Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при получаване на notifications
#1

Здравейте колеги. Не съм пипал андроид от 4.4.2 и честно казано, нещата доста са се променили в положителен експект. Та, имам с7 едж, но срещам следното затруднение. Не мога да намеря настройка или начин да го накарам да ми светва екрана когато получа мейл, съобщение по вайбър, месинджър и т.н. Телефона е след фактори ресет, то ест си е със стандартните настройки. Със 7.0 андроид версия е. В настройките в notifications pop ups и двете опции са ми активни, но въпреки това, чувам звук, вибрира, ЛЕД индикатора свети, но не включва екрана.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма такава опция.

Huawei P20
Цитирай
#3

Е как, на всички други телефони като ти пишат и ти светва екрана, за да видиш вайбър ли е, фейсбук ли е? Пффф.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай
#4

Някои от приложенията имат опции в техните настройки на notifications да светват екрана, но в настройките на телефона наистина няма такава опция
Цитирай
#5

Благодаря, може да затворите темата. Странно от страна на Самсунг.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай
#6

(2017-03-16, 15:06:27)dreamworks написа:  Е как, на всички други телефони като ти пишат и ти светва екрана, за да видиш вайбър ли е, фейсбук ли е? Пффф.

Никога не е било така. Само вайбър има опция да светва екрана. За да разпознаеш откъде идва нотификацията са измислили:
* различните рингтонове
* различните цветове на светодиодния индикатор
* Always on Display
* смарт часовници

Търсене в Google (което ти трябваше да си направил) показа следното приложение:
https://play.google.com/store/apps/detai...ad.glimpse

Имай предвид, че батерията се хаби по-бързо, когато за всяка нотификация ти се включва екранът.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

Не е само вайбър. Всички телефони на приятели в момента в който получат имейл, вайбър, месинджър и т.н. екрана светва и показва какво е и какъв е текста, всичко около мен което се сещам. Така беше и на всички които съм имал, без значение андроид, уиндоус фоун или иОС. Изведнъж тука го няма това. Просто ми е странно, че екрана на светва когато имам известие.

Максимално допустимия размер на подписа е 400 символа, разположени на до 2 реда!
Цитирай
#8

Може би е "резната" тази функция, за да се насърчава използването на always on дисплей. Но наистина всички телефони и операционни, които съм използвал, светват дисплея.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#9

Аз също съм от тези, които не са почитатели на тази функция. Невинаги имам желание да видя известието веднага, още повече че Cerberus, който съм настроил да не позволява да се сваля лентата за състояние на заключен екран, го остава включен доста повече от нормалното и прецени къде може да ми отиде голяма част от батерията. Та за тази цел използвам Light Manager, където можеш да разпознаеш откъде е известието с персонализиран цвят и период на мигане на светодиодния индикатор.
Цитирай
#10

(2017-03-16, 16:03:17)ivkos написа:  Никога не е било така. Само вайбър има опция да светва екрана. За да разпознаеш откъде идва нотификацията са измислили:
* различните рингтонове
* различните цветове на светодиодния индикатор
* Always on Display
* смарт часовници

Търсене в Google (което ти трябваше да си направил) показа следното приложение:
https://play.google.com/store/apps/detai...ad.glimpse

Имай предвид, че батерията се хаби по-бързо, когато за всяка нотификация ти се включва екранът.

Винаги Е било така. Освен това каквото и да са измислили си остава резонно да се чудим , как това обезсмисля такава полезна функция!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)