Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bluetooth връзка към кар аудио система
#1
Bug 

Здравейте колеги. За сефте хващам Андроид телефон. През годините съм минал от обикновени телефони (Motorola, Sony-Ericsson), Symbian (SE P910i), BlackBerry (7130g), Windows Mobile 6.1 (Samsung Omnia, както и един покет MiTac Mio 168). Последно бях с WindowsPhone 8.1 (Samsung AtivS), който вчера ъпдейтнах до Windows10, но това е друга тема.
И накрая се спрях на Xperia XZ Big Grin

Доста неудобства си навлякох с тази смяна на системата, но няма накъде. Едно по едно ще ги решавам. На дневен ред се появи блутута. Карам един Фокус със фабрична аудио система Sony. Когато Android телефона е pair-нат със аудиото на колата, не мога от колата да браузвам папките и музиката от телефона. Трябва задължително от телефона да пусна някое приложение за музика и да му задам какво да плейва. Днеска 5 пъти слушах една и съща песен, понеже нямаше как да сменя плейлистата от телефона (аз не съм от хората които си човъркат телефона докато шофират).
Това се оказва голям проблем! Докато шофирам реално не мога да си пусна музика от телефона. Задължително трябва да спра, да си извадя телефона от джоба, да го отключа, да пусна приложение за музика и да избера песни. Единственото което мога да правя от колата е да сменям на следваща/предишна песен.

Проблема не е в аудио системата, понеже със Самсунг-а ми (WP 8.1) всичко си работи нормално.
Аз още се чудя, това проблем на Андроид ли е или на Сони? Или на задтелефонното устройство? Blush  И евентуално може ли да се инсталира нещо (bluetooth драйвер или подобно) за да заработят нещата. Нещо ми намирисва на липсваща поддръжка за някой блутут протокол.

Надявам се темата да е пусната на правилното място. Blush
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, колега. Първото, което можеш да провериш е какви протоколи ти дава за достъп през телефона за това устройство. Драйвер не съм сигурен че има как да се сложи. По-скоро тествай и с друг Андроид телефон, за да потвърдиш или отхвърлиш съмненията за операционната система/ марката.

Прилагам screenshot как е при мен на Андроид Нуга

Свързаните устройства са хендсфри-та, блутуут слушалки или блутуут тонколонки


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#3

Мисля, че това е за вас.

https://play.google.com/store/apps/detai...gpal&hl=bg

Аз обаче имам SONY в колата, което като е закачено пак по BT си сменя песни с бутоните от СД-то без допълнителни приложения, но не знам за папка дали сменя. По принцип е в една папка музиката при мен.
Цитирай
#4

Доколкото разбирам от четенето из интернет това за което говоря е: Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP)
инфо тук: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bl...h_profiles

Изглежда от Google нямат намерение да имплементират версия по висока от 1.3 която реално не поддържа нищо освен базови функции. Инфо тук - https://code.google.com/p/android/issues...?id=186433

А това че никой не може да ме разбере за какво говоря очевидно е поради факта, че сте използвали само андроид телефони.
Става дума за това че аудио системата на колата работи с телефона като със флашка. Изкарват се списъци на песни и папки, може да се скролва и избира конкретна песен. И това през блутут без да е нужно конкретно приложение да се стартира или да се правят някакви аутомейшъни на телефона. Единствено е нужно ОС-а на телефона да поддържа гореописания профил във блутут стека. Мисля че е нужна версия 1.6.

Аз форда го взех 2015-та, и тази функция проработи след като ъпдейтнах софтуера на аудио системата в колата миналата година (2016). Става дума за фабрично аудио, а не някоя модерна андроид система - https://www.youtube.com/watch?v=YHyhcYgRZVY
Този клип не е мой, давам го само за инфо.
Цитирай
#5

При андроид явно е друг протокола. Дефакто за да се пускат песните през кар аудиото трябва да ти работи някой плеър на телефона..който стриймва свука през blutooth. Всички зависи от плеъра как му е наредена плейлистата.
Вече ако кар аудиото ти позволява, можеш да местиш предишна и следваща песен от него, както и да спираш, паузираш и превърташ.

Файловете не ти излизат като флашка с папки, а в една медия...както са наредени в плеъра.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)