Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със S6 edge и гаранция!
#1

Здравейте!,имам проблем с телефона ми S6 edge...Телефона има проблем при, който докато си разглеждам фейса или гледам видео в YouTube, a понякога и дори като нищо не правиш само поглеждаш часа  екрана на телефона става черен изписва "свързано е WiFi мрежа", а той вече е бил свързан към WiFi и екрана се заклюва и трябва да го отключиш доста дразнещо е и го прави поне два пъти на ден... Давам го 4-ри пъти на гаранция към Теленор, като на 3-ия път качих и клип на който се вижда проблема и тогава УЖ ''сменяват'' основна платка, но проблема пак си го имаше  Grater  и реших да проверя IMEI номера, който се оказа същия като този на кутията и този на задния панел....в документите никъде не е написан новия IMEI на ''новата'' платка, която са ''сменили''?Въпроса ми е при смяна на основната платка се сменя и IMEI нали щото тои се пази в платката, а те като сложат нова платка тя трябва да в с друг IMEI.Надявам се да ми помогнете!
Цитирай
Аксесоари
#2

След като ти го върнат от дервиза с нулирани настройки ли е?
И опитвал ли си да видиш как ще се държи ако не инсталираш приложения. Да караш само на фабричните?

Информацията за IMEI се съхранява в партишън на паметта на телефона и е логично при смяна на платка да се смени и той.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

По закона за защита на потребителите: ако за 3 пъти не могат да ти оправят телефона с един проблем на 4 път са задължени или да ти го подменят с нов или да ти върнат парите. В гаранционата книжка записане ли са ти и 3 -те връщания ?
Цитирай
#4

Ако е сменен mainboard се сменя и IMEI, щом е като този от кутията, значи нищо не са сменяли, а са върнали фабричните , вероятно с клавишна комбинация (hard reset) или от менюто. Което ще рече, че са те излъгали относно тази подмяна и такава реално няма.
Цитирай
#5

(2017-03-19, 17:11:12)alisali1234 написа:  Ако е сменен mainboard се сменя и IMEI, щом е като този от кутията, значи нищо не са сменяли, а са върнали фабричните , вероятно с клавишна комбинация (hard reset) или от менюто. Което ще рече, че са те излъгали относно тази подмяна и такава реално няма.

И аз мисля, че са ме излъгали за платката, защото найстина IMEI е същия като този на кутията.Проблема се задълбочава и даже гласовите команди се включват без да им е зададена команда... Angry Grater

(2017-03-17, 13:25:21)vanko2 написа:  По закона за защита на потребителите: ако за 3 пъти не могат да ти оправят телефона с един проблем на 4 път са задължени или да ти го подменят с нов или да ти върнат парите. В гаранционата книжка записане ли са ти и 3 -те връщания ?

Да в гаранционната книжка са описани и 4-те връщания, защото аз го дадох след 3тия път пак и казах че искам да ми бъде заменен с нов щом не могат да го оправят а от сервиза им ми пращат че работил без отклонения от параметрите и ми показват тест от Галакси диагностик, но там тестваните неща нямат нищо общо с проблема който съм им описал...Те са тествали камерата,вибрацията,говорителите итн...Все неща, които работят перфектно....  Bu Bu Bu Lol

(2017-03-17, 09:10:58)jorrddan написа:  След като ти го върнат от дервиза с нулирани настройки ли е?
И опитвал ли си да видиш как ще се държи ако не инсталираш приложения. Да караш само на фабричните?

Информацията за IMEI се съхранява в партишън на паметта на телефона и е логично при смяна на платка да се смени и той.

Да с нулирани е.Ако не инсталирам нищо телефона работи добре, но трябва да го ползвам само за обаьдания но не даваш толкова пари за телефон с който само да си говориш...Да и аз знам, че като се смени платка се сменя и IMEI, но той е същия като този от кутията...
Цитирай
#6

Щом не ти прави проблем, когато си върнал фабричнните настройки и не си инсталирал приложения, значи проблема е в някое от приложенията, които инсталираш. Пробвай на ден по едно приложение да инсталираш докато видиш кое е това, което прави проблема.
Цитирай
#7

(2017-03-28, 14:10:12)sapiora написа:  Щом не ти прави проблем, когато си върнал фабричнните настройки и не си инсталирал приложения, значи проблема е в някое от приложенията, които инсталираш. Пробвай на ден по едно приложение да инсталираш докато видиш кое е това, което прави проблема.

Проблема не е от приложение а от самия телефон защото го прави и в менюто..И гласовите команди S voice се включват когато си поискат без да съм ги пипал...Има хардуерен проблем но от теленор не искат да го оправят..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)