Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Имам телефона от вчера и отварям тема в и без това постната секция за фирмата.
Който има въпроси с радост ще опитам да отговоря.
Първоначалното ми впечатление от него е повече от добро и при първа възможност ще споделя още и по-конкретни неща.
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз съм с това телефонче, вече няколко месеца. Питай ако и ти имаш въпроси.
Като цяло, не си сбъркал с избора.
Цитирай
#3

Как се справяш с липсата на проценти на индикатора на батерията? Естествено, че има third party приложения, но те всички имат и ненужна информация в нотификейшън менюто.
Всички са на мнение, че батерията е корава и изобщо цялостната оптимизация начело със SD625 е на доста добро ниво. Аз също първоначално съм на това мнение, но според теб как е?
От къде ти е телефона? Моя беше в комплект с moto mod капак (черен) и изтрещях от кеф. Но пък няма ucb type c кабел, апропо за сега нямам връзка с компютъра. Което ме навежда на мисълта пък за наличието на "бързо" зарядно. Каква ти е окомплектовката и как свързваш с компютъра за трансфер на файлове?
Казват (gsmarena), че задното стъкло се драска лесно, при теб наблюденията какви са?
Как да накарам камерата да фокусира акуратно в супер макро? Или тя просто толкова си може и макрото и е примерно 10 и повече сантиметра? Примерно с Meizu MX4 правех брутални макро снимки и бях страшно доволен.
Твоя дву или едносимов е? На моя сим трей единия слот за сим е "запушен" или по-точно казано е "зает" нарочно с черна пластмаса.
На слушалки според теб как се справя? Кой плейър ползваш? Аз имам закупен Poweramp, но нямам налични читави in-ear.
Цитирай
#4

@BardoSore, на Motorola X Play (процентите на индикатора на батерията) става по този начин: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1347435
Пробвай го по аналогия и при Moto Z Play.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#5

Получи се. Жив и здрав!
Цитирай
#6

За процентите си разбрал!
Батерията е чук. Аз го ползвам много активно и пак не го стапям в рамките на деня. 6-7 часа СОТ си е стандарт и то без гледане на видеа, където може да стигне и 10 часа.
Плавност и бързина - на високо ниво. Нямам оплаквания или усещания, че държа среден клас в ръката.
Моят е американец (но фабрично отключен). Има си мод за отзад в комплекта, но аз не го ползвам.
Да, стъклото отзад не е много хард. При мен има следи, независимо, че съм с калъф. Кабел ползвам друг (бях си взел от черен петък за 2 лева type c). Но го ползвам мега рядко. Снимките си ги свалям от google photos, когато имам нужда.
Камерата не е много силна страна, но на мен ми върши работа. Няма правило за макрото, но при мен се получава с тап фокус.
Ползвам едносимова версия. Не съм фен на две карти изначално.
И аз имам poweramp, но ползвам повече вградения плейър. Не съм меломан и нямам високи изисквания. За мен си дава ок звук.
Цитирай
#7

подържа ли moto z play бежично зареждане ?
Цитирай
#8

Сам по себе си телефона няма такава функция. Но може да се зарежда безжично с това.
Цитирай
#9

как се включва лед индикатор като се сложи на зарядно ? гледах някакъв клип в ютуб
Цитирай
#10

Няма лед индикатор.
Цитирай
#11

Да. Един от недостатъците.
Дали има вариант този псевдо fade-in на рингтона да се махне. Четох, че май няма начин.
Цитирай
#12

След първите ми впечатления от телефона и вече около седмица боравене с него се запазват и дори увеличават от приятно към отлично. Стабилно устройство с някои недостатъци, но нищо фрапиращо.
На по-късен етап ще напиша подробна оценка на телефона.
Цитирай
#13

Мен също ме дразни (ако имаш предвид increase ringing), но не можах да го оправя. Надявах се със 7.0 да добавят опция за изключване, но не би.
Цитирай
#14

Дразнещо е да. И то защото е грубо и неадекватно като изпълнение, а не като функция.
Аз примерно сам си режа рингтоновете и си добавям при нужда в зависимост от момента на песента fade in от 1 или 2 секунди и става плавно и приятно. На финала също слагам. Но тук е просто някакво диво направено такова и седи грубо и просто ти разваля момента от рингтона.
Цитирай
#15

Имам въпрос.
Каква е тази удивителна, която се появява по време на разговор върху индиктора за сигнала? Свързано ли е с 4G-то на което съм му задал да поддържа при наличие?
Цитирай
#16

Има ли фрапираща разлика между Moto Z и Moto Z Play? По принцип каква е разликата според вас? Иначе в интернет я виждам, но ми се иска да чуя и мнение на потребители.
Цитирай
#17

И двата модела имат премиум дизайн и материали. И двата са с AMOLED технология на екрана. Z има по-сериозна резолюция и по-важното по-голям screen-to-body ratio, което значи, че екрана заема по-голяма част от лицевия панел. За това и Z е с и по-малки размери, но въпреки беумно тънкия профил от 5,2 мм си има своя проблем с липса на 3.5 мм жак и още по фрапиращата загуба на капацитет в батерията и тя е от смущаващите 2600 мАч, което води до нейния неудобен кратък живот. Z Play пък е в обратната страна на този фактор и има представителна батерия от 3500 мАч и в комбинация от енергоефективния чипсет и оптимизирания UI се получава един от най-добрите енергоефективни моделил в последно време изобщо на пазара.
Що се отнася до чипсетовете, Z Play има SD625, а Z е със SD820. За мен лично разликата е най-вече във синтетичните тестове. За ежедневна употреба разлика едва ли може да се усети. Вече наличето на още един гигабайт рам при Z е в плюс и може да се зачете при избора.
Камерите са различни. Като очевидно тази при Z е по-добрата, въпреки по-малкото мегапиксели, но с поддръжка на OIS и по-малка апертура. Снима и full hd в 60 кадъра. Предните камери са еднакви подкрепени от светкавица.
И двата модела са съвместими с moto mods.

За мен фрапантната разлика в представянето на батерията и липсата на реално приложение в разликата при чипсетовете (тествал съм SD625 с достатъчно тежки неща и не виждам лаг) е причина да се спре човек на Z Play.
Прил положение, че търси екстравагантност със супер тънкия профил, не му пречи екстра малкия живот на батерията, липсата на жак за слушалки, иска все пак мощен чипсет,по-добра камера с OIS и по-голяма резолюция на дисплея, избора трябва да е Z.
Цитирай
#18

Понеже ми се получиха точици по гърба на телефона от луфта между мото мод гърба си поръчах от тези течни нано протектори и смятам да го намажа отзад и да си го ползвам без нищо. Поръчах си и стъклен протектор.
Иначе телефона се държи чудесно. Не бави. Не загрява. Батерията държи изключително, примерно 3 дена от 100% до 10% и между 5 и 6 часа екран. Камерата съм я пробвал малко и на сина дневна светлина, но при добър усет се справя отлично. Ще постна снимки по нататъка.
Цитирай
#19

Здравейте колеги.При инсталиране на обновяване на moto z play,заспа до тук.И не може да продължи актуализацията.Телефонът си работи нормално.
   

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#20

Здравейте ! И аз имам въпрос за Мото Z Play който е много важен за мен!Как се справя със звука защото не виждам говорители а казвате че се чува доста добре и силно.Например по сила може ли да се сравни с LG G4 или Samsung Galaxy s6 edge!

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#21

Това което се ползва за слушалка когато се говори се ползва и за говорител, демек спийкър. Звука излиза от едно и също място. Противно на моите очаквания се получава следното. Не съм особено доволен от звука в слушалката по време на разговор, което и все пак зависи и от обхвата и оператора и моментните им мензиси с клетките. Но пък от друга страна съм изключитено доволен от качеството на звука когато го играе като спийкър. Плътен и сравнително силен звук.
Цитирай
#22

BardoSore благодаря но за мен е важно звукът да е добре и в двата случая затова май ще се откажа от Motorola и ще се насоча към другият който си избрах а той е Lenovo P2 защото него имах възможност да го видя и пипна в магазина и останах с доста добри впечатления!!

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#23

Има нов ъпдейт. Все още не съм го теглил.
Цитирай
#24

Това е security update. Препоръчително е да се инсталира.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#25

Е то си го пише, просто изчкавам да го сложа на зарядно и тогава ще обновя, че аз зареждам само когато почне да плаче, че е гладно Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)