Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC one m9 s-on nougat не влиза в download mode jtag pinout
#1

Здравейте,
Имам посочения в заглавието телефон - от Теленор,relocked modified s-on и е след ОТА до последният възможен ъпдейт.
След спад в заряда на батерията до 0% при стартиране с 3% заряд - умря на HTC screen и от там буут луп.
Мога да го пускам само в буутлоудер всичко друго ме праща на луп..–RUU,download,recovery...
RUU  от windows  дава грешка че батерията не е над 30%.
Fastboot ме пуска само да налея hosd на всичко друго отговора е ,че дивайса е s-on.
Имам стар Unlock_code.bin от преди ОТА ъпдейта но и него не иска да пише.

Според руснаците :
У кого телефон не грузится в download mode/recovery mode/bootloader mode - стройными рядами идут в сервис HTC. У них накрылась eMMC
- getvar all дава


C:\adb>htc_fastboot getvar all
(bootloader) version:0.5
(bootloader) ramdump-mode:false
(bootloader) variant:MTP eMMC
(bootloader) secure:yes
(bootloader) version-baseband:
(bootloader) version-bootloader:
(bootloader) max-download-size: 0x20000000
(bootloader) partition-type:cache:ext4
(bootloader) partition-size:cache:       0x14000000
(bootloader) partition-type:userdata:ext4
(bootloader) partition-size:userdata:    0x5e0000000
(bootloader) partition-typeConfusedystem:ext4
(bootloader) partition-sizeConfusedystem:      0x118000000
(bootloader) serialno: серийния номер на телефона
all:
Execution time is 140(ms)


И понеже изчетох каквото видях в  4пда и Хда .. стигам до извода че съм за jtag- това виждам като отговор в темите с аналогични симптоми.

У кого телефон не грузится в download mode/recovery mode/bootloader mode - стройными рядами идут в сервис HTC. У них накрылась eMMC


Звънях в няколко сервиза които претендират да са запознати по темата и им обясних в детайли какво се случва и какво съм правил.
Отговорът беше от сорта "донеси го да го видиме дали ще може нещо.." .. което някак си ме озадачава и отказва ,защото не искам да го нося някъде където не сигурни ще може ли нещо.
С триста зора изнамерих дъмп при братушките но няма как да го налея.
И понеже не знам къде бих могъл да съм сигурен  ,че някой ще ми реши проблема -пиша тук с надежда за съвет адекватен на въпроса и различен от "натисни vol+ and pow but" или "носи го при Теленор".
Вероятно pinout за jtag на този телефон няма да е пъблик ,но ако някой разполага с възможност да го налее и го е правил на драго сърце ще си платя за добре свършената работа.

Бих бил доволен и само на схемата ,но едва ли някой ще ми я сподели.

Бих се радвал на всяка помощ от хора ,които са си отделили от времето за да ми помогнат и не ме хвърлят в ненужно четене на вече известни неща.
От София съм мога да запаля метлата до всяка точка ако някой иска да ми вземе парите .. Smile

Поздрави за форума -чудесно място за обмяна на опит и взаимопомощ и благодаря за времето което отделихте да ми изчетете драмата.
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип, след като си s-on, направо ми звучи невероятно , да се е брикнал до такава степен, че да е нужен j-tag?!
Опитвал ли си с метода, с картата памет, да налееш ruu (0PJAIMG.zip)?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Според мен той не я вижда картата ..
Правил съм опити но отказва да съдейства..
Имам стари снимки на менюто в download mode за добро или лошо .. и се замислих дали не съм сложил грешен hosd.img защото само това мога да флашна..
Там пише следното:
hTC download mode

***RELOCKED***

htc_himauhl PVT s-on
lk-1.0.0.0000

RADIO-01.01_U114401011_117.00.61117G_2
OpenDSP-20.7.3.00535.8994_1012
OS-4.14.401.7
 и дата....
и понеже натеглих всичко що има в нета мислех ,че съм метнал hosd които е за ul а не за uhl..
Резултата е че няма разлика кой флашвам и в двата случая не ми дава грешка и в двата случая няма промяна в статуса ..
Нямам идея кой ли ще е правилния hosd и дали изобщо може да оправи проблема.
И тЕ тАка ...
Цитирай
#4

Смениха ми дъното гаранционно за 14 дни и само нещо капачето отгоре не ми харесва ,че не си прилепва както беше ,но си взе всички ъпдейти и е в играта.
8 дни в сервиза останалото път..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)