Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пропуски в Android 7
#1

Здравейте!
За съжаление в Android 7 откривам някои пропуски, които го правят неудобен в отделни случаи.
1. Ако решите да изтриете всички свои контакти от списъка, ще трябва да ги маркирате един по един.
2.Липсват някои функции в меню "Обаждания" - "Еквалайзер" и "Заглушаване на микрофона" - полезни за подобряване на чуваемостта по време на разговор.
3.Няма "File Commander" в стандартните приложения. Изтеглен от Google Play работи много бавно.
4.Плъзгането на екрана при отключване в посока нагоре беше по-удобно според мен.
5.Изгледът на "Календар" е по-лош от предишните версии.
6.Известията от Facebook се появяват и трупат дори когато е избрана функцията "Turn off logget-out notifications".
7.Не можах да разбера как да премахна реда с подсказките в клавиатурата. Дори когато всичко е изключено.

Иначе, като цяло, интерфейсът е по-приветлив. Харесва ми това, че цветовете се сменят в различните приложения. Има и доста нови полезни неща. 

С уважение: Ангел Ангелов
Цитирай
Аксесоари
#2

Не разбрах с какъв телефон си. При моя Samsung S7 след ъпдейт до Android 7 положението е следното:
1. При Контакти - Меню - Изтриване и можеш да избираш кои да изтриваш , включително и всички.
2. В обаждания вярно е че няма тези настройки , но пък и според мене няма нужда , тъй като качеството на разговора при всички условия е отлично.
3. Самсунга си има файлов мениджър по дефолт - подозирам , че си със Сони - на тях им трябва такъв.
4. Отключването на екрана при мен работи във всички посоки.
5. Календара е без съществени промени.
6. Не ползвам Фейсбук
7. Маха се от настройките на клавиатурата и работи.

Вероятно при различните телефони има разлики и не може да е другояче.
Цитирай
#3

Да сравняваш Андроид 7 (или 6, 5, 4..) на различни телефони е като да сравняваш двойков мотор на две различни коли. Кубатурата им еднаква, ама съвсем различно се държат и различно са правени. Малко несериозно е просто.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#4

Аз съм с Nexus 5X и забелязах сходни "пропуски".
Нямаме читави вградени Music Player, File Manager и Gallery.
Цитирай
#5

(2017-03-16, 08:54:29)BisVal написа:  Не разбрах с какъв телефон си......

Колегата ААА във визитката си го е написал/Nexsus 5x/,трябва да се гледа внимателно.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#6

Там е работата , че във визитката е с Sony Xperia X compact , а те по дефолт си имат File commander .
Цитирай
#7

В Xperia XZ и X Compact нямa File Commander.

#TeamPixel
Цитирай
#8

OK , моя грешка - вярно , че гледах X5.
Цитирай
#9

Вчера инсталирах 7-ма версия на Галакси S6 edge и ми изчезнаха всички икони освен четирите долу. В джи ес ем арена пише, че я поддържа, но не. Това явно е различна платформа. С Аида не успях да я деинсталирам, наложи се да направя това отново през Гугъл плей, след което нещата се оправиха без последствия. Защо се получава така, аз ли бъркам нещо?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)