:36)NoMaD написа:  @sasy, пуснат е, от два дена съм с него.

Да, Благодаря за отговора и аз днес видях, че ми излиза. Довечера като се прибера в къщи ще го инсталирам!
Цитирай
#56

(2017-03-30, 13:51:33)boboweb написа:  Е тука се крие ключа от палатката ... Smile Нали точно за това говоря - продължавам да си чакам официален OTA ъпдейт ...


Ключът от палатката се крие тук:

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1386060

Оказва се, че не е палатка, а супер яка каравана.

Трябва само да вземеш ключа и да я отключиш Smile
Цитирай
#57

Нека потретя в случай че е трудно да ме разбереш - продължавам да чакам официален ОТА ъпдейт Wink

А дали е палатка или супер яка каравана 8.2 можеш да се ориентираш по мненията в тази тема Wink
http://en.miui.com/thread-558433-1-1.html
Цитирай
#58

Представи си че не ти се чака, или че няма да дойде, ако не минеш на регион Индия и не си вземеш 8.1.4.0..
Ще продължиш ли да чакаш?

Нищо не коства дори да се свали през телефона новия ъпдейт и да се приложи през ъпдейтъра. Не се изискват знания и усилия


Това е все едно да знаеш че ще ти вдигнат заплата.
Знаеш какво трябва да направиш, знаеш с колко ще я вдигнат, и са ти казали и кога, ама са забравили.
Няма ли да направиш нещо по въпроса?


И по темата:
http://en.miui.com/thread-558433-1-1.html

Вече е официално!
MIUI‬ 8 Global Stable ROM V8.2.1.0.NAAMIEB (Android N) for Mi 5 Released Now!




MIUI‬ 8 Global Stable ROM V8.2.1.0.NAAMIEB Full Changelog

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar

New - Swipe to delete Lockscreen notifications (11-18)
New - UI adjustments for toggles(12-15)
New - Battery saver toggle can be added to the Notification shade (12-15)
Optimization - Lock screen PINlayout (11-15)
Optimization - Changed icons forUSB charging and switching keyboards (12-01)
Optimization - Floating notifications won't appear in DND mode (12-13)
Fix - Notification shade issues during incoming call floating notifications (10-25)
Fix - Wi-Fi page made the device freeze when it was opened for the first time (11-07)
Fix - Notification shade issues(11-15)
Fix - Issues with opacity after using third party themes (11-15)
Fix - The first notification couldn't be removed by a swipe (11-29)
Fix - Landscape mode issues with third party themes (12-06)


Homescreen

New - Home screen settings added to the Settings (11-22)
Fix - Part of UI for deleting apps wasn't visible on light backgrounds (10-11)
Fix - Minor adjustments for animations in the Launcher (11-14)


VirusScan

New - Antivirus scans for the apps installed not from Google Play (11-02)


MIUI‬ 8 Global Stable ROM V8.2.1.0.NAAMIEB Download Links

Fastboot 1790M acf8457b1014dffda946e41c429295d1
http://bigota.d.miui.com/V8.2.1.0.NAAMIE...457b10.tgz

Recovery 1519M f0a99f302d861aded45db40994f54973
http://bigota.d.miui.com/V8.2.1.0.NAAMIE...2d_7.0.zip



Инструкция за инсталация:

Aко използвате MIUI 7 / MIUI 8 global stable ROM, моля отворете 'Updater' приложението на своя телефон и проверете за ъпдейти.
Можете също да свалите целия ром и да ъпдейтнет през Fastboot/edl - препоръчва се Full Wipe когато ъпдействате от по-стари версии на ROM-a.
- Инструкции за флашване: http://en.miui.com/a-232.html
- По желание си направете бекъп на данните преди Full Wipe
- също така Full Wipe се изисква при премниаване от Dev ROM към Stable ROM
- Full Wipe е наложителен и при миграция от Stable ROM към Dev ROM
Цитирай
#59

Честно казано ако отзивите за дългоочаквания РОМ не бяха толкова зле бих го сложил ръчно но сега не мисля да се навирам зорлем между шамарите Smile Моята теория е че като изкарат наистина читав РОМ ще го пуснат масово и като ОТА. Не ангажирам никой със скромното ми мнение.
Цитирай
#60

Официално е вече. Ако е писано да дойде - ще дойде.
При всички положения бих препоръчал ресет при преминаване от Андроид М на Андроид N, така че .. бъговете може да са гарантирани ако няма ресет.
Цитирай
#61

По принцип Full Wipe преди или след исталацията на новия РОМ е по-добре да се направи ?
Цитирай
#62

От както съм с  global 8.2 Wi Fi не ми се включва автоматично и всеки път като се прибера в къщи трябва ръчно да го включвам . Имали настройки които да променя и къде са защото аз не намерих нищо.
Цитирай
#63

@evgeniiliev, пробвай с reset след актуализация на OC.

 
Цитирай
#64

Ето един метод който може да пробвате за решаването на проблема "waiting for WiFi"

Цитат: After a couple of Reboots and Wipe Data. I'm finally able to upgrade to 8.2.1.0 without the error of "Waiting for Wifi" and GPS problem.

Do a full local backup first. Then copy the backup folder to Laptop or USB OTG (will be needing after the upgrade).

Need to do Full Wipe after the Update (since your upgrading from Marshmallow -> Nougat 7.0)

After upgrading. Power off the phone.
Press Power Button +Vol UP.
Select Wipe data. Then reboot to system.

Then Don't fill up the Google Account first. Setup "as a new device". DO NOT restore from Mi Cloud.
After finish setting up.. REBOOT THE PHONE


Then Login now to playstore. Everything should be working normally.

Optional: Copy the backup earlier. And put it in MIUI folder. And restore the apps and data. "Do not restore the system"..
Goodluck
Цитирай
#65

(2017-03-31, 13:00:05)boboweb написа:  ... продължавам да чакам официален ОТА ъпдейт...
Колега, какво стана с OTA ъпдейта? Получи ли го вече?

 
Цитирай
#66

Не колега - продължавам да чакам . Но след тия ужасии които прочетох за 8.2 май почвам да се радвам че си спестявам мъките Smile Това е всичко друго но не и стейбъл и то след такова голямо чакане . Интересно ми е дали изобщо някой с регион Bulgaria го е получил по OTA тоя ъпдейт ...
Цитирай
#67

Аз винаги съм на регион българия и си дойде ота. но от 8.1.4.0 ( чиста инсталация през ЕДЛ)
И единствения „бъг“ е че не работи phone information в *#*#4636#*#*
Цитирай
#68

Четох някъде че хората които са ъпдейтнали през официален OTA почти нямат проблеми , а във fastboot файла имало някакъв бъг . Колко е вярно нямам представа ...
Цитирай
#69

При мен работи phone information в *#*#4636#*#*.

Единствено имах проблеми с новата версия на Google Play Store, но я излекувахме.
Цитирай
#70

(2017-04-05, 09:06:51)boboweb написа:  Не колега - продължавам да чакам . Но след тия ужасии които прочетох за 8.2 май почвам да се радвам че си спестявам мъките Smile Това е всичко друго но не и стейбъл и то след такова голямо чакане . Интересно ми е дали изобщо някой с регион  Bulgaria го е получил по OTA тоя ъпдейт ...

Аз получих обновление, чрез ОТА още минала седмица. За сега ми е нормално нямам никакви оплаквания, телефона си работи както преди. Харесва ми това, че вече всичко си има и на български. Не виждам някаква кой знае каква разлика от преди!?
Цитирай
#71

И така - сагата с дългоочаквания Нуга РОМ приключи ! Както се казва всяко чудо за три дни Smile От Xiaomi са премахнали новия Stable РОМ от официалната страница (предполагам защото е много добър и не е бъгав) и са върнали стария 8.1.4 . http://en.miui.com/download-299.html
Това ако не е излагация да се случи след толкова чакане - здраве му кажи - за Великден явно няма да се класираме - стискаме палци за Коледа Smile
Цитирай
#72

Ромът е супер. Не е нужен хейт
Цитирай
#73

Ясно че е супер , затова го спряха Smile В тази тема е пълно със доволни потребители които се скъсват да го хвалят: http://en.miui.com/thread-558433-1-1.html
Няма хейт - има факти и обективен безпристрастен поглед над нещата. Не виждам обаче как слагането на розовите очила или заравянето на главата в пясъка променя фактите и помага положението да се подобри . Иначе лошо няма - като ни "сипват" можем и да си траем и усмихваме и да питаме за още от същото - въпрос на мироглед Wink
Цитирай
#74

"доволните" потребители съм сигурен, че не са ресетвали и само мрънкат, без да направят нещо за телефона си.
Цитирай
#75

(2017-04-06, 16:23:27)boboweb написа:  Няма хейт - има факти и обективен безпристрастен поглед над нещата. Не виждам обаче как слагането на розовите очила или заравянето на главата в пясъка променя фактите и помага положението да се подобри . Иначе лошо няма - като ни "сипват" можем и да си траем и усмихваме и да питаме за още от същото - въпрос на мироглед Wink

Винаги можеш да смениш марката и да си напълно доволен. Ние ще продължаваме да се мъчим с розовите очила  Cool
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)